LIISA-INDRA

 

Hei!

Mina olen Liisa-Indra, elan Kalamajas koos supermehe Taavi ja päikeselaste Elli ja Joonasega.

Ajapikku on nii läinud, et meie perest on saanud täistaimetoitlased, loomakaitsjad ning üldse vägivallatu ja loomuliku elu pooldajad. Peamiselt sööme puuvilju, juurvilju, rohelist, pähkleid, seemneid, aga ka kinoad, amaranti, riisi, tatart, kartulit ja vahel rukkileiba.
Me ei tarvita ravimeid ega toidulisandeid ning Elli sündis kodus. Veganid ja suuremas osas elus toidu peal oleme 2010. aastast. Aga taimetoiduga olen flirtinud 2006. aastast. :) Elu pole kunagi olnud parem!

Ükshetk avastasin, et mulle tuleb kokku nii palju head infot, lihtsalt pidin leidma väljundi selle jagamiseks. Samuti, kuna näen kui palju paremad ja tervemad saaksid inimesed olla, kui nad ei juhinduks hirmust.

Oleme kõik teel, oma rännakul, ning tundsin vajadust seda, mis minu rännakul ette tulnud, teistega jagada. Inspiratsiooniks, toetuseks ja motivatsiooniks.

Olen veendumusel, et elus taimetoit on inimesele loomulik toit. Kedagi ei pea tapma või piinama, et meie saaks elada. Igaühel on õigus rahus elada. Elame armastuses, tervises, õnnes ja rahulolus ning soovime sama teistele, liigist olenemata.

Miks just Banaanisaar?
Banaanisaar on taimetoiduliste seas teatud kui banaanipaast. Näiteks oled nädala banaanisaarel ehk sööd nädal aega ainult banaane. Teisalt hakkas mulle meeldima banaanisaar kui metafoor või sümbol. Taimetoitlased on üldiselt kokkuhoidvad, südamlikud ja siirad inimesed, me olemegi justkui oma saarel, tavaprobleemid siiani ei jõua. Banaanisaarel paistab päike, on soe ja rõõmus, rohkelt värvilisi puuvilju – igaühele meeldiks vahel banaanisaarel käia!

Mis kogemus mul on?
Lõpetasin Cornelli Ülikooli taimedel põhineva toitumise kursuse, õppisin laste toitumist Stanfordi Ülikooli kursusel, uurisin taimebioloogiat Tel Avivi professori käe all, tegin läbi Eesti Võimlemisliidu ja Tallinna Ülikooli treenerikoolituse ning läbisin Vegetarian Health Institute´i põhjaliku taimetoiduprogrammi High Raw Vegan Mastery.

Kraadiõpingute järgi olen riigiteadlane, lisaerialaks riigikaitse. Olen õppinud ka massaaži M.I. Massaažikoolis, muusikat Berklee Muusikakolledži kursustel ning kommunikatsiooni Amsterdami Ülikoolis ja Washingtoni Ülikoolis.
Kogemuse järgi olen trükimeedia ja raadioajakirjanik, toimetaja ning peatoimetaja. Töö järgi olen avalike suhete juht, erilise huviga grupipsühholoogia ja massikommunikatsiooni valdkonnas.
Südames armastan kokata, kirjutada, klaverit ja kitarri mängida, laulda ja prantsuse keelt rääkida.

Olen lugenud mitmeid põhjapanevaid taimetoidualaseid raamatuid (mõned neist soovitatud ka banaanisaare raamaturiiulis), osalenud dr Colin T. Campbelli, dr McDougalli, dr Grahami, dr Klaperi, dr Esselstyni jt loengutel, kuulanud ülemaailmsetel konverentsidel toitumisnõustajaid, professoreid, keskkonnaaktiviste, kasvatusteadlasi, tohtreid, entusiaste ja ellujääjaid.

Ausalt öeldes on see kõik köömes, sest kõige rohkem usun oma keha!

Mulle saab kirjutada liisaindra@banaanisaar.ee

LOE:
MINU ESIMESEST KOKKUPUUTEST TAIMETOIDUGA
MEIE PERE VEGANIKS SAAMISE LUGU
Loomne toit on parim vitamiin B12 allikas ja täistaimetoitlane peab lisandit juurde võtma?
B12 – kas lisand võiks abiks olla?

koolid2

5 kommentaari

 1. Indra,
  Tõeliselt tore lehekülg! :)
  Palju edu Sulle ja Su perele!

 2. Liisa-Indra

  Aitäh armas Diana!

 3. Tere,
  Mulle väga meeldib see lehekülg, tore avastada. :)
  Vahva, et tegelete selliste asjadega. See lehekülg on väga motiveeriv ja silmi avav.
  Edu ja jaksu edaspidiseks! :)

 4. Aitäh, et oled!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga