Vaikne on. Vabam kindlasti. Ühendatud tunne. Samas, on neid, keda ma igatsen meeletult, aga ligi ei saa. Sõpru ei saa kallistada, vähemalt lapsi saab kaissu võtta. Inimesed ei vaata isegi otsa, kui nad silmad maas eemalt mööduvad.
Kuid ikkagi on vabam ja avaram, kas sa ei arva?

Aega justkui on, aga samas nagu pole ka. Päev läheb nii kiirelt, et ma üldse ei saa aru, kuidas mõnel on aega käia veebiooperis, veebimuuseumis, konnata veebilinnades ja veebimessidel… Nii palju, kui ma siin olen, teen ma oma tööd ära ja vaatan, kuidas ma siit veebimaailmast saan kiirelt minekut teha! 😀

Ja kuigi esimene eriolukorra ja kodukooli päev ma olin nii koba, et tööd sain teha ainult poolteist tundi (ja seda tuleb ikka veel ette), meeldib mulle, et piir töö ja eraelu vahel on kadunud. Igapäev ärkan suht samal ajal, nädalavahetustel ka, ja iga päev tegelt tahan midagi töist teha. Isegi, kui vähe.
Ja huh, kuidas mulle meeldib, et iga hommik saan ma ilma äratuskellata segamatult mediteerida! Sest varem lubasin endale tagasihoidliku doosi 15-20 minutit päevas. Nüüd ma kaon universumisse igal varahommikul ja kindlasti tunniks! 😀

Kui tuleb tahtmine, saab igal ajal plaane muuta, ei pea liiga palju aru andma või põdema. Saab iga kell jätkata, kus pooleli jäi. Saab teineteisega koos olla, rohkem ise kokata, kappe koristada, raamatuid läbi vaadata ja hea, kui mõnda jaksab lugeda ka (eriolukorra 2. nädal ja mul on pooleli olnud raamat ikka pooleli). Täna käisime Siniallikatel, kell 13 päeval. Täitsa vabalt saab nii teha. Ja ma olen ju ka tööl. Kodutööl. Vahel on see hommikutöö, vahel kogupäevatöö, vahel öötöö. Ma pole robot, mulle nii meeldib võimalus voolata iseenda rütmi järgi.

Maganud ma keset päeva veel pole. Aga selle tahan ka ära teha. Kuid ma saan keset päeva jäätist süüa ja kogu perega prantsuse krimkat vaadata! Jube äge!

Ja mis puutub koroonauudistesse, siis… Siis esiteks, pane see kõrvuti muu statistikaga ja saad aru, et käib “koroonika” ehk koroona paanika lumepalliefekt. Hullem kui haigus on reaktsioon sellele. Tegemist on viirusega, mis tõepoolest võib ja saab käituda etteaimamatult, neid on mitmeid erinevaid, mis liiguvad. Ja mul ei ole keeruline enda ja teiste vanaemade-vanaisade ning nõrgemate kaitseks tõsta oma elu kuuks ajaks veebi. No tõesti pole. Pigem väga meeldiv, nagu olen avastanud.

👇🏾 Siin veel häid mõtteid:

🌐 Saab ärgata koos valgusega. Liikuda just nii kiiresti või aeglaselt kui vaja.

🌐 Saab teha pause ja uinakuid just seal ja just nii palju kui vaja. Saab katsetada, uurida ja harjutada, mis see minu rütm sellistes tingimistes on. Kuidas ma saan olla olemas lastele, et neid õppimisel suunata ja kuidas ma ennast ei unusta, et ma saaksin oma asjad tehtud. Kuidas ma saan teha nii, et kõik saavad söönuks ja pesud pestud – kus lapsed saavad aidata? 🙂

🌐 Hirm teeb meid ettearvatavaks ja kontrollitavaks. Hirm on informatsioon sellest, mida ma ei taha. Hirm paneb lukku. Hirm lahutab, armastus toob kokku, sest vótad teist endana.

🌐 Reaktsioon on erinev, kui ma reageerin olles rõõmus või kui ma reageerin siis, kui kardan. Ja see on palju mürgisem, ohtlikum ja hävitavam kui Covid19.

🌐 Objektiivne pole kunagi mitte lähtuda ainult endast, vaid ka teiste heaolust. Hirmu hajutamine ja rõõmu kättesaadavaks tegemine on meie kõigi hüvanguks.

🌐 Mida ütleb Covid19 mulle sellest, mida ma päriselt tahan ja vajan? Kas saaksin nendega asjadega tegeleda?
Kuigi aeg on justkui maha võetud, siis alles nüüd ma näen, kui tihe saab kõik olla, kui palju ma asju kokku pressin. Ma pole ammu tahtnud nii palju raamatut kirjutada kui praegu. Kõik need raamatud, mis mu sees on, on hakanud väga hoogsalt kasvama!

🌐 Kardan või usaldan?

🌐 Ülemaailmne paanika ja pandeemia või… Mis on muutunud heaks? Mida enne ei olnud? Mis ma endale rohkem teen ja luban kui enne?

🌐 Maailm puhastub, muutub, paraneb. Mida on kergem uskuda – et me oleme lõksus, sunnitud kinni olema oma kodus ja loobuma oma elustiilist või et see on võimalus nii paljudeks ägedateks asjadeks!
Ma aitan valida – jaaa, see viimane on õige vastus ju, ofcourse! Protsessi peab usaldama.

Ma ei kujuta enam varsti ette, kuidas ma üldse lepin vähema kui sellega, et mul on oma elu ja päeva kujundamises totaalne vabadus! Kuidas siit tagasi minna? 😀

#Enjoy ja naudi kodust aega! See on nii hea, nii vabastav (ka otseses mõttes, ei pea rinnahoidjat kogu aeg kandma!⚡️), nii põnev, nii ilus, nii mugav, nii paikapanev, nii selgust toov, nii kasulik ja nii tervendav. Meile kõigile. 😘

✨Liisa-Indra✨

659B1F83-37B7-4603-B78A-29B6E11796A1