Hei!

Mina olen Liisa-Indra, elan Kalamajas. Ajapikku on nii läinud, et meie perest on saanud täistaimetoitlased, loomakaitsjad ning üldse vägivallatu ja loomuliku elu pooldajad. Peamiselt sööme puuvilju, juurvilju, rohelist, pähkleid, seemneid, aga ka kinoad, amaranti, riisi, tatart, kartulit ja vahel rukkileiba.
Me ei tarvita ravimeid ega toidulisandeid ning Elli sündis kodus. Veganid ja suuremas osas elus toidu peal oleme 2010. aastast. Aga taimetoiduga olen flirtinud 2006. aastast. :) Elu pole kunagi olnud parem!

Ükshetk avastasin, et mulle tuleb kokku nii palju head infot, lihtsalt pidin leidma väljundi selle jagamiseks. Samuti, kuna näen kui palju paremad ja tervemad saaksid inimesed olla, kui nad ei juhinduks hirmust.

Oleme kõik teel, oma rännakul, ning tundsin vajadust seda, mis minu rännakul ette tulnud, teistega jagada. Inspiratsiooniks, toetuseks ja motivatsiooniks.

Olen veendumusel, et elus taimetoit on inimesele loomulik toit. Kedagi ei pea tapma või piinama, et meie saaks elada. Igaühel on õigus rahus elada. Elame armastuses, tervises, õnnes ja rahulolus ning soovime sama teistele, liigist olenemata.

Miks just Banaanisaar?
Banaanisaar on taimetoiduliste seas teatud kui banaanipaast. Näiteks oled nädala banaanisaarel ehk sööd nädal aega ainult banaane. Teisalt hakkas mulle meeldima banaanisaar kui metafoor või sümbol. Taimetoitlased on üldiselt kokkuhoidvad, südamlikud ja siirad inimesed, me olemegi justkui oma saarel, tavaprobleemid siiani ei jõua. Banaanisaarel paistab päike, on soe ja rõõmus, rohkelt värvilisi puuvilju – igaühele meeldiks vahel banaanisaarel käia!

Minu kogemus
Hariduselt olen riigiteadlane, kogemuselt ajakirjanik, peatoimetaja ja kommunikatsioonijuht. Taimepõhist toitumist ja toortoitlust olen õppinud Vegetarian Health Institute´is ning USA vanimate ja suurimate ülikoolide hulka kuuluvas Cornelli Ülikoolis. Lisaks läbisin ka massöörikoolituse M.I. Massaažikoolis ning Eesti Võimlemisliidu ja Tallinna Ülikooli treeneriõpingud ning õppisin täiendõppena laste toitumist Stanfordi Ülikoolis ja taimebioloogiat Tel Avivi Ülikoolis. Oleme terve perega täistaimsel toidul 2011. aastast.

Olen lugenud mitmeid põhjapanevaid taimetoidualaseid raamatuid (mõned neist soovitatud ka banaanisaare raamaturiiulis), osalenud dr Colin T. Campbelli, dr McDougalli, dr Grahami, dr Klaperi, dr Esselstyni jt loengutel, kuulanud ülemaailmsetel konverentsidel toitumisnõustajaid, professoreid, keskkonnaaktiviste, kasvatusteadlasi, tohtreid, entusiaste ja ellujääjaid.

Ausalt öeldes on see kõik köömes, sest kõige rohkem usun oma keha!

Mulle saab kirjutada liisaindra@banaanisaar.ee

LOE:
MINU ESIMESEST KOKKUPUUTEST TAIMETOIDUGA
MEIE PERE VEGANIKS SAAMISE LUGU
Loomne toit on parim vitamiin B12 allikas ja täistaimetoitlane peab lisandit juurde võtma?
B12 – kas lisand võiks abiks olla?

koolid2

(Visited 37 times, 1 visits today)