Eestis käis naiste juukseid õnnistamas Soome parim ökojuuksur Mona Mether! See on uskumatu, mida üks juuksur suudab… Paneb mõtlema, et ammu on läbi see aeg, kus juuksur lihtsalt lõikab-peseb-värvib!

1. Esiteks, olgu selge, et ökojuuksurid on konkreetselt haldjad! Hahaa… Nüüd, kui see on selge, siis võib öelda, et Soome ökojuuksur Mona on ilmselt nende haldjate ema, sest tema on nad välja õpetanud ja päris tavaline inimene tema juurde ilmselt ei satugi!
“Juuksuri töö on väga intiimne, sest ta on sinu bioväljas ja tegeleb su peaga. See, millise energiaga juuksur on, mõjutab väga palju ka juuksuri juurde tulnud inimest – kas ta saab jõudu ja energiat juurde või kaotab seda,” selgitab Mona.

2. Ökojuuksur alustab India peamassaažiga! Ooojaa… Istud ja vaatad aknast välja seni, kuni juuksur vaikselt su pead masseerima hakkab. Ei mingit kammimist, seletamist, pesemist. Kõik saab oodata. Esimesena sa lõõgastud ja lased kõigel jamal minna ja kõigel heal tulla.
“India peamassaaž pärineb Ajurveeda traditsioonist ja see on rohkem kui 1000 aastat vana! Ajurveeda tähendab “teadmine elust” ja on ise juba pea 6000 aastat maailmas olnud,” selgitab Mona oma rahuliku häälega.
Pooletunnise massaaži ajal lahendab juuksur peas, näos, kaelas, õlgades ja ülaseljal pingesõlmi. Selline massaaž toetab juuste kasvu, volüümi ja läiget ning tihti tehakse seda koos aromaatiliste õlidega.
Eesmärk on:
toetada lõõgasust,
aktiveerida keha puhastus- ja tervenemisprotsesse,
tugevdada ja stimuleerida pähe minevat verevoolu,
suurendada toitainete jõudmist juuksejuurtesse,
tasakaalustada energiavoogu ja tuua esile rahulikkuse tunne.

3. Müstiline savimask, mille pärast massaaži pähe saab läheb soojaks ja kui sa siis istud seal, just lahti masseerituna ja sulad oma ürditeega, no siis enam paremaks minna vist ei saagi!
Maski segab juuksur kohapeal kokku karrageenist (vetikast) ja rohelisest savist.
Et savi annab peale mitmeid mineraale ja olemuselt imeb ebapuhtuse endasse, on see imeline juuksemaski komponent.
Karrageen on samuti efektiivne puhastaja, mis muuhulgas suudab juustest ka metalle eemaldada, andes samal ajal vastu niiskust ja valke.
Enne juuste värvimist sobib selline mask suurepäraselt, eriti, kui sa lähed sünteetiliselt juuksevärvilt esimest korda taimset juuksevärvi proovima.

15129999_575994995858494_739075279_nKaussides olevad pulbrid on need, mida kasutasime: kollane-pruunikas puru on karrageen, hallikas puru on roheline savi ning roheline puru on minu juuksevärv, mis on segu indigost, hennast, amlast, kuhu on lisatud hibiskust ja harilikku punavärvikut.

4. Puhtad juuksehooldustooted on iseenesest mõistetavad. Ehk et kui sa ei soovi oma pähe säilitusaineid ja silikooni ja võtad muidu vaevaks enne juuksuri juurde minemist üldse ise oma pea ära pesta, siis siin saad lihtsalt usaldada. Kõik on safe ja orgaaniline. Ja see on iseenesest mõistetav!

5. Energeetilne juukselõikus kõlab väga maagiliselt, aga tähendab tegelikult seda, et juuksed on keha energia kandjad ning lõikusega saab toetada kogu keha energeetilist tasakaalu. Lõikus toimub vaikuses, et kogu protsess oleks sügavam ja meditatiivsem. Juuksur ei lõika suvaliselt, vaid jälgib lõikamisel geomeetrilist mustrit.
Mona ütleb, et energeetilise lõikuse lõpetab ta alati “keha energeetilisi välju tasakaalustades”. Nii ilus, et juuksur nii räägib!
Pärast lõikust kasvavad juuksed kiiremini ja neid langeb vähem välja, juuksed tunduvad paksemad ja tervemad, loomulikud lokid ja olekud tulevad paremini esile, üldine tunne on väga lõõgastunud ja värske.

lav_ly_nov16
Just tulin juuksurist ja kohtasin peol oma ristiema. Juuksed värskelt hellitatud. :)


6. Taimsed juuksevärvid
– ma olen siiani veendunud, et henna rokib täiega! Alustasin esimeste taimsete juuksevärvidega üle 7 aasta tagasi, kui ootasin oma esimest last. Ja siiamaani teen paar korda aastas siiski hennatamist. Sellest on raske mööda vaadata, kuidas henna muudab juuksed paksemaks, tugevamaks, läikivamaks ja kui päike peale paistab, siis juuksed konkreetselt sillerdavad. Milline naine ei tahaks endale sellist lakka?
Mona vaatas ja mudis mu juukseid ning soovitas siis midagi kerge kuldse/vaskse tooniga. Mul nõudmisi polnud, usaldasin teda täielikult! Üldse ei kahetsenud! Kuigi Mona hoidis Juuste Akadeemias hennasegu peas max paar tundi, siis tegelt töötab värv veel edasi. Ja järgmine hommik oli toon veel tugevam ja sügavam.

7. Kõik on biolagunev! Kui sa oled selline nagu mina, ehk et sul tegelt pole okei see hull tarbimine ja mürgitamine, siis sa kujutad ette milline rahu on tulla salongi, kus inimesed arvavad samuti, et šampooni pole vaja petrooliumikemikaale ja räigeid säilitajaid; et jääke sorteeritakse, juuksevärvile tõmmatakse peale biolagunev kott, maskid on puhtast taimepulbrist ise segatud jne.

8. Kristall kamm
See oli sinine kvarts, millega minu juukseid kammiti. Lihtsalt kamm. Kristallist. Aga et kristallidel on oma energia ja nad on info kandjad, võimendajad ja parandajad, siis siin on jällegi üks väike nüanss, mis paneb naeratama. Keegi ei kammi su pead Hiina vabrikus tehtud plastkammiga või mõne eesli tagumikust tõmmatud karvadega. Vaid kristalliga! Hoopis teine vibra juba kontseptsioonil, onju!

9. Keskkonnale liiga ei tee. See, mis sa kraanikausist alla lased, pole mürgine. Nii lihtne ongi.

10. Salongis on samameelsed inimesed. Juuste Akadeemia perenaine Kerli on üks imeline tegelane. Esiteks võib ta su kohta öelda hämmastavaid asju kõigest juuksekarva mikroskoobi all uurides. Aga teiseks on ta osanud koondada ühte salongi kokku juuksurid, keda huvitab inimeste toetamine, harmoniseerimine… ja sellega tegelt kogu maailma toetamine ja harmoniseerimine.
Me saime räägitud energiatest, kristallidest, taimetoidust, kosmeetikast, maailmakultuuridest… Sellise maailma poole me liigumegi ju, kus inimesed on vabad ja sõbralikud!


MONA METHER
, muide, on õppinud ökojuuksuri asja Rootsis (kunagi aastakümneid tagasi), tõi selle Soome (tema näpunäidete järgi tehti riiklik õppekava ökojuuksuritele) ja Juuste Akadeemia Kerli tõi ta nüüd meile Eestisse siinsetele juuksuritele avastada.

Monal on oma veeb ka www.monatur.fi
Jaanuaris tuleb Mona taas Eestisse, et Juuste Akadeemias ökojuuksuri koolitusprogrammis õpetada.

JUUSTE AKADEEMIA
http://juusteakadeemia.ee


15128701_576009185857075_42669241_n