Märtsis lasid salakütid Kesk-Aafrikas maha 86 elevanti, neist 33 olid beebiootel emased. Kohutav massimõrva vaatepilt avanes loomakaitsjatele Kesk-Aafrikas Chadis.

Kui ma seda uudis lugesin, siis ma lihtsalt tegin endale ühe vaikse hetke ja mõtlesin armastusega lahkunud elevantide peale. Lugesin neile palve ja soovisin head.
Kui see oleks toimunud inimestega, oleks see terrorirünnak. Aga elevandid, savi neist! Lihtsalt uskumatu on ette kujutada inimest, keda see ükskõikseks saaks jätta, veel vähem – mida ütleb see inimene, kes elevante niimoodi tapab, endale enne magama minemist? Kuidas ta seda enese ees vabandab?

Sarnane massimõrv toimus tegelt ka eelmisel aastal. Salakütid võtavad keset laia loodusala, eemal asustusest, ette suure karja ja lasevad nad püssidega maha. Kõik sellepärast, et inimesed ostavad elevandiluud!

Terved elevantide pered – isegi beebiootel emad – julmalt tapetud… lihtsalt selleks, et saaks elevandiluust ripatseid?

See on südantmurdev ja mõttetu… ja see peab lõppema.

Elevandid on hämmastavalt targad ja sotsiaalsed loomad. Nad elavad suguvõsati koos, emad-isad, onud-tädid ja muud sugulased. Nad kõik hoolitsevad pisikeste eest ja aitavad üksteist. Nad on paljuski meie moodi. On teada, et nad mängivad, nutavad ja leinavad oma kadunukesi.

Elevandiluu salaküttimine on üleilmne probleem. Enamik sellest jõuab Hiinasse.

Loomakaitseorganisatsioon IFAW (International Fund For Animal Welfare) alustas intensiivset metsavahtide koolitamist, et leida ja peatada salaküttide tegutsemine Kesk-Aafrikas Chadis ja Kameroonis.


Allikas:
IFAW