Norra keelas esimese riigina maailmas lageraie

Norras otsustas esimese riigina maailmas metsade lageraie ebaseaduslikuks kuulutada. Koos lageraide keelustamisega alustas Norra valitsus ka tegevusplaani, et kaitsta riigi looduse mitmekesisust.

Möödunud aasta mai lõpus kinnitatud seadusemuudatus on teinud Norra maailmakuulsaks! Nimelt võeti vastu otsus keelata riigis metsade lageraide. Lisaks lageraide keelustamisega on seadusemuudatuses seatud eesmärgiks ka laiatarbetoodetele nagu palmiõli, soja, loomaliha ning puit, loodussõbralikud allikad leida, mis ei kahjustaks ökosüsteeme, kirjutab CNN.

ÜRO andmetel on palmiõli, soja, loomaliha ja puit ning neist laiatarbekaupade tootmine peasüüdlaseks ligi pooles vihmametsade lageraides, mis omakorda, peale raiesmike põletamist on üheks peamiseks kasvuhoonegaaside allikaks maailmas.

Lisaks on Norra algatanud tegevusplaani riigi enda liikide mitmekesisuse kaitseks ja nende jätkusuutlikkuse tagamiseks.

Norra plaanib 2025. aastaks oluliselt piirata ka bensiini-autode müüki.
Seega aitab Norra praegune seadusemuudatus mitmel moel planeedi kliima ja ökosüsteemide kaitsele kaasa.

“See on oluline võit vihmametsade kaitseks võitlemises,” märkis Norra Vihmametsade Fondi juht Nils Hermann Ranum. “Viimase paari aasta jooksul on mitmed ettevõtted lõpetanud ka toodete sissetoomise, mille tootmine kahjustab vihmametsi.”

“Siiani ei ole valitsused eraettevõtete püüdlustega kaasa läinud, nüüd aga on Norra riik teinud otsuse nõuda ka riiklikelt ettevõtetelt ja hangetelt samasugust pühendumist keskkonna,” rääkis Ranum.

“Ka teised riigid peaksid käima Norra jälgedes ning keelustama lageraide,” sõnas Ranum. “Eriti ootaksin seda Saksamaalt ja Suurbritannialt.”

Allikad:
Pealinn, CNN

Lähemalt... Liisa-Indra

Liisa-Indra
Inimene on imeline ja kõikvõimas, loodus vägev ja loomad justkui teiste rahvuste esindajad, sõbrad. Kui mu keha sai vabaks mürgisest toidust, sain aru palju see oli mind tagasi hoidnud ja kurnanud. Oleme terve perega veendumusel, et elus taimetoit on inimese loomulik toit. Kedagi ei pea tapma või piinama, et meie saaks elada. Igaühel on õigus rahus elada. Igaühel. Elame armastuses, tervises, õnnes ja rahulolus ning soovime sama teistele, liigist olenemata.

Vaata seda ka

Ville Jehe: “Vastutustundetud juhid jäävad isolatsiooni”

Teadliku ettevõtjana tuntust kogunud Ville Jehe sõnul liigub kogu ettevõtlus vastutustundliku tegevuse poole. Need, kes …

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga