“Vegan. Hooliv ja maitsev elu” annab ülevaate veganlusest ehk täistaimetoitlusest kui looma-, keskkonna- ja inimsõbralikust mõtteviisist ja elustiilist. vegan kaas

Raamatus on juttu loomaõiguslusest, inimeste toiduvaliku mõjust keskkonnale ja vegan-elustiiliga kaasnevatest elumuudatustest. Lugeja saab näpunäited, kuidas veganina ise erinevates olukordades toime tulla, aga ka näiteks ideid selle kohta, kuidas veganist sõpra või pereliiget võõrustada. Raamat sisaldab põhjalikku ülevaadet tervislikust tasakaalustatud taimsest toitumisest ning ahvatlevaid retsepte. Sõna antakse ka arstile ja toitumisspetsialistile ning lugeda saab inspireerivaid intervjuusid mitmete Eesti veganitega.

“Veganlus on Eestisse üha jõudsamalt teed leidmas,”  kinnitab üks raamatu autoritest Minna Toots. Tootsi sõnul kõneleb selle populaarsuse tõusust kasvav huvi taimetoitluse vastu, taimsete alternatiivide lisandumine toidupoodidesse, vegantoidud restoranides ning ainult taimetoitu pakkuvad söögikohad.
“Meediasse on teema jõudnud peamiselt toitumise ja tervisega seotud küsimuste kaudu, kuigi juttu on olnud ka taimetoitluse eetilistest aspektidest, mis seonduvad loomade väärkohtlemisega suurfarmides. Ehkki paljude lääneriikide toitumisteadlased on veganluse kui täisväärtusliku toitumisviisi juba heaks kiitnud, kohtab sellele Eestis veel endiselt vastuseisu. Seetõttu püüab raamat vastata küsimustele ja kummutada eelarvamusi, mis veganluse populaarsusega kaasnenud on,” märgib Toots.

Raamatu “Vegan. Hooliv ja maitsev elu” kolm autorit on kõik pikaaegsed veganid. Kadri Aavik on Tallinna Ülikooli sotsioloog, loomaõiguslane ja toidublogija ning Eesti Vegan Seltsi juhatuse liige. Anniina Ljokkoi on Tallinnas elav soome päritoluga kirjanduse tõlkija ja Soome netiajakirja Vegaia peatoimetaja. Minna Toots on Eesti Vegan Seltsi juhatuse ja asutajaliige ning lõpetamas õpinguid Tartu Ülikooli skandinavistika erialal.

Raamatu on kirjastanud Tammerraamat.

“Vegan. Hooliv ja maitsev elu”. Tammerraamat 2015, 240 lk, 22,99

Müügil Apollos (http://www.apollo.ee/vegan-hooliv-ja-maitsev-elu.html) ja Rahva Raamatus (http://www.rahvaraamat.ee/p/vegan-hooliv-ja-maitsev-elu/637684/et?isbn=9789949526772).


Lisainfo ja küsimused autoritele
Kadri Aavik, kadria@tlu.ee
Anniina Ljokkoi, a.ljokkoi@gmail.com+372 5687 5284
Minna Toots, minnatoots@gmail.com+372 5341 7946