Kui sa tead mõnda põrutavat filmi, mida mul siin veel kirjas pole, jäta teade kommentaaridesse! :) Muide, mitmed filmid on olemas ka Popcorn Time’is (siis sul pole minu linke vajagi).
Esimesena on nimekiri filmidest, altpoolt leiad ka loengud. Esitletud lisamise järjekorras.

VAXXED
2016 / 1H30

Filmi üks autoritest, Andrew Wakefield, on mees, kes hakkas aastakümneid tagasi esimesena esitama küsimusi MMR (leetrid-mumps-punetised) vaktsiinide kohta ning avab nüüd, aastakümneid hiljem, abilistega teadusmaailmast massiivset andmete varjamist, laste ärakasutamist, korruptsiooni valitsuses ja selle asutustes. Filmis on esitatud hea küsimus – kui vaktsiinid on ohutud ning ei põhjusta tervisekahju, siis miks on aina rohkem lapsi, kes just pärast vaktsineerimist muutuvad autistiks?
                                                 VAATA FILMI (eestikeelsed subtiitrid)

CARNAGE: SWALLOWING THE PAST
2017 / 1H08

Briti koomiku Simon Amstelli üllatavalt tabav ja vaimukas “dokumentaal” inimkonna loomasöömise tavadest. On aasta 2067 ja kogu Inglismaa elanikud on veganid. Uuel generatsioonil on loomade söömist raske mõista ja vana generatsioon elab süütundega. Simon Amstelli sõnum on andestada õudused, mis inimkond alla neelas. Film tutvustab briti ühiskonna ajaloo kulgu karnismist veganismi, mis see maailma ja inimestega tegi ning kõige põnevam – millised inimesed nüüd on.
                                                  VAATA FILMI
i
House_of_NumbersHOUSE OF NUMBERS
2009 / 1H29

Võiks arvata, et see on järjekordne konspiratsioonifilm, aga ei. Tegemist on lihtsalt loogilise ülesehituse ja viisakate teadlastega tehtud intervjuudega. Ka teadusmaailm on kursis – HI-viirust pole seni keegi suutnud isoleerida! Terve film täis CDC (USA ravimiamet) AIDSi/HIVi osakonna teadlaste-juhatajate intervjuusid, mitu Nobeli preemia võitjat ja laureaati, suurte haiglate arstid-teadlased… Huvitav… to say the least! :)
VAATA FILMI

sacred scienceSACRED SCIENCE
2013 / 1H15

Filmis jälgitakse kaheksa haige inimese lugu, kes Amazonase vihmametsas kohalike šamaanide käe all taimsel toidul tervenema hakkavad. Nad veedavad džunglis 30 päeva ning nende läbielamised on põhjapanevad. Haigused on erinevad: rinnavähk, Parkinson, Crohni tõbi, ärrituva soole sündroom, endokriinvähk, eesnäärmevähk, depressioon ja alkoholism. Amazonase taimedest on uuritud kõigest 1%, ent 25% tänastest ravimitest saavad oma põhikomponendi just sealt.
…………………………………VAATA FILMI

HOMEHOME
2009 / 2H13

Home on film maailma loost ja inimeste mõjust selles. Keskkonna ja inimeste valikute seosest. See on meeletult ilusate kaadrite ja rahustava muusikaga film, kus Glenn Close tutvustab põnevaid fakte ning huvitavaid kohti. Filmi on vaadatud üle maailma rohkem kui 32 miljonit korda.
VAATA FILMI
l

seathetruth2SEA THE TRUTH
2011 / 1H

Kui nii edasi läheb, on maailma mered 2048. aastal tühjad nagu surnuaiad. Päris karm hinnang, kas see võib tõesti nii olla? Juttu tuleb maailmamerede tänasest olukorrast, kalastamisviisidest, merepõhjadest ja saaste ulatusest nii vees kui kalades. Kalad on sotsiaalsed elukad, tunnevad valu ja neil on mälu vähemalt 3 kuud. Need on hiljutised avastused, alati arvati, et kalad on ükskõiksed nii suhtluse kui valu osas.
VAATA FILMI
L

Resonance2RESONANCE – BEINGS OF FREQUENCY
2013 / 1h28

Elektromagnetväljad saastavad maakera ja mõjutavad inimeste, loomade ja lindude tervist. Mobiilide ohutus põhineb SAR väärtusel, mis on arvestatud suure mehe pea järgi. Otseloomulikult ei sobi lapse ja naise peale eales sama maksimum. Inimese ajul ja maakeral on sama resonants – 7,83 Hz, EMFid segavad seda. Uskumatuna selgus, et selles sageduses suutsid nukleotiidid moodustada uue DNA.
VAATA FILMI
L

AMAZING GRACEamazing_grace
2006 / 1H57

Amazing Grace on poeem, mille kirjutas Inglise poeet ja vaimulik John Newton. Avaldatud 1779. aastal, kandis see endas, ja tegelikult kannab siiani, väga tugevat sõnumit. Newtoni taust lisab loole uue mõõtme – ta oli Atlandi orjalaeva kapten.
Filmi keskmes on sarmikas briti poliitik William Wilberforce, kelle elutöö läbi keelustati orjade kaubandus. Teda loetakse inimõiguste, loomaõiguste ja haridusreformi alusepanijaks, tõeliseks valgustajaks.
VAATA FILMI

What-The-Bleep-Do-We-KnowWHAT THE BLEEP DO WE KNOW!?
2004 / 1H48

Positiivse laenguga kergelt jälgitav film kvantfüüsikast. Meie mõtted mõjutavad maailma, mida me kogeme. Kas sinu arvates on maailm sinust sõltumata väliselt juba olemas või loob igaüks oma alateadvusega välise maailma? Räägitakse ka tuntud Jaapani teadlase veemõjutamisest ja selle ülespildistamisest. Kui mõte mõjutab vett ja enamus inimese kehast on vesi, siis kui palju mõjutavad meie mõtted meie keha ja elu?
VAATA FILMI

L
Fat Sick And Nearly DeadFAT, SICK AND NEARLY DEAD
2010 / 1H37

Austraallane Joe on ülekaaluline ja haige. Ta otsustab 60-päevase mahlapaastuga muuta oma elu ja täielikult terveneda. Teel USA idarannikult läänerannikule kohtab ta erinevaid inimesi, vestleb nendega tervislikust toitumisest ja pakub soovijaile maitsta isetehtud rohelisi mahlasid. Üks kohtumine saab aga saatuslikuks. Phil on 200-kilone haige rekkajuht, kes on Joe muutustest nii inspireeritud, et astub ise samale teele. Tema muutused nii füüsilises kui vaimses elus on vaimustavad. VAATA FILMI

salmon2SALMON CONFIDENTIAL
2013 / 1H09
Norra kalakasvatustest alguse saanud viirus on muteerunud ja tapab meeletus hulgas kalu. Kanda pikima jõe Fraser´i lõhe sureb juba pikemat aega, aga valitsus ei tunnista probleemi ning varjab asitõendeid, pannes ohtu inimeste tervise ja terve ökosüsteemi.  Miks? Sest Fraser´i jõe ääres tegutseb kümneid kalakasvatusi ning selline äri tähendab suurt raha. VAATA FILMI

La Belle VerteLA BELLE VERTE
1996 / 1H29

Veidi teistsugune vaatenurk maailmale ja rohelisele liikumisele :). Pole dokumentaal. See vanakooli prantsuse film (sõna-sõnalt tõlkides: Ilus Roheline) jälgib naist, kes saadetakse teiselt planeedilt Maale inimesi “lahti ühendama”. Tema teekond maa elu mõistmisel on üsna koomiline. Ääretult südamlik film. Ja maailm, kust see naine tuleb on maaliline just sellepoolest, millises koosluses ja rahulolus seal elatakse! Unistan sellisest maailmast :). Film on eestikeelsete subtiitritega! Vajuta paremalt nurgast nupu “cc” ja vali “eesti”. VAATA FILMI

Forks over knivesFORKS OVER KNIVES
2011 / 1H30

Film on tehtud Campbelli popi raamatu The China Study põhjal. Veteranid dr Colin Campbell ja dr Caldwell Esselstyn teevad puust ja punaseks ette, mis saab, kui inimene sööb palju loomset valku. Vähk, rasvumine, südame-veresoonkonna haigused, diabeet – kõik kaob, kui loobud surnud loomade söömisest ja nende kehaeritiste tarbimisest. Üles astuvad ka teised, nt dr Neal Barnard.
VAATA FILMI


EarthlingsEARTHLINGS

2005 / 1H25

Vau – ma ei tea, kuidas seda filmi kirjeldadagi… Esimesed 15min ootasin, et midagi toimuks, siis järgmised 30min nutsin nii, et pisaratest oli pilt udune ja ülejäänud filmi olin lihtsalt tuim ning peitsin vahel pilgu mehe varrukasse. Mul oli häbi, et ma selles osaline olin olnud. Ma olin vihane, et keegi polnud mulle öelnud. Ja ma tahtsin sellest kohe kõigile rääkida. Mu mees Taavi hakkas siit punktist peale täistaimetoitlaseks. Filmi osad: meelelahutus, teadus, toidutööstus, mood, lemmikloomad.
VAATA FILMI

Meat the truthGLOBAL WARMING: MEAT THE TRUTH
2008 / 1H12

Kas sa tead, et Hollandis on Partei Loomade Eest ja et nad on parlamendis esindatud? Ma ka ei teadnud, aga see kõik on väga lahe! Selle partei üks asutaja Marianne Thieme näitab filmis seda, mille Al Gore Ebamugavas Tões ära unustas – loomatööstusel on CO2 tootmises megasuur osa.
VAATA FILMI

Glass wallsGLASS WALLS

2011 / 13MIN

PETA (People for the Ethical Treatment of Animals) film, kus Beatles´ite laulja Paul MacCartney tutvustab loomatööstuse õudusi ning palub inimestel olla kaastundlik teiste suhtes. Ta arvab, et kui tapamajadel oleks klaasist seinad, siis oleksid kõik inimesed taimetoidulised.
VAATA FILMI


Meat your meatMEAT YOUR MEET
2002 / 13MIN

PETA (People for the Ethical Treatment of Animals) eestvedamisel loodud lühike dokk, millele loeb peale sarmikas Alec Baldwin. Jutt käib loomavabrikutest. Karmid kaadrid nagu Earthlings´is, aga see-eest kestab ainult 13min.
VAATA FILMI

 

Diet for a new americaA DIET FOR A NEW AMERICA
1991 / 57MIN

John Robbins on Baskin-Robbinsi jäätiseimpeeriumi pärija. Aga ta loobus rahast ja positsioonist, ning kuulutab juba vähemalt viimased 20 aastat maailmale vegan elustiili põhimõtteid. John´i raamat A Diet For A New America ilmus algul raamatuna ja sai kiirelt bestselleriks. Tänaseks on teada, et pärast selle raamatu ilmumist on ameeriklaste liha tarbimine langenud 19%. See ei tähenda kahjuks mitte päästetud elusid, vaid kaotatud raha – võitlus käib. John Robbinsil on poeg Ocean ja ta on vanaisa. Jällegi, lihasööjad imestage! :)
VAATA FILMI


ThriveTHRIVE

2011 / 2H12

Aitäh Raili! Thrive on film, mille autoriks on keemiagigandi Procter & Gamble pärija Foster Gamble. Foster tutvustab oma naisega vaba, tasuta ja lõpmatu energia mudelit – thorus. Maailma juhib käputäis inimesi, kes ikka ja jälle on kõrvaldanud teadlased, kes tooruse jõu avastanud. Õnneks Foster veel elab ja levitab oma sõnumit õilsast maailmast :).
VAATA FILMI
b
b
Hungry for changeHUNGRY FOR CHANGE
2012 / 1H29

Taimetoit muudab maailma puhtamaks, õnnelikumaks ja tervemaks. See on selline vegan film, mis sobib vaatamiseks ka laste juuresolekul. Jutustavad surmahaigustest tervenenud inimesed, toortoidulised, tuntud teadlased ja arstid. “Kui see on tehtud laboris, siis on vaja laborit selle seedimiseks; mitte et ma ei saa süüa loomset, vaid ma ei taha…” jne. Film on tehtud üsna hollywoodilikult, täitsa naljakas vaadata vahepeal.
VAATA FILMI
b

FoodmattersFOODMATTERS
2008 / 1H17

Üsna sarnane eelmise filmiga. Hippokrates: “Las toit olla sinu ravim ja ravim olla sinu toit.” Tundub, et ravimitööstus on selle õpetuse arstiteaduskonna õppekavast samuti välja ostnud, koos kõige muuga. Räägitakse sellest, mida arstid õpivad ja mida mitte. Tutvustatakse Gersoni teraapiat, toortoitumiset, räägivad teadlased, arstid, suurte organisatsioonide juhid. Sõnum ikka üks – loomne teeb haigeks, aga haige inimene on majandusele väga kasulik.
VAATA FILMI
L

Food IncFOOD INC
2008 / 1H34

Kas see film polnud isegi meil kinos? Igal juhul on seda mitu korda telekast näidatud. Film on toidutööstuse filmide teerajaja, näitab mitte niivõrd taimetoidu võlusid, vaid loomakasvatuse pahesid. Juttu tuleb USA peamistest suurtootjatest, nende hulgas ka GMO gigandist Monsanto. Räägitakse kohaliku, kodumaise ja väikse tootmise eelistest. USAlikult esitatud info, traagilised lood… väga põnev vaatamine. Sobib ka lihasööjatele, keda ei huvita taimetoitlus :).
VAATA FILMI

Bag itBAG IT!
2010 / 1H14

Filmi autor hakkas tegema filmi kilekottidest, kuid elu tõi ette veel terve rea muid teemasid, nii et kokku sai filmi plastikust, selle mõjust inimese kehale, keskkonnale ja majandusele. Tagatipuks selgub keset filmi, et autor saab isaks, mis ajendab teda uurima lisaks beebide plastiku ja beebikeemia mõju. Filmimees soojenab toitu beebipudelis mikrouunis, kasutab beebitarvikuid – ja bisfenoolA tase vere ainult kasvab!
VAATA FILMI

Plastic PlanetPLASTIC PLANET
2009 / 1H35

Filmi autori, Werner Boote, vanaisa oli ühe suurima plastikufirma tegevjuht. Just sealt sai alguse Werneri fetišlik huvi plastiku vastu. Ta rändab üle maa, intervjueerib teadlasi, biolooge, tootjaid, ärimehi, juriste ja arste… Lood on äärmiselt paeluvad. Planktoni plastiku suhe maailmameres on 1:6, aina tavalisemad on kahesoolised loomad, plastpudelis vesi on eriti mürgine, rääkimata laste mänguasjadest! Meie ostsime pärast seda filmi plekist prügikasti olmejäätmetele ja säästame nii aastas vähemalt 100 kilekotti!
VAATA FILMI

eesti turismi rämps aafrikas2EESTI TURISTI RÄMPS AAFRIKAS
2012 / 25MIN

Mu sõbranna Kaidi-Kerli käis uurimas Sambia prügikultuuri. Tuleb välja, et peamiselt just turistid on need, kes kasutavad seal hoolimatult plastikut ning viskavad prügi kus juhtub. Kannatajateks on muidugi kohalikud. Hämmastaval kombel pole Sambias erilist prügi ümbertöötlemise süsteemi. TV3 näitas Kaidi filmi 2012. aasta aprillis.
VAATA FILMI


Vaccine nationVACCINE NATION
2008 / 1H30

Mässajast filmitegija Gary Nulli film vaktsineerimise kahjulikkusest. Filmis näeb teadlasi, autismi uurijaid, poliitikuid ja vanemaid, kelle lapsed on saanud vaktsiikahjustuse. Nende lapsevanemate vaatamine on väga emotsionaalne, Gary on ses suhtes filmi hästi üles ehitanud. Ja mida võib üks valitsus teha, kui vanem ei taha vaktsineerida või kui laps pärast vaktsineerimist sureb. Koduleht www.vaccinenation.net
VAATA FILMI
f

Mercury undercoverMERCURY UNDERCOVER
2011 / 1H10

Film keskendub elavhõbeda reostusele inimese kehas ja keskkonnas. Elavhõbeda mõjust inimkehale räägivad teadlased, arstid, keskkonnaeksperdid ning inimesed, kes sellise mürgituse üle elanud. Kui sul on amalgaamplommid, oled vaktsineeritud, sööd kala… siis see film võiks sind huvitada. Kahjuks ei leidnud ma filmile linki :(.

