Korporatiivmaailmas toimuv roheline nihe on jõudnud ka Nestléni. Megafirma plaanib loobuda loomapidamise jõhkraimate praktikate toetamisest.

HumaneSociety ja World Animal Protection´iga välja töötatud programm teeb ühe maailma suurima toidufirma sammu ainulaadseks. Prorgamm ulatub 90 riiki ja mõjutab 7300 varustajat ning selle tulemusel säästetakse üle maailma sigu, kanasid ja lehmi jõhkratest protseduuridest nagu näiteks valuvaigistita kastreerimine.

Nestlé samm on vastuseks aasta alguses loomakaitseorganisatsiooni Mercy for Animals korraldatud uurimusele, mis tõi päevavalgele šokeeriva julmuse Nestlé varustajate seas.

[highlight]Avalikkuse mure loomade kohtlemise osas aina kasvab ning Nestlé otsus näitab uut reaalsust: klientide teadlikkus aina tõuseb ning inimesed ei taha toetada loomade vastu suunatud jõhkrat kohtlemist.[/highlight]

Mida see siis tähendab?
Kui Nestlé plaan käiku läheb, ei tohi varustajad enam teha veistele valuvaigistita piinarikkaid protseduure nagu sarvede mahaviilimine, sabade lõikamine ja kastreerimine.
Firma lõpetab koostöö seafarmidega, kus beebiootel emiseid hoitakse kitsastes “emiselõksudes”, kastreeritakse beebisigasid ja lõigatakse neil sabasid.
Kanamunad peavad tulema kanadelt, kes saavad vabalt liikuda. Ka ei lubata varustajatel enam kasutada beebiveiste puure – need on pisikesed kinnihoidmiskohad, kus hoitakse “ebavajalikke” beebiveiseid enne tapamajja saatmist (saadetakse tavaliselt viie päeva jooksul pärast sündi).

Kuigi siin on palju asju, mida võiks veel rohkem parandada, on suur asi, et korporatiivmaailma hiiglane võtab sõna loomakaitse teemal ning otsustab ses osas ka midagi teha, mõjutades nii rahvusvaheliselt miljonite loomade elu.

Pea meeles, ei pea olema suurkorporatsioon, et midagi muuta – sa valid oma kahvliga iga päev!

Allikas:
Animal Australia