Siin on mõned raamatud, mis mind inspireerisid, motiveerisid ja toetasid. Valik täieneb aeg-ajalt. Jagasin raamatud nii: TOITUMINE & TERVIS, KOKKAMINE, LAPSED, VAIMSUS.
Pluss, kui mõni raamat sulle huvi pakub, aga sa ei jõua seda ise lugeda, siis vaata, võib-olla olen sellest kokkuvõtte teinud :). Samuti on mitu teksti täismahus üleval (avalikud tekstid).

I
toitumine ja tervis_100prntscr

nb diabetesPROGRAM FOR REVERSING DIABETES
dr Neal Barnard

Lihtne raamat, mis selgitab diabeedi põhiolemuse ja seose teiste haigustega ning tutvustab mida ja kuidas vereproovist lugeda. Juures on lood inimeste paranemistest, selgitatud ka toidu osa ja lõpus nädala menüü. Kirjutatud nii, et igaüks mõistaks. Neal Barnardil on pikk kogemus, ta leiutas vegan insuliini, asutas Vastutustundliku Meditsiini Arstide Komitee ja on Washingtoni Ülikooli meditsiiniprofessor. Neal Barnard tõestas, et väherasvane taimne toit on vähemalt kolm korda efektiivsem kui Ameerika diabeediassotsiatsiooni soovitatud toitumine.i

PleasureTrapTHE PLEASURE TRAP
dr Douglas J. Lisle, dr Alan Goldhamer

Raamatus selgitavad autorid lahti tänase inimese toitumisharjumuste psühholoogilised ja füsioloogilised lõksud. Miks inimene ihkab kartulikrõpse, saiakesi ja praetud toite? Juttu tuleb loomulikult toitumisest, psühholoogiast, aga ka evolutsioonist, põllumajandusest, unest, teistega suhtlemisest, paastumisest… Ja sõltuvustest. Jah, küpsetatud rafineeritud toit tekitab sõltuvust. Väga heade näidetega vajalik raamat, mis aitab leida tee tagasi loomuliku toitumise juurde.
I

Raw EatingRAW EATING – A New World Free From Diseases, Vices and Poisons
Arshavir Ter-Hovannessian ehk Aterhov

Juba 1960. aastatel armeenia keeles ilmunud elus taimetoidu raamat, mis on tänase toortoidu liikumise suur mõjutaja. Hovannessian pidas raamatus oleva sõnumi levitamist oma elu ülesandeks ning arvas ebaeetiliseks selle ees raha küsida. Ta oli ka humanitaar ja keskkonnaaktivist. Tõeliselt inspireeriv raamat! Tänud Haik Nazaryan´ile Hovannessiani töö levitamise eest! :) LOE RAAMATUT, 157LK
J

811-NewFront-web

THE 80/10/10 DIET
Douglas N. Graham

Kui Grahami raamat 2006. aastal ilmus, sai sellest kiiresti toortoidu maailma piibel. Sealne õpetus oli tegelt juba tuttav, kuid Douglas Grahami vahetu esitusviis muutis selle taasavastamise nauditavaks. Peab ikka eriline põmmpea olema, kui pärast Grahami taimetoidu kasuks olevate hämmastavalt loogiliste mõttearenduste ikka veel tõsine huvi ei teki :).
LOE KOKKUVÕTET
i

the china studyTHE CHINA STUDY
T. Colin Campbell, Thomas M. Campbell

Justnagu 80/10/10 on elus toidu piibel, nii on The China Study kogu taimetoidu teaduslik alus. Selle raamatu massiivne teadusmaterjal varustab iga taimetoitlase tugevate argumentidega. Campbell võtab läbi toitumise alused, peamised haigused, empiirilise tausta ja ühe suurima toitumisalase uuringu –  20 aastat ja 6500 inimest – tulemused ning kinnitab – loomne tekitab haigusi. Raamatu põhjal tehti ka popp film Forks Over Knives, kus kõik puust ja punaseks ette tehtud.


grain damageTHE GRAIN DAMAGE

Douglas N. Graham

See raamat ilmus enne 811 ja on sellega võrreldes täitsa buklett. Aga Grahami särav loogika lööb ka siin pahviks. Et teravilju süüa, peab neid küpsetama, seega ei saa öelda, et see on loomulik toit. Teraviljavaba toitumine pole midagi radikaalset, vaid üsna konservatiivne. Teraviljades on opioidid; inimesed elasid õnnelikult 10 miljonit aastat teravilju söömata; teravili kurnab meie keha, majandust, keskkonda ja tervist.
LOE KOKKUVÕTET


RawFoodControversiesRAW FOOD CONTROVERSIES

Frederic Patenaude

Frederic oli noor Kanada poiss, kui talle sattusid kätte kaks maailma muutnud raamatut: John Robbinsi A Diet For A New America ning David Wolfi ja tema kahe sõbra Nature´s First Law, kus kaanel istusid kolm porgandpaljast meest puu otsas lehtede vahel :). Frederic luges need läbi, pakkis asjad ja sõitis Californiasse. Seal oli ta praeguse toortoidu liikumise sünni juures, seikles ja tutvus mitmete põnevate inimestega, luges meeletult raamatuid ja olnud üle 15a toortoidul, kirjutas ise ka raamatu.

 

Dr BassWITH THREE GENERATIONS OF VEGETARIAN HYGIENIST
Dr Stanley S. Bass

Dr Bass on eluvana arst. Raamatus jälgitakse peresid, kes elanud Natural Hygien dieedil. Dr Bass järeldab, et see dieet töötas 1. generatsioonil, kuid 3. generatsioonil ilmnesid arenguhäired, lastel linnustiilis rindkered, kitsas hambakaar. Kui menüüsse lisati roheliste lehtede smuuti, rohkem värskeid puuvilju-juurvilju (+ nende mahlad), siis kasvas rindkere ja hambakaar normaalseks!
LOE RAAMATUT 16 LK

b
FoodRevolutionFOOD REVOLUTION

2012. aasta kevadel osalesin John ja Ocean Robbinsi korraldatud ülemaailmsel konverentsil Food Revolution. Osales üle 32 000 inimese rohkem kui 100st riigist. Hästi tore oli Oceaniga ka otse suhelda – tõeline motivaator. Kui kodumaal väga toetajaid pole, siis mina olen välismaalt leidnud mitu head uut vegan sõpra :). Aga ma tegin kokkuvõtte ka – kõik vanad head tegijad olid kohal – palju huvitavat vajalikku infot!
LOE KOKKUVÕTET
L
J

Paul KouchakoffTHE INFLUENCE OF FOOD COOKING ON THE BLOOD FORMULA OF MAN
Dr Paul Kouchakoff

Šveitsi teadlane dr Paul Kouchakoff oli Nobeli preemia nominant uurimustöö eest, mis avastas seedeleukotsütoosi (digestive leukocytosis) seose elus toidu ja küpsetatud toidu söömisel. Tema töö on kummalisel kombel jäänud täiesti tahaplaanile. Põhiline point on see, et elus toidu söömisel kehas valgete vereliblede arv ei kasva, ent küpsetatud toidu söömisel kasvab alati, olenevalt küpsetamise temperatuurist.
LOE TEMA ARTIKLIT
J
b
Toit on teie parim ravimTOIT ON TEIE PARIM RAVIM
Henry G. Bieler

Arsti vaade taimetoidumaailma. Autor on olnud elu aeg arst ning teinud praktika jooksul kolm põhilist järeldust: 1. haiguse põhjuseks pole pisikud, pigem tokseemia; 2. ravimid on inimesele kahjulikud; 3. toit võib olla ravimiks.
Terve raamat on täies mahus veebis olemas.
LOE RAAMATUT


Kogu tõde taimetoidustKOGU TÕDE TAIMETOIDUST

Ausalt, ma ei tea, kes selle kokkuvõtte autor on, aga mina sain soovituse veedade käest. Nimelt on ka see raamat eesti keeles ja täies mahus veebis üleval. Juttu tuleb erinevatest taimetoitumise liikidest, taimetoidust religioonides, taimetoidust ja teadusest jne. Hea ülevaatlik jutt taimetoitumisest, kokku 40lk.
LOE RAAMATUT
i
i
i

i
Saladuslikud e-ainedSALADUSLIKUD E-AINED MEIE IGAPÄEVATOIDUS
Angelika Erin

Autor on tavaline inimene, kes juhtus lugema silte ja märkas, et need on täiesti arusaamatud. Seejärel asus ta neid dešifreerima, tema uurimus valgustab ka teisi. Näiteks otsis ta tegelast nimega “lupiinisrott”. Mina tegin pärast tema raamatu lugemist korraliku puhastustöö kodukeemias ja kosmeetikas. Tema e-ainete spikker on mul siiani rahakotis.
b

Loomulikult toiduleEDASI? TAGASI? LOOMULIKULE TOIDULE
Anatol Sügis

Ma sain selle raamatu 2012. aasta suvel toimunud Toortoidufestivalilt, kus Anatol ka esines. Hämmastav mees! Kirjas, et NLiidus oli leiutaja, töötas keemialaboris. Raamatu andis välja oma pensionist. Ta on u 80, vormis ja rõõmus. Tõeliselt inspireeriv. Eriti imestavad tõenäoliselt need, kes ütlevad, et liha, piima, muna ja vaktsiinideta sured kohe maha :). My ass, lihasööjad. Lisaks loomulikule elus toidule on juttu GMOst, mikroorganismidest, immuunsusest, toidu säilitamisest, haigustest…
b

Minu uued tõekspidamised loodusravi alalUUED TÕEKSPIDAMISED LOODUSRAVI ALAL MINU 50 AASTASE ARSTIPRAKTIKA KOGEMUSE NAJAL / Aleksander Rosendorff

Veel üks Toortoidufestivalilt saadud raamat. Rosendorff on 30 aastat tegelenud loodusraviga ja ütleb, et tavapärases meditsiinis on palju käärimist ja lünki “sest kuidagi ei suutnud ma ette kujutada, et looduse üks suurimaid imetegusid – inimene – oleks nii puudulikult kujundatud”. Raamatus räägib arstiteaduse suundadest, looduslikest ravimeetoditest, tutvustab haigestumise ja haiguste põhjuseid, toonitab vaktsineerimise ohtlikkust. Väga tore lugeda niisugust infot ka eesti keeles!
b

VesiVESI: SEDA PEAVAD TEADMA KÕIK
O. A. Butakova

See 20-leheküljeline buklett tutvustab vee olemust ja võimalusi. Räägib inimese lollusest juua kõike muud kui puhast vett ja selle tulemusest. Lõike: “Organismis on hapnik alati lahustunud vees; hapniku puudus seotud puhta vee puudusega, toimub hapestumine; kõrge happesus lagundab keha; ´31.a sai saksa teadlane Otto Warburg Nobeli preemia tõestades, et vähi areng on anaeroobne, st areneb siis, kui organismil on veres hapniku vaegus, kui organism on happeline; leeliseline keskkond takistab vananemisprotsessi” – noo, tekkis huvi :D?

Roheliseks kasvamineROHELISEKS KASVAMINE
Epp Petrone

Eestlanna Epp abiellus ameeriklasega ja elas mõnda aega ühendriikides. Tema kirjeldused sealsest tarbimisest on väga lõbusad, mõnele võib olla äärmuslikud. Näiteks küsis ta kord naabri ära visatud plastnõud endale. Igaüks nii julge poleks! Kaasakiskuv ja kergelt oma eluga seotav kirjeldus teekonnast, kuidas Maaga paremaks sõbraks saada.
I

kokkamine100pr

Toit kui ravimTOIT KUI RAVIM
Pierre Jean Cousin

Aasta oli siis 2006. ja see oli minu taimetoidu rännaku esimene raamat! Prantslasest taimeravi tohtri ja akupunktuuri spetsi õpetused mürkidest vabanemiseks tegid minu kehaga imet! Palju retsepte ja õpetusi, toiduainete grupid (kus igaühe sisaldus ja erisused) ning toidud erinevate haiguste toetuseks.


GFveganGREAT GLUTEN-FREE VEGAN EATS
Allyson Kramer

Populaarse vegan toidublogi manifestvegan.com autori raamat. Leidsin selle raamatu, kui otsisin kümnete vegan kokaraamatute seast midagi, mis oleks gluteenivaba, väherasvane ja vähe küpsetatud – päris keeruline ülesanne :). Kuigi siin on küpsetatud toite ka, annab need kergelt ümber teha. Pearoogadeks ja magusroogadeks head ideed. Pluss, pole megapalju koostisosi.


Happy-HerbivoreEVERYDAY HAPPY HERBIVORE

Lindsay S. Nixon

Kui eelmine raamat oli gluteenivaba, siis see on vähese rasvaga – aga kahte korraga ma oma otsingult ei saanud :). Tegelt mind köitis, et seda raamatut soovitas tuntud tohter Neal Barnard. Retseptid on küpsetatud toidule, aga annab teha elus toidu versioone paljudest v lihtsalt kergemalt kuumutada. Kohati veits liiga palju koostisosi. Väga hea neile, kes soovivad imiteerivat toitu, sest siin on elupalju oa- ja herne- ja läätsekotlette jmt :).
J