 


DeathByMedicineDEATH BY MEDICINE

2011 / 1H53

USAs sureb retseptiravimitesse (arstide poolt ettekirjutatud doose jälgides) rohkem inimesi kui liiklusõnnetustes. Ravimitööstus on äri. See on hea, kui sa oled haige, ei mõtle terviklikult ja ravid ainult sümptome. Film põhineb vabamõtleja Gary Nulli menukal raamatul, kus meeletult riiklikku statistikat tema loo tõestuseks. Juttu tuleb farmaatsiatööstusest, meditsiinitöötajate koolitusest, meditsiiniajakirjadest.
VAATA FILMI

War on healthWAR ON HEALTH, FDA´S CULT OF TYRANNY

2012 / 1H38

Järjekordne Gary Nulli film. See mees on üsna südikas, eriti arvestades teemasid, mida ta käsitleb. Filmis on palju samalaadset infot ja hästi palju korraga. Palju juttu FDAst (US Food and Drug Administration) ehk USA Toidu- ja Ravimiametist. Kuidas valitsus tavainimesele ära teeb. Õnneks ei ela USAs, aga kahjuks näeb väga palju sama asja Eestis ja Euroopa Liidus.
VAATA FILMI

Genetic RouletteGENETIC ROULETTE: THE GAMBLE OF OUR LIVES
2012 / 1H25

Geneetiline Rulett tuli välja koos 2012. aasta USA GMO teemaga ja leidis suurt vastukaja. Filmi autor Jeffrey M. Smith on GMO ekspert, kirjutanud mitmeid raamatuid sel teemal ning olnud GMOde vastu viimased 15 aastat. Väga hariv film. Jeffrey esines ka 2012. aasta FoodRevolutionil, loe minu kokkuvõtet.
VAATA FILMI


David vs MonsantoDAVID VS MONSANTO
2009 / 1H05

Film on omamoodi sümbol – Taavet võitis Koljatit. Film räägib Kanada talumehe loo, kes astus vastu GMO gigandile, ühele maailma suurimale korporatsioonile Monsantole… ja võitis! Tema lugu on klassika, Monsanto kiusab sedasi sadasid, tuhandeid farmereid ning on senini võitnud. Film näitab, et üks inimene suudab maailma muuta :).
Monsanto kohta on palju filme, see on lihtsalt üks. Ja Eestis on Monsanto ka esindatud. Kahjuks.
VAATA FILMI

Birth as we know itBIRTH AS WE KNOW IT
2006 / 1H15

Filmis näidatakse 11 loomulikku sünnitust, nt vette, kodus, kaksikute ja tuharseisus lapse sünnitust ning ise sünnitamist. Filmi autoriks on ämmaemand, kes oli ´80. Venemaal levinud “Teadliku sünnituse” liikumise üks looja. Emotsionaalne, ilus ja rahulik nagu sünd peakski olema. www.birthasweknowit.com
VAATA FILMI

Orgasmic birthORGASMIC BIRTH: THE BEST KEPT SECRET
2008 / 1H25

Mitmeti auhinnatud film naiseks olemise loomulikust osast – sünnitamisest. Räägitakse sünnitusest ja selle muutumisest abituks ning vaevaliseks, tänapäeva sünnitavadest ning sellest, milline sünnitus võiks olla – kerge, loomulik, vaevatu ja orgasmiline. Sellistest naistest ja sellistest sünnitustest räägitakse ainult kuulujutte, nüüd saab oma silmaga näha. Kahjuks ei leidnud linki. Aga www.orgasmicbirth.com lehel saab seda ka laenutada, 2.99 dollarit 4 päeva.

The Business of Being BornTHE BUSINESS OF BEING BORN
2007 / 1H24

Mäletad Ricki Lake´i? Tema jutusaade oli 90. Eesti kanalil ka… No Ricki on täiega roheliseks pööranud! Tegi filmi, mis räägib USA näitel sellest, milline äri on sünnitamine ja kuidas naistele on tekitatud mulje, justkui nad ei saaks ise sünnitusega hakkama. Idee tuli sellest, et tema esimesel sünnitusel oli liigselt sekkumist. Räägivad loomulikust sünnist, kodusünnitusest ja rasedusest, üles astub ka legendaarne ämmaemand Ina May Gaskin! :)
VAATA FILMI

I

loengud_2

produce-700x620DR GREGER: UPROOTING THE UK’s LEADING CAUSES OF DEATH
1H11 / 2016

Inglise tervisetöötajatele mõeldud konverentsil räägib teatud ja armastatud vegan arst dr Michael Greger üle kõik põhilised haigused ja nende seose toitumisega, lähtudes seejuures kõige viimasest teadusest.

Screen Shot 2015-09-08 at 14.54.13

DR GREGER: FOOD AS MEDICINE
1H14 / 2015

Dr Greger loeb igal aastal meeletus koguses meditsiinialast kirjandust ja teeb tõsiseltvõetavamatest uuringutest oma videotes kokkuvõtteid. Mittetulundusliku ettevõtmise NutritionFacts.org asutaja ja praktiseeriva taimepõhise arstina on tal suurepärane ülevaade sellest, kuidas elustiil meie tervist mõjutab.

GaryGARY YOUROFSKY LOOMADE JA INIMESTE ÕIGUSTEST
1H / 2010

Mõned peavad Garyt kriminaaliks või suisa terroristiks, tal on keelatud siseneda Kanadasse ja Inglismaale ning teda on mitmeid kordi arreteeritud. Kanadas oli ta 77 päeva kõige karmimas vanglas, kuna murdis 1997. aastal sisse kohalikku karusnahakasvatusse ja vabastas sealt 1542 naaritsat. Gary oli mitu aastat PETA poolt rahastatud ja pidas loenguid keskkoolides, kolledžites ja ülikoolides. Ta on värvikas ja otsekohene ütleja, loogiline ja inspireeriv.

melanie joy2

CARNISM: THE PSYCHOLOGY OF EATING MEAT
1H / 2012

Harvardis psühholoogiadoktoriks saanud ning tänane Massachusetts´i Ülikooli psühholoogia- ja sotsioloogiaprofessor dr Melanie Joy selgitab loomasöömise psühholoogiat, karnismi ning sellega seonduvaid vastuolusid. Miks me armastame koeri, sööme sigu ja kanname lehmi? Miks pole okei süüa hobuseliha?

milton_millsARE HUMANS DESIGNED TO EAT MEAT?
59MIN / 2005

Stanfordi Ülikoolis arstiks õppinud dr Milton Mills selgitab selles loengus, miks inimesed pole lihasööjad. Teeb puust ette ja punaseks, räägib anatoomiast, bioloogiast, loogikast.

VeithHÄMMASTAVAD UDARAD (UDDERLY AMAZING)
1H20

Kireva eluga professor dr Walter J. Veith on rääkinud inimese evolutsioonist, okultismist ja toitumisest juba aastaid, tema loengud olid populaarsed 80.-90. aastatel, aga nende populaarsus kasvab veel tänagi.
Siin loengus räägib ta ilusti selgelt lahti, miks piimatoodete söömine on inimesele kahjulik. Palju teadusviiteid.
Tema kodulehel on palju tasuta loenguid. KLIKI SIIA
Aga ma tegin tema loengust eestikeelse kokkuvõte. LOE SIIT

McDougallSOLVING AMERICAS HEALTH CRISIS
2012 / 1H04

Tuntud Ameerika arst John McDougalli jutt ühel taimetoidu konverentsil. Kuidas võiks lahendada maailma tabanud tervisekriisi ja miks toitumiseksperdid ei võiks lõpuks ometi milleski nõustuda?
McDougall on väga suure kogemusega ka praegu praktiseeriv arst, tema jutt sümpaatne ja huvitav.