FOTOD: Üle 300 inimese osales rongkäigul karusloomafarmide keelustamise toetamiseks

Sel neljapäeval toimus vanalinnas rahvusvaheline loomakaitsjate rongkäik, et toetada eestlasi karusloomafarmide keelustamisel. Eesti algatuse toetuseks on samalaadsed piketid juba toimunud või kohe toimumas ka Eesti saatkondade ees Leedus, Soomes, Rootsis, Taanis ja Poolas.

“Kuna lõviosa Eesti karusnahatööstusest kuulub soomlastele, jagab Soome vastutust loomade kannatuste üle Eestis. Soome on suur karusnahatootja ja aastate jooksul on selgeks saanud, et pole olemas sellist asja nagu eetiline karusloomakasvatus. Loomad kannatavad pidevalt,” ütles Soome loomakaitseorganisatsiooni Animalia kampaaniate koordinaator Veikka Lahtinen.
x
“Ka Leedus arutatakse karusloomakasvanduste piirangute üle ja paljud parlamendi liikmed tunnistavad, et see tööstus on tõsine probleem nii loomade heaolu seisukohalt kui ka kahjulik inimestele, kes elavad farmide läheduses,” ütles Leedu organisatsiooni Tušti Narvai juht Gabija Enciūtė. “Korraldasime meeleavalduse Eesti saatkonna ees, et näidata oma toetust Eesti loomaõiguslastele,” lisas Enciūtė.
 x
Läti organisatsiooni Dzīvnieku brīvība esindaja Alise Krūmiņa kinnitusel on nad Lätis juba aastaid võidelnud karusloomakasvanduste keelustamise poolt. “Usume, et see ebahumaanne ja julm tegevus on vastuolus tänapäeva ühiskonna väärtustega. Loodame siiralt, et Eesti astub sammu kaastundlikkuse suunas ja keelustab karusnahakasvatuse ning Läti järgib nende eeskuju,” ütles Krūmiņa.
 x
Riigikogu ees said sõna riigikogu esimees Eiki Nestor, riigikogu liige Barbi Pilvre, keskkonnakomisjoni esimees Rainer Vakra, Soome ja Läti loomakaitseorganisatsioonide ning Loomuse ja Loomade Nimel esindajad. Rongkäigust võttis osa ka Soome populaarne trummirühm “Rhythms of Resistance”.
 x
Karusloomafarmide keelustamise toetamiseks anti üle kiri kõikidele Riigikogu liikmetele, millele kirjutas alla ühe nädalaga üle 6000 inimese (www.eikarusloomafarmidele.ee).
Ringkäik karusloomafarmide keelustamiseks Eestis / Fotod: Ester Sall

Lähemalt... Liisa-Indra

Liisa-Indra
Inimene on imeline ja kõikvõimas, loodus vägev ja loomad justkui teiste rahvuste esindajad, sõbrad. Kui mu keha sai vabaks mürgisest toidust, sain aru palju see oli mind tagasi hoidnud ja kurnanud. Oleme terve perega veendumusel, et elus taimetoit on inimese loomulik toit. Kedagi ei pea tapma või piinama, et meie saaks elada. Igaühel on õigus rahus elada. Igaühel. Elame armastuses, tervises, õnnes ja rahulolus ning soovime sama teistele, liigist olenemata.

Vaata seda ka

Soomet survestatakse lõpetama ülearetatud rebaste kasvatamine karusnaha tootmiseks

Rahvusvahelises meedias on suurt kära tekitanud Soome karusloomafarmides hiljuti paljastatud ülisuurte rebaste selektiivne aretamine. Šokeerivad …

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga