Talvel alustasin Juuste Akadeemias peanaha hooldustega eesmärgiks juuste kasvatamine. Mis siis sai? Mis aitas, mis ei aidanud ja mis hooldused ma seal läbi tegin?

Pöördusin talvel Juuste Akadeemia peavõluri Kerli poole, sest mu juuksed olid eriliselt lahti, läksid kiirelt rasuseks, olid otstest katkised ja kuivad ning pidevalt staatilist elektrit täis. Koduseid maske juusteotstele olin ikka teinud ja kasutasin ka juuste otstesse õli, ent midagi oli paigast ära ja mul oli vaja välist abi tasakaalu taastamiseks.

Kerli tegi mulle juuksejuure uuringu, loe lähemalt eelmisest loost, miks oma peanahka ja juuksejuuri uurida

Peale maske, puhastuskuure ja lõikust viimasel pildil (all paremal) taimse värviga üle värvituna.

Vetikamask + detox

Vetikamask + detox

Kui juuksejuured, peanahk, vereanalüüsid ja toitumine üle vaadatud ning korrigeeritud, siis esimeseks protseduuriks sai vetikamask ja detox protseduur juuksekanalite turgutamiseks. Edasi käisin kord kuus kolm kuud järjest detox protseduuri tegemas ja üle kuu sain ka vetikamaski pähe. 

Sügavpuhastav 100% orgaaniline vetikamask (detox protseduur peanahale) on mineraalirikas, toetades peanaha tervist. Vetikamaski tehakse ka enne värvimist, sest see eemaldab juustelt keskkonnasaaste ja hooldusvahendite jäägid. 

 

Bemer teraapia

Vot see on midagi, milleni ma ei jõudnudki, ent Kerli soovitas soojalt ka Bemer teraapiat. Võtsin selle endale edaspidi plaani. Nimelt ergutab ja parandab Bemer teraapia mikrovereringet. Bemer teraapia sisu on see, et lamad matil, mis tekitab teatud sorti signaali alalisvoolu sagedusel (Schumanni sagedustel 10-30 Hz). Protseduur kestab 8-30 minutit ja selle tulemusel saavad rakud varasemalt efektiivsemalt varustatud hapniku ja toitainetega.

Selliselt toetab Bemer keha paranemise ja uuenemise protsesse, seal hulgas ka tugevamate ja tervemate juuste kasvamist.

 

Taimne juuksevärv ja lõikus

Alustasin esimeste taimsete juuksevärvidega üle 12 aasta tagasi, kui ootasin oma esimest last. Sellest on raske mööda vaadata, kuidas henna muudab juuksed paksemaks, tugevamaks, läikivamaks ja kui päike peale paistab, siis juuksed sillerdavad rikkalikes toonides. Milline naine ei tahaks endale sellist lakka?

Kuigi hennapõhist värvi peab peas hoidma paar tundi, töötab värv tegelikult veel edasi ning järgmisel hommikul on toon veel tugevam ja sügavam.

Henna on nii fantastiline, sest see ei lõhu juust, vaid katab ja ühineb juukse struktuuriga. Henna on taim, see kasvatatakse, kuivatatakse ja tehakse siis pulbriks. Henna lehed sisaldavad tanniini (nimega Lawsone). Kui pulbristatud henna lehed segada kergelt happelise vedelikuga (nt õunaäädikas, sidrunimahl, sidrunhape), siis taimeraku tselluloosist seinad lahustuvad ja tanniini värvimolekulid on vabad välja liikuma. Need katavad juuksekarva ja ühinduvad keratiiniga.

Loe varasemat blogilugu miks henna rokib täiega.

Juuste Akadeemia kasutab Indias ajurveeda põhimõtete kohaselt valmistatud Radico juuksevärve, mis on kemikalivabad ja ökosertifikaatidega (USDA Organic, EcoCert jt). Need värvid tasakaalustavad ja toidavad juukseid, ennetades katkemist ja kuivamist. 

Enne juukseravi on osad juuksejuured hapnikupuuduses (sinine), pigmendita (puudub otsas tume osa) ja põletikulised (punane).
5 kuud peale ravi on juuksejuured toidetud ja terved (roheline), otsas tugev pigment (tume osa).

Kõik on biolagunev!

Kõik on biolagunev!

Kui sa oled selline nagu mina, ehk et sul tegelt pole okei see hull tarbimine ja mürgitamine, siis sa kujutad ette milline rahu on tulla salongi, kus inimesed arvavad samuti, et šampooni pole vaja petrooliumikemikaale ja räigeid säilitajaid; et jääke sorteeritakse, juuksevärvile tõmmatakse peale biolagunev kott, maskid on puhtast taimepulbrist ise segatud jne.
Lihtsalt pidin mainima! :)

 

Vitamiini Boost protseduur

Veel üks protseduur, mida tasub proovida, ent milleni mina ei jõudnud. Kerli sõnul on juuksejuure uuringud näidanud, et ligi 80% inimestest, kellel esineb juuste väljalangemist ja juuste kasvu häireid, on juukserakud osaliselt või täielikult “näljas”.

Nagu kogu ülejäänud keha, nii vajavad ka juuksed vitamiine, mineraale ja puhast vett. Üks võimalus on seda saada läbi peanaha. Kuna juuksejuure rakkude toitmine läbi tasakaalustatud toitumise, sh kvaliteetsete lisandite, võtab aega vähemalt 120 päeva, võib alustada juuste abistamisega ka väljastpoolt. Orgaanilised koostisosad annavad läbi peanaha oomega rasvhappeid, E vitamiinie, B grupi vitamiinie, foolhapet, K-vitamiini, valke… Segu toidab juukseid, juuksejuuri, peanahka, vähendab peanahal tekkinud ärritusi, põletikke (on hea psoriaasi, dermatiidi, ekseemide korral), kiirendab juuste kasvu ning taastab efektiivselt kahjustunud juuksed.

 

Acomax

Kodus panin ma endale pähe kahe kuuga kaks pudelit Acomax seerumit. Mis see on? 

Kuigi kõik need protseduurid on ju imelised, pean ma oluliseks ka seda väikest pudelit, mis ma koju kaasa sain.
Acomax on enam kui pool sajandit tagasi Soome teadlaste välja mõeldud segu juuste ja peanaha probleemide ravimiseks. See sisaldab ligi 40 ravimtaime, kuid konkreetset retsepti ei tea tänini keegi. Teada on, et ürdid saadakse Soome mahetaludest. Vedelik läheb peanahast juuksejuure kanalitesse, vähendades põletikku, viies sinna toitaineid ja ergutades uute juuste kasvu. Mind lohutas teadmine, et Acomaxi kasutatakse ka meeste kiilaspäisuse raviks. Lohutas seepärast, et minul polnud asi ju nii hull, aga kui juba kiilaspead abi saavad, küllap siis minu väike asi saab ka lahendatud. Ja saigi.

Avastasin, et Acomaxil on ka üks positiivne kõrvalmõju – see on suurepärane soenguvedelik, andes juustele kohevust ja püsivust.

 

Kuidas mu ema peale kemoteraapiat juuksed tagasi sai

Üks väike asi veel. Mul on nii kahju, et mul pole fotosid, ent küllap sa saad aru, miks neid pole.

Nimelt läbis mu ema aastaid tagasi kemoteraapia, mille tulemusena kaotas ta kõik oma juuksed. Kuigi kemoteraapia oli läbi ning möödas juba kuid, oli ta pea kiilas ja juukseid polnud kuskil näha. Ema raviarst ütles, et kemoteraapia üks kõrvalmõju võib tõepoolest olla püsiv juuste kadu. Mõte kanda elu lõpuni parukat oli ilmselgelt ahastav. Pakkusin emale ainsa asja, mida oskasin soovitada – minna Kerli juurde Juuste Akadeemiasse. 

Ema käis seal mitu kuud järjest just nendes samades hooldustes ja ma ei tee nüüd nalja – tal on juukseid rohkem kui enne, tumedad tugevad keerdus juuksekarvad hakkasid kasvama paar kuud peale hooldusi. Ja tegemist on naisega, kellel olid juba hallid karvad ka. Ta ise ütles, et kohad, kus enne kasvasid hallid karvad, on nüüd kaetud tumedate juustega. Ema käib siiani korra aastas Juuste Akadeemias hooldusel. 

Ilmselgelt oli ta tohutult kurb juuste kaotamisest, tal ei tulnud pähegi oma kiilaspead pildistada. Seepärast on mul ainult see imeline lugu teile rääkida.


Kokkuvõtteks

Üldse ei imestanud, et see kõik mõjus ja paari kuuga turritasid mul teiste juuksekarvade vahelt välja pisikesed uued juuksekarvad. Juuksed polnud enam ka nii rasused ja juuksekarvad said tervemaks.

Mis iganes juustehäda mul peaks tulevikus tulema – Juuste Akadeemia on raudselt esimene koht, kust abi otsida ja mul on nii hea meel, et Kerli sellise koha meile loonud on.

😘