Armastatud ja hinnatud USA koomik Jon Stewart kiidab juba aastaid taimetoitu ning ajal, kui ta juhtis üht Ameerika vaadatuimat telesaadet The Daily Show tutvustas ta mitmeid olulisi raamatuid ja inimesi. Seepärast ei tulnud üllatusena, et äsja ostis Jon oma naise Tracy’ga New York’i lähistele maatüki, et luua sinna farmiloomade varjupaik!

Jon Stewart’il ja tema naisel on kodus neli koera, neli siga ja kolm jänest, üks lind ja kaks kala. Möödunud aastal ostis ta oma naise Tracy’ga New York City’st 24km kaugusele ilusa suure maatüki, kuhu neil on plaanis teha farmiloomade varjupaik.

Vau! See on mulle eriliselt oluline, sest ma olen Jon Stewartit vaadanud viimased 12 aastat. Sattusin tema poliitilisest satiirist vaimustusse, kui ma Tallinna Ülikoolis riigiteaduseid õppisin. Mulle meeldib tema teemade valik ja eelkõige tema särtsakas huumor. Ja nüüd selline asi! Ägeee!

Jon’ist sai loomade sõber siis, kui ta kohtas oma naist Tracy’t. Nad on olnud koos kümme aastat ja neil on lisaks loomadele ka kaks last.

“Ma tunnen ennast veganina nii mugavalt. See annab mulle väga hea enesetunde,” kiidab Jon’i naine Tracy oma elustiili. Tracy kirjutas loomade armastamisest raamatu “Do unto animals”.
Tema raamat on giid loomade mõistmiseks ja kuidas neid austusega kohata. Tal on seal nt peatükk “Ole kena putukatega”. Raamat on suuremas osas sellest, kuidas loomade eest hoolitseda ja kuidas neid armastada, ent tutvustab ka seda, kuidas Tracy ise on leidud armastuse loomade kaudu.

“Jon ütles mulle, et ta mäletab, et ma tahtsin saada lapsena loomaarstiks ja ta ei saa aru, miks ma seda siiani teinud pole, kui ma seda ikka veel tahan. Ja ma läksingi kooli ja õppisin loomaarstiks,” räägib Tracy mehe toetuse olulisusest.

“Ma olen 48 ja praegu ma teen just seda, mida ma tunnen, et pean tegema. Laman väljas koos põrsastega ja mõtlen, et mu juuksed on sassis, mu nahk on must, mul on puusal veidi rohkem kumerusi, kuid ma ei hooli sellest enam, sest ma olen nii õnnelik!”

Tracy raamatu eesmärk on harida just lapsi. Jon ja Tracy loodavad oma loomade varjupaiga peatselt valmis saada ja võtavad seal siis ka külalisi vastu!

Vaata lisaks:

Screen Shot 2015-03-24 at 22.40.19

 Populaarse saatejuhi Jon Stewarti koomiline saatelõik rämpstoidust