Avatar polnud sugugi lihtsalt üks film, see on James Cameron´i maailmanägemus ja filosoofia. Sel sügisel läheb erakool, mida ta oma keskkonnaaktivistist naise Suzy Amis Cameron´iga Kalifornias peab, täielikult üle taimsele terviktoidule!

James Cameron ja Suzy Amis Cameron teatasid, et nende Kalifornias asuvas erakoolis saab sellest sügisest ainult vegan terviktoitu!

“2015. aasta sügisest on Muse meie teada ainukene kool Kalifornias, mis pakub täielikult taimset terviktoitu,” ütles Suzy Amis Cameron. Kool on nimelt 2014. aasta sügisest lisanud menüüsse aina rohkem puuvilju, juurvilju ja täisterasid, et üleminek tuleks osalistele loomulikumalt.

“Tavaline inimene ütleks kooli kohta vegan, kuid meie ütleme taimne terviktoit. Soovime toetada selliste laste kasvatust, kes ei pea õige asja tegemist keskkonna jaoks imelikuks ja eksootiliseks,” lisas James Cameron naise jutu juurde.

016-edit-5dc35fdf471484a9248187b4b5d3400b6bdb72c1-s500-c85Suzy ja tema õde Rebecca avasid Muse kooli 2006. aastal. [highlight]Lapsed õpivad eelkoolist keskkoolini ühe õppekava osana ka orgaanilist aiandust.[/highlight] Selle eesmärk on kasvatada juba algusest peale lastes oskus keskkonna eest vastutada ja hoolitseda.
Kooli 140 õpilast kasvatavad ise puuvilju ja köögivilju, mida kasutatakse kooli kohvikus toidu tegemiseks. Suvel müüakse osa orgaanilisest saadusest ka kohalikele restoranidele. Koolis on kasutusel taaskasutatud materjalid, päikesepaneelid ega kasutata pestitsiide.

Muide, James´il ja Suzy´l on viis last. Suzy, endine modell ja näitleja, soovis oma laste eest ise hoolitseda, sest tänased koolid panid lapsi lihtsalt “karpi”. Nii avastas ta abikaasaga sootuks uue maailmavaate, mis tänaseks on saamas kõikjal ülipopulaarseks. Kuna mitmed pered otsisid sel ajal Malibus olevatele koolidele keskkonna- ja eelkõige lastesõbralikumat varianti, otsustas Suzy õe Rebeccaga ohjad enda kätte haarata.

James ja Susy läksid veganiks 2012. aastal pärast filmi Forks Over Knives vaatamist.
Lisaks koolile plaanivad nad peatselt avada Uus-Meremaal vegan restoran.

Vaata Muse kooli kodulehte


Allikad:

NPR.com
MindBodyGreen.com
ecorazzi.com