Jah, täiesti tavaline on sõjaväeõppustel sigu tulistada ja pussitada ning kitsedel jalgu maha raiuda. Haige!!!

military testingÕnneks on 2013. aasta loomadele tõeliselt võidukas. Muudkui tuleb uudiseid sellest, kuidas inimene ei tohi enam loomale viga teha ja teda piinata. Üsna haige, et sellist asja üldse ütlema peab.

Selle aasta alguses kinnitas USA president Barack Obama oma allkirjaga seaduseks eelnõu, mille kohaselt ei tohi loomi enam sõjaväetreeningutel katsealustena kasutada. Kaitseministeerium peab nüüd välja mõtlema, kuidas asendada tulistamine, pussitamine ja tükeldamine, mida enne nii tavapäraselt loomadega tehti, et harjutada sõjatraumadega hakkama saamist.

See on esimene kord ajaloos, kus Kongressis läheb läbi seaduseelnõu, mille eesmärk on kaitsta loomi sõjaväe treeningutel korraldatava julmuse eest! Parem hilja kui mitte kunagi, onju :).

Kogu selle teema tõi esiplaanile kes muu kui PETA (People For The Ethical Treatment of Animals). Eelmisel aastal avaldas see julge organisatsioon salaja tehtud rämeda loomapiinamisvideo. Inimesed nägid, kuidas sõjaväetreeningu ajal elus ja tuimestuseta kitsi pussitati, tõmmati välja nende organid, puu trimmeriga lõigati maha ja murti jäsemeid… Loomad samal ajal oigasid, nutsid ja vehkisid… Uskumatu!!!

Pärast seda oli PETA peakorter muidugi punane. Ühendust võtsid nii tavainimesed, kui poliitikud ja ajakirjanikud. Ja näed, läkski läbi, me normaalsed, südametunnistusega kaastundlikud inimesed võitsime!
Värskelt allkirjastatud seadusega on kaitseministril jäänud vähem kui kaks kuud, et esitada Kongressile strateegia kogu selle õuduse kaotamiseks ja mõitlikumate tegevuste väljamõtlemiseks. Kõik need inimesed, kes kaameras loomade piinamisega vahele jäid, lähevad selle eest kohtu alla!

Goat-TestHullud kaadrid – parem ära vaata

Ma tõesti ei julge üldse küsidagi, kas ka Eesti sõjavägi võib loomi sedasi piinata, kuid teada on, et Soomes seda tehakse. 2012. aasta novembris selgus, et ka soomlased tulistavad, pussitavad ja lõiguvad kohalikke sigasid. Mingi nutikas tüüp mõtles välja, et nii oleks kõige parem õppida haavade õmblemist jm traumade ravimist! Aastas sureb seal nii 50 siga.

“Sead pannakse uinuti abil magama. Loomi ei tapeta, vaid neile tehakse treeningu eesmärgil viga. Pärast õmblusi loomad tapetakse”, selgitas Briti kaitseministeerium.

Hmm, ja mida siis Himmler Hitleri-Saksamaal tegi? Ainult inimestega.

Loomi kasutatakse sõjaväe tarbeks samuti ka Taanis, Kanada, Norras, Poolas, USAs ja Soomes.

Allikas:
PETA ja Postimees
http://www.peta.org/b/thepetafiles/archive/2013/01/04/victory-obama-signs-defense-bill-that-will-save-animals-lives.aspx
http://www.postimees.ee/1046826/yle-elavaid-sigu-tulistatakse-ka-soome-sojavaeoppustel/