Viis Tallinna lasteaeda said omale ilusad puuviljaaiad, lapsed puuviljalise pikniku ning istutamise kiirkursuse.

Septembri lõpul sai alguse puuviljaaedade projekt, mille tulemusena on nüüd paljudel pealinna mudilastel võimalus kevadel korjata oma lasteaias värskeid puuvilju ja marju.
Linnalapsed väga looduses ei osale, ei näe puu-põõsa kasvamist, istutamist, ei korja ise oma toitu. Me tahtsime kaasa aidata, et lastel oleks kontakt loodusega.

1Tegime sõbrannaga eelmisel sügisel mittetulundusühingu Heade Mõtete Sõpruskond, et anda oma panus maailma vägiVallatumaks muutmisel.
Et mu armsa sõbranna Kreity laps käis sel ajal klassikalises linnalasteaias, kus oli väike hoov ja vähe taimi, tuli tal tahtmine ses osas midagi muuta. Tema idee kasvas projektiks, mis leidis rahastuse  Euroopa Noortest.

Kokku istutasime 50 taime, viljapuudest pirni-, õuna- ja ploomipuud; põõsastest valge, punane ja must sõstar, tikker ning aroonia.

Enne istutamist kogusime lapsed kokku, Kreity tutvustas taimi, rääkis istutamisest, mina rääkisin puuviljadest-marjadest ja olulistest asjadest nende söömisel (nt et alati tuleb süüa enne muud toitu).

Ma pole kunagi nii palju taimi korraga istutanud. Mida rohkem istutasin ning imetlesin laste uudishimu ja sünnipärast seost loodusega, seda enam mõtlesin, et ma tahaks loodusest rohkem teada. Tahaks aiandusest rohkem teada.
Oma lapsed olid meil Kreityga ka kaasas, neilgi oli põnev näha erinevaid lasteaedu ja osaleda nii mitmel istutamisel.

Kokku käisime viies lasteaias: Mustamäel vene lasteaias Delfiin, lasteaias Kiikhobu, Nõmmel lasteaias Rännak, Pelguranna lasteaias ja Järvel Suitsupääsupesa lasteaias.

Valminud puuviljaaedade eest hakkavad hoolitsema lasteaiad. Mõnel pool sai aga iga rühm endale oma taimed, mille eest nad siis hoolt kandma hakkavad.

SuitsupääsuPärast iga istutamist oli piknik, kus lapsi ootasid puuviljakausid ja puuviljavardad sooja piparmündi teega. Väga kuum kaup oli!

Puuviljavarraste meisterdamine oli väga lõbus, poleks arvanudki, et värviliste puuviljade varda otsa ritta seadmine võib olla nii huvitav :).
I
I
Lasteaiad said vanematele jagamiseks bukleti “Värske on maitsev ja tervislik. Siin PDF versioonis olemas.