Vaadates Tartu Ülikooli arstiteaduskonna õppekava, peaks California olema suureks inspiratsiooniks. Sealsed arstid hakkavad õppima, kuidas saab toitumisega ravida ja ennetada haigusi!

2011. aasta septembris hääletas kongress ühehäälselt seaduseelnõu SB 380 poolt, mille kohaselt peavad California arstid õppima toitumise aluseid, et efektiivselt ravida ja ennetada haigusi. Nüüd sai eelnõu ka seaduseks kirjutatud ning esimene arstlik komisjon koguneb järgnevaid samme arutama 17. juulil.
Senini olid ka California arstid sama nigelas seisus nagu enamus selle ala inimesi – õpitakse palju patoloogiatest, farmakoloogiast, füsioloogiast… Aga sellest, et õige toit inimese terveks ravib ja kuidas vale toit toob kaasa haigused, pole suurt midagi. Seda tõsiasja näitab arstide ignorantsus taimetoidu ja põhiliste tervisemüütide osas.

Tuntud ja pikaaegne perearst dr McDougall asub ka ise Californias, seepärast on teema talle eriti hingelähedane. Ühes uudiskirjas ta kunagi kirjutas, et arstid ei tea USAs toitumisest suurt midagi. Talle õpetati, et või asemel eelista margariini ja vähenda soola kogust – mõlemad pärlid peaks patsiendid päästma diabeedist, rasvumisest, südamehaigustest ja vähist. Kui sai selgeks margariinis olevate transrasvade kahjulikkus jäi sellestki järgi ainult üks õpetus – kõigest päästab vähene soolakogus :).
Üks eeskujulik ülikool on ses osas Cornelli Ülikool, kus on emeriitprofessoriks ka raamatute The China Study ja Whole autor dr Colin Campbell. Cornellis õpivad arstid toitumist, seal on terve blokk nimega Nutritional Scienses ja eraldi kava Plant Based Nutrition – kujutate ette! :)

Dr McDougall räägib uuest California seadusest põhjalikult ja huvitavalt oma viimases uudiskirjas, soovitan lugeda: http://www.drmcdougall.com/misc/2013nl/jun/sb380.htm
Ta ütleb, et on harjumuspärane kirjutada tervisehädade peale välja tablette, lisandeid… Kõike muud, kui et ravida õige toiduga.

Vau!
Mis meil Tartus õpetatakse?
Olete vaadanud?
Mõtlesin, et sirvin üle, nii lahja, et kahju hakkas.
https://www.is.ut.ee/pls/ois/!tere.tulemast?leht=OK.BL.PU&id_a_oppekava=3894&systeemi_seaded=12,1,12,1&sessioon=0

Põhirõhk organismi kui süsteemi ülesehitusel, haigustel, nende diagnoosimisel. Muidugi on oma osa farmakoloogial. Ja väga märgatav osa. Toitumisest pole midagi. Teadagi miks. Tõenäoliselt nad midagi ikka õpivad, rakuainevahetust ja biokeemias, füsioloogias midagi…
Varem tundsin end arsti v arstiteaduskonna tudengiga rääkides alati veidi teadmatumana. Sest nemad õpivad asju, mille üldine seletuski on tavainimesele liiga keeruline. Kuid ammu enam mitte. See on saanud selgeks mitme sellise isendiga vesteldes. Nad ei tea inimese loomulikust olekust (kui vähe nad näevad loomulikku sünnitust, enamus on ju sekkumisega) ja loomulikust toidust suurt midagi. Väga kahju. Seda haruldasem on kohata arsti, kes ei soovita vaktsineerida ja kiidab taimetoitu – jah, ma olen selliseid kohanud, nagu eksootilised loomad, väga vähe näha :D.
Ei tasu valesti aru saada, ma austan väga kirurgiat, trauma ravi, esmaabi – see on ainus koht, kus ma näen, et tänapäeva meditsiin on vajalik.

Et terve maailm vahib kogu aeg suu ammuli Põhja-Ameerika poole, siis küllap jõuavad sealsed innovatsioonid kunagi ka meieni. Nii umbes 10-20 aasta pärast? :D


Allikas:

Dr McDougalli uudiskiri juuni 2013