Tervendav köökTERVENDAV KÖÖK. PÕHJALIK TEEJUHT TERVISLIKU TOITUMISE JUURDE

Aitäh Kristiinale ja Kaidile! Keegi on palju vaeva näinud, et koguda kokku üle 300 retsepti. Hästi pildiline raamat. Esimesed 150lk on juttu toidust, soolast (pole hea), rasvast (õpetatakse tegema kastmeid jm vähese rasvaga), gluteenist, kahjuks loomse olulisusest ka. Taimetoidud on eraldi. Selle raamatu järgi õppisin Ratatouille´d tegema – siiani üks mu lemmikuid! Palju huvitavaid maitsekooslusi, nt apelsini-oliivi-peterselli-koriandri salat sidrunimahlaga, maisisai, seened kookosega, igasugu juurviljavokid jm.
JT

toidud taimedestTOIDUD AINULT TAIMEDEST
Mikk Mägi ja Loore Emilie Raav

2012. aasta tõi kaks uut täistaimetoidu kokaraamatut – üks Mikult, teine Sandralt (Kodused ja Maitsvad Taimetoidud). Valisime seekord Miku oma, lihtsalt silma hakkanud retseptiideed meeldisid. Ent olge hoiatatud – kõva küpsetamine, rasv ja nisu on siin popid. Eks nutikas võtab idee ja teeb selle endale sobivaks. Nt maitseb meile väga Aloo Gobi (kookospiima ja lillkapsaga karriroog), mida annab teha ka nii, et toidust midagi ellu jääb :). Sandra puhul aga meeldib mulle väga tema blogi.J


Looduslik toitLOODUSLIK TOIT. TÄISVÄÄRTUSLIK ELU
Marika Blossfeldt

Aitäh Kristiinale! Marika räägib söömise kunstist, vee mälumisest ja toitainetest. Aga seal on ka kõik loomne ja minu arvates pole humaanset viisi teise olendi tapmiseks. Kuigi retseptiideid saab ka, räägib ta endale üldiselt veits vastu. Ütleb, et lehtköögiviljade puhul veenduge, et need on värsked – te ei taha ju oma kehasse elujõuetu taime energiat. Aga mida teeb siis kuumutamine? Jah, heureka, tapab! :D

toortoitTOORTOIT. Paradiisi Maitse toortoidu retseptiraamat
Elisa Oras, Mariin Manglus

2013. aasta suvel ilmus Elisa ja Mariini valik lihtsatest ja maitsvatest toortoitudest. Mul on au neid isiklikult tunda ning võin kinnitada, et toitumisse suhtuvad nad kirglikult. Siinsed retseptid ei vaja palju koostisosi ja on maitsvad ka neile, kes muidu toortoitu ei söö. Kindlasti väärib tähelepanu, et raamatu fotod, kujundus ja stilistika on tüdrukute enda töö.
I

toortoidu-a-ja-oTOORTOIDU A JA O
Sille Poola

2014. aasta kevadel jõudis raamatupoodi Päikesetoidu blogi pidaja Sille raamat toitumisest. Ta käsitleb põhilisi küsimusi, hirme ja ootusi seoses toortoitumisega ning pakub välja ka parimad retseptid. Sille on oma 10aastase taimetoidu kogemuse pannud kokku tuntud arstide ja teadlaste õpetustega.

 

lapsed100pr
n

Layout 1CREATING HEALTHY CHILDREN
Through Attachment Parenting and Raw Foods
/ Karen Ranzi

See raamat oli ja on mulle suureks toeks. Karen kasvatas oma kaks last üles toortoidul. Tema hirmud, surve, rõõmud ja kogu kogemus on asendamatu abiline ka Eestis, kus tuleb ennast põhjendada sõpradele, perele ja arstidele. Põhilised müüdid on hästi kergelt lahti seletatud. Lisaks Kareni enda perele on siin ka teiste perede jutud. Kirsina tordil on raamatus ka laste poolt testitud retseptid. Omalt poolt võin kinnitada, et tõesti töötavad!

b

Mina olen ookeanMINA OLEN OOKEAN
Sandra Steingraber

Sandra on keskkonnateadlane, kes jääb rasedaks ja kirjeldab igat kuud väga detailselt, suisa teaduslikult. Palju värskem lähenemine rasedusele kui Libero raamatud, mida arstid naistele jagavad! :) Raamat annab hea vaate, kuidas väliskeskkond mõjutab sisemist elu ja selle ookeanit – beebit ja lootevett.


how to raise a healthy childHOW TO RAISE A HEALTHY CHILD… INSPITE OF YOUR DOCTOR

Robert Mendelsohn

Helen, aitäh soovitamast! Loen ja loen ning mõtlen, et miks siin nii ammused aastarvud on (1984, 1989) ja siis vaatan, et see ongi just niivana raamat! Dr Robert kinnitab kõike seda, mis tundubki õige – palavik on hea, järelikult keha töötab, vaktsiinid on ülereklaamitud ja kahjulikud, rinnapiim on beebile vajalik ja ära kuula arsti imetamisnõu (vaid otsi loodussõbralik imetamisnõustaja), väldi antibiootikume ja ära põe lastehaiguste pärast, mainib ka kodusünnitust! Väga asjalikud tervisenipid.

 

Vaktsineerime. Varjatud tõde.VAKTSINEERIMINE. VARJATUD TÕDE
Michel Georget

Selle peenikeses kirjas ilmpaksu (448lk) raamatu on kirjutanud eakas Prantsuse molekulaarbioloogia professor. Töö on ikka massiivne ja kõigutamatu. Meeletult, meeletult viiteid uuringutele. Kõik käibeolevad vaktsiinid võtab läbi. Enne muidugi tutvustab väga lähedalt molekulaarbioloogia aluseid. Kummardus hr Georget kannatusele Prantsuse instantsidega suhtlemisel, lõpp on nagu krimka, sest ta haarab seal teemat veel laiemalt. Mina sain toetust ja teadmisi, meie lapsed on samuti vaktsineerimata – jumal tänatud! :)
:

Vaktsineerimise alternatiividVAKTSINEERIMISE ALTERNATIIVID
Zoltan Rona

Siin saab hea õpetuse sellest, kuidas buustida immuunsüsteemi ohutumalt kui tavapärane vaktsineerimine. Millised toidud, teed, ürdid võiks olla alternatiiviks ja abiks nii immuunsuse tõstmisel kui juba haigestunud keha toetamisel. Muidugi on juttu sellest ka, et miks üldse alternatiivid – sest vaktsiinid on mürk.

 

b
vaktsineerimine. mõrv roosa katte allVAKTSINEERIMINE. MÕRV ROOSA KATTE ALL

SAVE

Rootsi Vaktsineerimisvastase Ühenduse ehk SAVEi kokku pandud buklett. Üsna rohmaka tekstiga, paljude asjade kohta tahaks viiteid, et edasi uurida, aga pole. Samas, üldinfo klapib nt Michel Georget massiivse uurimustööga ja põhiline on sama – vaktsiinid pole need, mis neil lastakse välja paista. On välja toodud ka erinevate vaktsiinide sisaldused, aga need on juba ajast ja arust. See aga paneb mõtlema, mis siis meile, täiskasvanutele, kunagi üldse sisse süstiti! Võhh, paneb õlgu võdistama…
b

b
Laste taimetoitumineLASTE TAIMETOITUMINE. RASEDUS. IMETAMINE
Sille Poola

33-leheküljeline konspekt on rahustav ülevaade Campbelli, McDougalli, Esselstyni, Ledermanni, Grahami, Spocki (jah, Benjamin Spock, see 60. lastearst oli taimetoiduline!), Attwoodi ja Cousensi töödest. Saad kinnitust, et kui sa oled oma lapsega taimetoidul, siis see on teile parim. Seda kinnitavad ka kõik need tohtrid-teadlased ning 5 lapse ema ja taimetoiduline Sille on selle hästi lahti seletanud ja toredalt kokku kirjutanud.
j

Teie lapsTEIE LAPS
Benjamin Spock

Tänini on selle taimetoitlasest lastearsti raamat üks bestsellereid, hämmastav, sest esimene trükk ilmus ´46. aastal! Ta kirjutas raamatu hiljem dr Attwoodiga ümber, lisades rohkem toetust taimetoitlastele, ennem seda polnud. Mul on mingi Moskva variandist tõlgitud versioon, mis ma oma emalt sain. Spock on üldiselt huvitav lugemine, aitab oma vanemate valikuid paremini mõista. Ja ta on ka väga toetav, kinnitades, et sa lapsevanemana tegelt tead rohkem kui arvad.
:)


Ema ja lapsEMA JA LAPS

Arnold Reiman

Veel üks vanakooli raamat, mille emalt sain. Tema sai selle oma emalt. Raamat on ´63. aastast, muidugi bakteripaanika on siin täies hoos :). Juttu on “nakkuskolde sanitaarkorrastusest” ja “bakteritega võitlemisest”. Arnold vist küll ei oodanud, et 50a hiljem on tema raamat täielik komöödia. Minu jaoks oli üllatus, et lapsi “inokuleeriti” oma ema verega! Leiab ka retsepte, veits kohandada, aga nt õunapiim ja tomatipuder on ideena head. Lihtsalt aitab mõista ema ja vanaema maailma.
:)


Lapse tervishoidLAPSE TERVISHOID

12 autori ühistöö

Viimane vanakooli raamat, aitab küll sellest nõukaaja värgist siin. Aga ma tahtsin seda mainida, sest see ´81. aasta raamat ei panusta nii palju vaktsineerimisele ja loomse söömisele kui teised. On hoopis üsna mõistliku ideega sloganid, nt “Olgem viisakad suheldes väikeste lastega”, “Hästi karastatud laps”. Pluss võetakse läbi kõik vastsündinueast kuni teismeliseni.
J


Ina mays guide to childbirthINA MAY´S GUID TO CHILDBIRTH
Ina May Gaskin

Aitäh Helen! See raamat on kodusünnituse piibel! Ina May on üks maailma tunnustatumaid ämmaemandaid, tal on USAs oma kommuun, kus inimesed elavad õnnelikult looduses koos, kasvatavad süüa, naised saavad sünnitusega ise hakkama, kuid seal on ka kodusünnituse keskus. Ta on ainuke ämmaemand, kelle järgi on nimetatud sünnitusvõte “Gaskini meetod”. 1. osas on kodusünnituste lood ja 2. osas meditsiiniline taust. Pärast selle raamatu lugemist arstide tobe teadmatus ja hirmutamine mulle enam ei mõjunud. Ja Elli sündis kodus – see oli super!
e

KooskasvamineKOOSKASVAMINE
Anna Wahlgren

Tahtsin seda raamatut lugeda, sest Anna Wahlgrenil, 9 lapse emal ja 14 lapse vanaemal, on tõenäoliselt mõned põnevad mõtted. Ja olidki, 770 lk suisa! Kui jätta kõrvale tavameditsiin, tavatoitumine ja laste varajane võõrutamine ning kummaline magama patsutamine, siis muu, perega koos kasvamine, oli väga huvitav. Nt lapse võrdlemine uustulnukaga peduiinide külas, kus vanemad on justkui kohalikud. Pluss, selle südika naise vaade lasteaiale on mulle väga sümpaatne – väldi, kui saad! :) LOE KOKKUVÕTET
v

AktiivsünnitusLOOMULIK EHK AKTIIVSÜNNITUS
Ülle Liivamägi

Kes see tänapäeval enam üldse teab, mis see loomulik sünnitus on. Imelik, et on imelik, et naine võiks ise sünnitusega hakkama saada. Täitsa kurb kohe. Ülle raamatus on hästi ära seletatud, miks näiteks pikali sünnitamine on ohtlik, valulik ja mõttetu, kuidas ennast ise saab seesmiselt toetada, mis harjutusi võiks teha ja kuidas pärast sünnitust hästi hakkama saada. Ülle ise on Sternumi Emadekooli vedaja ja tal on aastatega terve armee järgijaid kogunenud.
jhjhjh

birth without violenceBIRTH WITHOUT VIOLENCE
Frederick Leboyer

Milline võiks olla vägivallatu sünd? Kerge lugemine, saab palju loogilisi seoseid, mida vb enne ei teadnud. Nt kuivõrd võiks inimese sünd mõjutada tema ülejäänud elu. Ja miks pole loomulik sündida haiglas ja kuidas see võiks väikese inimese psühholoogiat mõjutada. Miks laps sündides karjub ja kas see on normaalne. Raamat on inglise keelsena veebis üleval.
LOE RAAMATUT
v

Nututa uniNUTUTA UNI
Elizabeth Pantley

Vahel ikka juhtub, et laps ärkab nutuga üles või magab ta hästi vähe. Elizabeth on kasvatuspedagoog ja 4 lapse ema, ühtlasi kiidab kandelina ja koos magamisi. Selgitab lahti, mis võib põhjus olla, kui su pisike ei maga ning jagab õpetusi, mis võiks aidata. Kõik on hästi leebed õpetused ja mina sain küll abi, kui mu poja veits üle aastasena vahepeal päeval mitu korda üles ärkas, olles ainult 45min maganud. Elizabeth jagab nõu vastsündinutest kuni mudilasteni.


