Kolm olulist asja, mis aitavad alustada taimetoitlusega

Kolm põhilist asja, mis on kasuks igale taimetoiduhuvilisele.

Algajana leidsin end tihti mõtlemas, kuidas kõige paremini alustada ja mida seejuures kindlasti teadma peaks, et ületada hirm toitainelistest puudujääkidest ja haigustest. Tänaseks olen selle läbi teinud ja uurinud ning panen alustuseks kirja kolm põhiasja, mis on abiks igale algajale. Edasi loe allolevat artiklit “Kuidas alustada”, mis varustab sind põhjalikumate teadmistega.

1. Asenda üks toidukord. Näiteks sööd hommikusöögiks ainult taimetoitu. Alustad rohelise smuutiga (neutraalse maitsega roheline, nt spinat või Rooma salat magusate puuviljadega), seejärel jätka muu meelepärasega. Kui hommikusöögiga oled harjunud, too lõunasööki aina enam taimseid komponente, kuni saad ka selle täielikult asendada. Väikeste sammude eelis on see, et tagasi kukkudes ei kuku kuigi kaugele.

2. Piisavalt kaloreid terviktoidust. Pruun riis, kartul, tatar, kinoa, juurviljad, puuviljad, köögiviljad, pähklid, seemned. Kui sööd terviktoitu, mitte rafineeritud ja töödeldud, saad piisavalt valku ja kõiki muid toitaineid. Põhilised vitamiinid saame puuviljadest, mineraalid juurviljadest ja rohelistest lehtedest.

3. Söö valgel ajal ja heas tujus. Süües ole kohal, telefonist ja vestlustest eemal. See, mis meeleolus sööme mõjutab toitainete lõhustumist ja imendumist. Biorütmidest lähtuvalt on kehale lihtsaim saada enamus toitaineid valgel ajal.

 

Soovitused, mis varustavad su põhiteadmistega

kuidas alustada


Lihtsalt ja lühidalt seedimise põhitõdedest

toidu kombineerimine


Ära lase end müütidel valitseda:

Loomne toit on parim vitamiin B12 allikas ja täistaimetoitlane peab lisandit juurde võtma?

 

Lähemalt... Liisa-Indra

Liisa-Indra
Inimene on imeline ja kõikvõimas, loodus vägev ja loomad justkui teiste rahvuste esindajad, sõbrad. Kui mu keha sai vabaks mürgisest toidust, sain aru palju see oli mind tagasi hoidnud ja kurnanud. Oleme terve perega veendumusel, et elus taimetoit on inimese loomulik toit. Kedagi ei pea tapma või piinama, et meie saaks elada. Igaühel on õigus rahus elada. Igaühel. Elame armastuses, tervises, õnnes ja rahulolus ning soovime sama teistele, liigist olenemata.

Vaata seda ka

Menstruaaltopside tagasitulek – unusta igaveseks tampoonid ja sidemed!

Huvitaval kombel on meie vaaremade ajal levinud menstruaaltops asunud populaarsuse edetabelis vahetama kohti tampoonide ja …

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga