VIDEO: Markus murrab pH müüdi – aluseline pole hea ja happeline pole paha
Sa arvad, et aluseline vesi on jube tervislik? Vastupidi! Aluse-happelise müüt ootab ümberlükkamist ja toortoitlane Markus Rothkranz koos teadlase dr James Sloane´iga selgitavad asja väga lihtsalt.
Alustuseks – ära joo aluselist vett!
Ei no tõesti, see on absurdne ja segab toidu imendumist. Inimese magu peab olema happeline. Esiteks, see happeline keskkond teeb kahjutuks sissetungijad; teiseks, happeline keskkond lõhustab toitu, et see sooles seeduks.
Puhas loogika, ei pea olema raketiteadlane, et seda loogikat tabada :).
Kui juua aluselist vett, siis see neutraliseerib maohapet, muutes mao aluselisemaks, see aga segab keha tööd just ülalmainitud põhjustel.
Aluseline ei võrdu hea ja happeline ei võrdu paha. Inimese kehas on peen tasakaal. Väga aluseline aine on söövitav. Pluss, on ju rasvHAPE, aminoHAPE… Need ju pole pahad.
Veel üks oluline asi teada: toit ei muuda inimese verd happeliseks või aluseliseks. Inimese veri on alati kergelt aluseline (u pH 7.4), keha hoiab seda tasakaalu, ükskõik, mida sa sööd. Väikseimgi muudatus võib saada surmavaks.
PH teema on keerulisem, kui alguses arvata võiks. Põhiline on vast aru saada, et ei loe toidu pH, vaid see, mida see toit kehas teeb, kuidas mõjub, mis ta endast maha jätab. Eks ses osas on ikka nii, et taimetoit on hea ja loomne koormav.
Need kohad inimese kehal, mis on välismaailmaga kokkupuutes, ongi mõeldud olema happelised. Nahk, suu, nina, juuksed, tupp, peenise sisepind – kõik kergelt happelised. Et kaitsta keha. Kui me need neutraliseerime, siis rikume tasakaalu.
Seep on aluseline, nahk happeline – loogikaviga? Jah!
Seebiga pesemine mõjutab naha kaitsevõimet. Kui seebiga pesta, muutub nahk aluselisemaks ja naha kaitsevõime langeb, võimaldades haigusi tekitavatel mikroobidel läbi naha organismi siseneda.
Parim deodorant? Dr Sloane ütleb, et sidrunisprei! Jah. See neutraliseerib bakterid ja higi lõhna.
Lisaks pH testribadest. See ei anna midagi, kui mõõta oma pH taset suust või uriinist. Suus on bakterid, mis toodavad hapet, sülg jällegi neutraliseerib seda ja muudab keskkonna aluselisemaks. Pärast hambapesu on suu pH palju aluselisem kui enne. Uriin aga on transpordiks, sinna satub see, mis peab kehast välja tulema. Uriin ongi happeline, see ei näita kuidagi keha pH taset.
Vaata videot, väga vajalik teadmine!
Kedagi ei pea tapma, et meie saaks elada…
Kas see kehtib siis vaid inimese suhtes? Kas elavaid taimi süües, neid ei tapa?
See jutuke läheneb taas absurdile, mida kogu internet täis on