Hollandi parlament otsustas lõpetada kurikuulsa Monsanto herbitsiidi vaba kasutamise. Varasemalt on sama otsuse vastu võtnud ka Venemaa ja Mehhiko.

Glüfosaadil põhinevad herbitsiidid on enimmüüdud taimetõrjevahendid terves maailmas. Hollandi parlament otsuse kohaelt võib glüfosaati kasutada kaubanduslikel eesmärkidel, kuid muus osas on see keelatud. Otsus jõustub 2015. aasta teisel poolel ja läheb käiku 2016. aasta alguses.

Eelnõu algataja on muidugi igale loomakaitsjale hästi teada Party for the Animals – ehk ainuke erakond maailmas, mis esindab oma riigi rahvuskogus loomi! Mitmed teised erakonnad tulid pärast lobbitööd eelnõu ettepanekuga kaasa. Siiani on veel mõned lahtise

See tähendab, et enam ei saa vabalt oma aias RoundUp’i sirtsutada ning senistele muredele tuleb leida keskkonnasõbralikumad lahendused.

Tegemist on suure sammuga ning on kummaline, et tavameedia selliseid olulisi asju ei kajasta. Paneb mõtlema, mis…

Inimeste teadlikkus kasvab ja sellele ei saa vastu ükski suurkorporatsioon. Aina enam tuleb juurde ka riike, kus on glüfosaadi vaba kasutamine keelustatud.

Osalt on inimesed selle teema koha pealt muidugi valvsad seetõttu, et glüfosaati, RoundUp’i aktiivainet, on seostatakse sünnidefektide, viljatuse, närvisüsteemi kahjustuste, DNA kahjustuste, Alzheimeri ja Parkinsoni haigustega, erinevate vähkide ja neerupuudulikkusega.

Teisalt segab see bioloogilist mitmekesisust ja vee puhastamist joogiveeks.

Allikas:
SustainablePulse.com