Menukate raamatute autor, Harvardi psühholoogiadoktor Melanie Joy, soovitas Rahvusvahelisel Loomaõiguste konverentsil Eesti delegatsioonile tutvustada ka eestlastele maailmas levivat uut kontseptsiooni olla radikaalse lähenemise asemel lihtsalt nii vegan kui hetkel võimalik.

Harvardi psühholoogiadoktori sõnul on just selline lähenemine parim viis, kuidas veganismi tutvustada. “Veganid eeldavad, et kui oled vegan, oled sa osa lahendusest ja kui sa pole vegan, oled osa probleemist. Selline suhtumine jätab välja suure hulga inimesi, kes muidu saaksid aidata muuta maailma loomadele paremaks kohaks.“

Melanie kutsub neid, kes on avatud taimsetele ja loomasõbralikele valikutele ”vegan-liitlasteks”.

“Kui lähed läbirääkimistele ja esitad nõudmise “kõik või mitte midagi”, siis tihtipeale on tulemuseks mitte midagi. Võime paluda inimestel hakata veganiks või vähendada liha, aga saame anda neile ka idee olla lihtsalt nii vegan kui hetkel võimalik,” pakub Harvardi psühholoogiadoktor nutika lahenduse.

Melani soovitab loomakaitsjatele ja taimetoitlastele hoida oma psühholoogilist immuunsust ning mitte vaadata internetist karme videosid loomade kannatustest, sest see on tema sõnul tekitanud paljudele veganitele sekundaarse trauma sündroomi. “Kui me juba oleme veganid ja teame, mis loomadega toimub, siis me ei pea seda kannatust rohkem oma ellu laskma. Enese hoidmine positiivses energias aitab palju rohkem maailma jaoks ära teha. Et olla lahke teiste vastu, tuleb esimesena olla lahke enda vastu,” sõnab ta.

Rahvusvahelisel Loomaõiguste konverentsil osalesid Eesti loomakaitsjad ja veganite esindajaid vegan elustiili veebist banaanisaar.ee, loomade eestkosteorganisatsioonist Loomus ja Eesti Vegan Seltsist.

Melanie Joy täispikka ettekannet Luxembourgis toimunud Rahvusvaheliselt Loomaõiguste Konverentsilt näeb siit: https://www.youtube.com/watch?time_continue=8&v=RVnGqibEWVQ