Ameerika ikooniks saanud kiirtoidukett MacDonald´s otsustas Boliivias kõik restoranid sulgeda! Hurraa! :)

Pärast 14 tegutsemisaastat tunnistab MacDonald´s, et on Boliivias vaevu ots-otsaga kokku tulnud ning kannatanud iga aasta miinuses. Inimesed lihtsalt ei tule Mäkki. Mis värk on, miks meil istuvad pered rõõmsalt Mäki laua ääres ja söövad lasteeinet? Boliivialased ütlevad, et nad ei usalda sellist kiiret toidutegemist. Okei… mõjuks see meil ka :). Hoolimata MacDonald´si odavatest hindadest ja sõltuvust tekitavast mürgisest toidust arvavad 60% boliivialastest, et see pole nende raha ja tervist väärt.
MacDonald´s on muidugi järjekindel ja proovinud boliivialasi 14 aastat järjest ebatervisliku toidu poole meelitada. Enamus restorane suleti juba 2011. aastal.

Bolmäki naliiivia näide oli nii inspireeriv, et sellest tehti dokumentaal “Why MacDonald´s Went Broke in Bolivia”.
Tuleb välja, et boliivialased pole niivõrd toidu maitse vastu (sest tõenäoliselt mõjub see ka neile sõltuvusttekitavalt), vaid toidu valmistamise viisi vastu. Neil on kindel arusaam, kuidas toitu valmistada ja kuidas sellega ümber käia. Ja mäki köök ei vasta lihtsalt nendele tingimustele. Boliivialased austavad oma keha ja peavad oluliseks seda, mis kõhtu jõuab. Parema meelega naudivad nad kohalikku toidu, mis on valmistatud toitu ja maad austades.

Milline eeskuju! :D Eriti mõistlik ja kokkuhoidev rahvas. Möödunud aasta lõpul võeti vastu ka seadus, mis kaitseb maad geneetiliselt muundatud organismide vastu. Jeei!

Haa, skoor on 1:0 vägivallatu elustiili kasuks :D.
L

Allikad:
Natural News
Censored News