Nutt ja jonnihoodNUTT JA JONNIHOOD

Aletha J. Solter

Ma pole nutukooli austaja ja see raamat pole sellest. Aletha on teemat 30a uurinud ning jõudnud paarile järeldusele. Ma ei arva, et see eriline kullafondi raamat on, aga hakkasin nt rohkem tähele panema, et ma lapsele silma vaataks, kui ta nutab, et ta teaks, ma kuulan teda. Või pole mõelnud ka sellele, et nuttu pole vaja vaigistada. Et võiks öelda: “See oli ikka päris valus, mis? Sa võid vabalt nutta”. Aletha kirjutab ka sellest, miks mõni inimene ei talu teise nuttu ja püüab seda vaigistada.


Väikesed türannidKUIDAS MEIE LASTEST KASVAVAD VÄIKESED TÜRANNID
Michael Winterhoff

Aitäh Kaili! Michael näeb laste käitumise puhul peamiselt psühholoogilist aspekti, toitumine, ravimid jm justkui ei mõjutakski. Lugesin, sest tahtsin mõista paremini lasteaiakasvatajaid ja tavapärast kasvatusviisi. Nagu ikka, igalt poolt saab uusi mõtteid. Polnud varem märganud, kuidas psühholoogilised standardid aina allapoole käivad. Michael´il, laste- ja noorte psühholoogina, on kahtlemata huvitav sissevaade asjasse. Ei peagi ju kõigega nõustuma. Raamatus on palju näiteid tema patsientidest, mis andis mingi pildi lastekasvatuse tavadest meie ühiskonnast.
j

Kasvamine poisinaKASVAMINE POISINA
Jari Sinkkonen

Aitäh Mari! Väga hea raamat neile, kellel on poeg! Ja neile, kes lihtsalt tahavad poeglaste elu paremini mõista. Kuuldavasti on Jari Soomes tuntud lastepsühhiaater. Mõistsin paremini oma rolli poja tulevaste naissuhete valikul ning oma mehe rolli meie tütre meessuhete valikul. Jari toob toredaid näiteid, kuidas tütar lubab, et abiellub suureks saades isaga ja pojale meeldib, kui ema ennast ilusti riidesse paneb. Eks nagu ikka, on asju, millega ma üldse nõus pole, nt tapmine ja sõjamängud, aga huvitavat oli sellest rohkem.
h

EmaarmastusEMAARMASTUS
Anatoli Nekrassov

Nekrassov on vene kultuspsühholoog, tal on veel mitu poppi raamatut. Mina lugesin, et saada mingit suunda oma emaga suhtlemisel. Ja see raamat avas mulle terve mustri, mis aitas paremini mõista oma ema, vanaema, vanavanaema jne. Samuti, ma tõesti tunnen, et Nekrassov aitab mul olla parem ema! :) Ta ütleb, et liigse emaarmastuse teema on globaalne, tõesti ongi ju. Kui emaarmastus pole enam armastus, vaid kontrollimine ja oma hirmude-sõlmede lahendamata jätmine.
h


Et ema jaksaks2ET EMA JAKSAKS

Mervi Juusola

Aitäh Mari! Mervi on Soome Meie Pere tegevtoimetajaon ja ema ning hakkas tänu tööle märkama aina enam seoseid  emade vahel üle maa. Eelkõige on see raamat toetus siis, kui sa oled väsinud ja tunned, et pole parim ema. Mulle meeldis, kuidas ta tutvustas sõlmesid ja käitumismustreid, mida lastele edasi antakse. “Lapsed kohtlevad ennast tulevikus samamoodi nagu mina ennast, mitte nagu mina neid kohtlen.”

 

vaimsus100pr

 Julgus alistudaJULGUS ALISTUDA
Laura Doyle

Aitäh Leie! See on suhteraamat. Ma tundsin oma suhte kohe ära, sest Laura räägib üsna klassikast :). “Selleks, et edasi areneda, peab suhe tegema läbi mitu lõppu; ärge heitke vihasena voodisse, olge üleval ja tülitsege; hirm ei tähenda julguse puudumist, vaid, et midagi muud on tähtsam kui hirm; kontrollivajadus näitab, et mõned põhivajadused on jäänud rahuldamata; soolise kontrasti suurendamine elavdab füüsilist kontakti…” Sihuke raamat siis.
h

Vihmasadu algasVIHMASADU ALGAS
Brooke Shields

Pärast mitmeid kunstlikke katseid jäi Brooke lõpuks beebiootele. Ta võttis meeletult juurde, tõi lapse ilmale keisrilõikega ja langes pärast sünnitusjärgsesse depressiooni. Brooke kirjeldab väga ausalt, kuidas majas tuli kõik noad ära peita ning üks hetk mõtles ta oma beebi vastu seina loopimisest või aknast alla viskamisest. See pole kuigi haruldane, sellest lihtsalt ei räägita. Brooke sai depressante, hakkas trenni tegema ja käis teraapias. Praegu on tal kaks tütart, enda sõnul teisel korral depressiooni enam ei tulnud. Huvitav lugemine.
jhjhjh

Tervenda end iseTERVENDA END ISE
Louise L. Hay

Aitäh emale! Selle armsa raamatu lugemisega saabus justkui teadmine, mida teadsin kogu aeg – minu keha on võimas ja kõigel on põhjus. Mu emale väga meeldib Louise´i öeldu, et kõik saab alguse mõttest, aga mõtet saa muuta – kui tõsi! Louise on vähemalt 30a oma holistilist ehk terviklikku (whole-istiline) maailmapilti edastanud. Tal endal oli vähk, Louise loobus kõigest ning tervendas end positiivsete sisendustega 6 kuuga. Louise on holistilise psühholoogia guru, tema õpetused on tuntud üle maailma.
j

Ääretu armastusÄÄRETU ARMASTUS ON AINUS TÕDE, KÕIK MUU ON ILLUSIOON.
David Icke

Aitäh Kreity! David Icke läks sügavasse metsa šamaani juurde tõde otsima. Proovis põnevaid aineid ja sai mediteerides sõnumi: ääretu armastus on ainus tõde, kõik muu on illusioon. Konspiratsiooniteooria fännidele on David ammu teada. Nt Matrix on tema raamatu põhjal tehtud film. David tutvustab inuaake ja annunakke, maailma juhtiva tuumiku eesmärke ning teeb selgeks, kuidas kogu füüsiline maailm on kõigest illusioon. Raamatus on vinged pildid! Mulle meeldis.


Lugu DavidistLUGU DAVIDIST

Ariana Habi

Ariana on Rumeenia psühholoog, kelle juurde satub üks päev poiss nimega David. Ta hakkab jutustama kummalisi lugusid, Ariana paneb need kirja ning neist saavad sõbrad. David nimelt on planeedilt nimega Inua. Tutvustab inimsoo ajalugu teise nurga alt, räägib inuaakidest, annunakkidest, inimesest ja tema võimetest. Ausalt, ma lugesin ühe hooga kõik läbi, nii et hoidsin silmalaugusid lahti – nii köitev oli! David on youtube´ist leitav.
LOE KOGU LUGU, 49LK
j

TelosTELOS
Dianne Robbins

Dianne on suvaline naine, kes hakkas kanaldama new age olendite sõnumeid. Eks need lähevad kokku David Icke´i ja Ariana raamatuga. 12 000 aastat tagasi peitsid 25 000 lemuurlast ennast maa alla, täpsemini Los Angelese lähistel asuva Shasta mäe sisse. Ja elavad seal tänini. Kuidas? Taimetoidul ikka :D. Dianne tutvustab maailma, mis on nagu meie oma, aga veidi erinev. On suisa õõnes maa ja maakera energeetiliste punktide kaardid. Rumeenia mägedes on ka, arvestades ülemist raamatut. Kas maa sees võiks olla ookeanid, puud, sisemine päike – täielik teine elukeskkond?
.

Esseenide RahuevangeeliumESSEENIDE RAHUEVANGEELIUM I-IV OSA

Paar sajandit enne ja pärast Jeesus Kristust elasid Esseenid. Nad elasid kogukondadena peamiselt jõgede ja järvede kallastel, neil polnud hierarhiat ega raha, kuid oli tugev kogukond koos kogukonna meistritega. Päeval hoolitsesid nad oma viljapuuaedade ja taimepeenarde eest ning tegelesid loomadega, õhtul aga pühendusid vaimsetele õpetustele ja teaduste uurimisele (nt astronoomia jm). Esseenid olid taimetoitlased, kes harva võtsid vastu ka kitse poolt pakutud piima. Nad elasid rahus, olid targad, vaimsete võimetega, terved ja pika eaga. Jeesus Kristus oli ka Esseen ja see raamat tutvustab sulle õpetusi, mis tegelt osalt kattub ka piibliga. Neis raamatutes õpetab Jeesus tegema soolepuhastust, paastuma, toituma taimedest… Räägib õhu-, päikese-, vee-, rõõmuinglitest ja teiste valguse tegelastega suhtlemisest, mediteerimisest, palvest… Ja eriti ilus: “Paradiis on püha paik meie endi sees, kuhu võime ehitada püha templi”.
Loe katkeid Esseenide Rahuevangeeliumist