Sambias ei tohi enam lõvisid jahtida! Pärast Botswana otsust lõvid ellu jätta, on sama teed läinud ka Sambia. Tavapäraselt teeniti sellise verise spordialaga 2,34 miljonit eurot aastas. Kreisi!

lõvikaartLisaks lõvidele ei lubata riiklikult mõrvata ka muid ohustatud metskasse. Millest selline otsus? Raha. Tuleb välja, nad on elusana kasulikumad.
Sambia turismiministri sõnul on metskaslaste arv vähenemas. “Turistid tulevad Sambiasse lõvi vaatama, aga kui meil lõvisid enam pole, tõmbame oma turismiärile vee peale,” arvas minister Sylvia Masebo.

Isegi see 2,34 miljonit eurot, mis Sambia iga aasta kõikide metsikute loomade jahist teenis, pole asja väärt. “Miks me peaks kaotama oma loomad 2 miljoni eest aastas? Turistide külaskäigust saame palju suuremat kasu,” ütles minister.

Teadmata on, palju võiks Sambias leoparde olla, lõvisid pole aga üle 4500. Pakutakse, et Aafrikas on lõvisid üldse kokku 20 000 – 30 000. Lõvid ja leopardid kuuluvad poppi viisikusse, kuhu vist ükski neist tegelt kuuluda ei taha. Top 5 jahitavad loomad Aafrikas on leopard, lõvi, elevant, ninasarvik ja pühvel. Hoiame pöialt, et see edetabel peatselt kokku variseb :).

Enne Sambiat jõudis sarnasele arusaamisele naaber Botswana, kus otsustati kogu sportlik metsloomade tapmine 2014. aastaks lõpetada. Trendile pani aluse Keenia, kus otsustati juba aastakümneid tagasi, et loomade tapmine lõbu pärast on ebanormaalne.

Allikas:
The Daily Mail
http://www.dailymail.co.uk/news/article-2260375/Zambia-bans-hunting-lions-endangered-wild-cats-bid-save-tourism-industry.html#axzz2KbrgaPj3