San Francisco on esimene linn, kus on keelatud plastpudelite müük

San Francisco oli esimene linn, mis keelustas reostuse vähendamiseks plastpudelites vee müügi. Otsus aitab kaasa ülemaailmsele liikumisele, mille eesmärk on vähendada miljardite USA dollariteni ulatuva käibega plastpudeliäri tekitatud hiigelsuurt jäätmete hulka.

Järgmiste aastate jooksul keelustatakse avalikes kohtades järk-järgult selliste plastpudelite müük, mis mahutavad vähem kui 621 ml vedelikku. Erandid on lubatud juhul, kui muust allikast peale plastpudeli ei ole võimalik vett saada. Seejuures on Ameerika 14 rahvuspargis, mitmes ülikoolis ja Massachusettsi osariigis Concordi linnas kehtestatud täielik plastpudelite müügikeeld ilma igasuguste eranditeta. Keelu eirajaid ootab kuni 1000-dollariline trahv.

Kilekotid juba varasemalt keelatud

San Francisco on tuntud oma taaskasutusele suunatud mõtlemise poolest. Linna eesmärgiks on 2020. aastaks viia prügilasse minevate jäätmete hulk nulli. Kilekotid  ja plastvahust pakendid on linnas juba varasemast keelatud.

Lähemalt... Liisa-Indra

Liisa-Indra
Inimene on imeline ja kõikvõimas, loodus vägev ja loomad justkui teiste rahvuste esindajad, sõbrad. Kui mu keha sai vabaks mürgisest toidust, sain aru palju see oli mind tagasi hoidnud ja kurnanud. Oleme terve perega veendumusel, et elus taimetoit on inimese loomulik toit. Kedagi ei pea tapma või piinama, et meie saaks elada. Igaühel on õigus rahus elada. Igaühel. Elame armastuses, tervises, õnnes ja rahulolus ning soovime sama teistele, liigist olenemata.

Vaata seda ka

Aastal 2019 on kõik Volvod elektri- või hübriidautod!

Viimane aeg juhiload teha, kui tahad ajaloolise sisepõlemismootoriga autoga sõita! 2019. aastast müüdavad Volvod on …

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga