Loomadel katsetatakse karme kemikaale, neid opereeritakse asjatult ja piinatakse. Loomakaitsjad on ette võtnud eesmärgi Euroopa Liidus selline julmus lõpetada.

vivisection_catEuroopa Liidu kodanikualgatuse Stop Vivisection! eesmärk on võtta vastu Euroopa õigusraamistik, et järk-järgult kaotada loomkatsed ELis.

Aga mida see vivisection siis tähendab?
See tähendab, et loomi opereeritakse lihtsalt selleks, et vaada, mis seal sees toimub. Nende kehadel katsetatakse karme kemikaale. Näiteks päikesekreemide puhul põletatakse looma keha elava tulega ja siis vaadatakse, kuidas nahk paraneb ja mis seda kiirendab. Ripsmedushi puhul pannakse neile silma kemikaale, et näha, palju nad taluvad. Täielik idiootsus!
Ahvid, jänesed, koerad, kassid on vast kõige tavalisemad ohvrid.

Vaata filmi Earthlings, link Banaanisaare filmiriiulil. Ja Wikipeediast saab ka lugeda vivisectioni kohta. Ei pea mind uskuma, uuri se.

Eestlastelt on vaja saada 4500 häält, sellest on kogutud 221 ehk 5%. Ma tean, meid on rohkem. Me oleme kaastundlikud ja head inimesed. Nii et allkirjasta.
Kokku on tervest EList vaja saada miljon allkirja, tänaseks on koos 21,74% häältest.

Kodanikualgatuses on kirjas:
“Võttes arvesse selgeid eetilisi vastuväiteid loomkatsetele ja kindlaid teaduslikke põhimõtteid, mis muudavad nn loommudeli inimese reaktsiooni ennustamisel kehtetuks, nõuatakse tungivalt, et Euroopa Komisjon tunnistaks kehtetuks direktiivi 2010/63/EL teaduslikel eesmärkidel kasutatavate loomade kaitse kohta ja esitaks uue ettepaneku, millega lõpetatakse loomkatsed ning tehakse selle asemel biomeditsiinilistes ja toksikoloogilistes uuringutes kohustuslikuks inimest otseselt puudutavate andmete kasutamine.”

Eesti kodanikelt on vaja püüda 4500 häält.
Oma allkirja saab anda siin: Stop vivisection!

VAATA, KAS SA KASUTAD LOOMADEL KATSETATUD KOSMEETIKAT:
KOSMEETIKATOOTJATE MUST NIMEKIRI


Allikad:

Eesti Loomakaitse Selts
Wikipeedia
Stop Vivisection EU
PETA