Portugali kunstnik valmistas jäätmetest Telliskivi Loomelinnakusse lendorava skulptuuri

Kes veel on märganud, et Telliskivi Loomelinnakus on F-hoone lähedal seinal üks hiiglama suur loom? Tuleb välja, et suvel käis Eestis maailmakuulus Portugali tänavakunstnik Bordalo, kes meisterdas meile mälestuseks Eestis väljasuremisohus oleva lendorava skulptuuri.

Oma eriliste, peamiselt jäätmetest valmistatud skulptuuridega maailmas kuulsust kogunud Portugali tänavakunstnik Bordalo sai materjali Ragn-Sellsi poolt loovutatud vanadest prügikonteineritest ja muudest kasututest asjadest, nagu rehvid, autoosad, elektroonika jne. Portugali kunstniku töö “Lendorav” oli avalöögiks oktoobris toimuvale tänavakunstifestivalile Street Art Jam.

Inspireeritud lendoravast, kes on Eestis väljasuremisohus

Portugali tänavakunstnik Bordalo kasutab tarbetuid, katkiseid ja äravistud esemeid, et luua erilisi kolmemõõtmelisi tänavakunstiteoseid. Ragn-Sellsi jäätmejaamast saadud vanadest ja katkistest plastkonteineritest, mootorrattarehvidest ja autodetailidest valminud taies on inspireeritud Eestis looduskaitse all olevast lendoravast.

Tänavakunstifestival Street Art Jam on üks osa tänavakultuurifestivalist Baltic Session, mis ühendab endas tervikuks tantsu, muusika, moe, ilu ja joonistamise. Street Art Jam on ellu kutsutud selleks, et rikastada Tallinna tänavapilti professionaalse tänavakunstiga. Kunstnikke on oodata Mehhikost, Prantsusmaalt ja Itaaliast ning muidugi on kohal Eesti tegijad.

Külasta Street Jam tänavakunsti festivali Facebooke lehte 

lendorav

Bordalo progress 01

prügist_skulptuur_lendorav_street_jam_8

prügist_skulptuur_lendorav_street_jam_6

prügist_skulptuur_lendorav_street_jam_5

prügist_skulptuur_lendorav_street_jam_2

prügist_skulptuur_lendorav_street_jam_9

FOTOD: Kreete Uustalu www.linnaleht.ee

Bordalo tööd teistes maailma linnades

bardlo_prugist_skultuur_1bardlo_prugist_skultuur_2bardlo_prugist_skultuur_4bardlo_prugist_skultuur_6large_txt_3qbtj3hlarge_txt_40wjugy

Allikas:
Ragn-Sells

Lähemalt... Liisa-Indra

Liisa-Indra
Inimene on imeline ja kõikvõimas, loodus vägev ja loomad justkui teiste rahvuste esindajad, sõbrad. Kui mu keha sai vabaks mürgisest toidust, sain aru palju see oli mind tagasi hoidnud ja kurnanud. Oleme terve perega veendumusel, et elus taimetoit on inimese loomulik toit. Kedagi ei pea tapma või piinama, et meie saaks elada. Igaühel on õigus rahus elada. Igaühel. Elame armastuses, tervises, õnnes ja rahulolus ning soovime sama teistele, liigist olenemata.

Vaata seda ka

Aastal 2019 on kõik Volvod elektri- või hübriidautod!

Viimane aeg juhiload teha, kui tahad ajaloolise sisepõlemismootoriga autoga sõita! 2019. aastast müüdavad Volvod on …

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga