Politsei alustas Karjaküla karusloomavabriku suhtes kriminaalasja. Iseasi, mis sellest nüüd välja tuleb.

Samas ka uudis, et omanik siis otsustas tunnistada, et Pealtnägijas nähtud kaadrid on tõepoolest nende farmis tehtud. Kahjuks loomadele ei muutu sellest kõigest suurt midagi. Ikka vägistatakse (et sünniks uusi loomi), ikka eraldatakse (emad-lapsed, isasid ei näe), ikka tapetakse. Sel loomal pole erilist vahet, kas orjapidajal on luba tema tapmiseks…

Nii et paneme oma nimed alla ja ütleme kõva häälega: me ei taha siia karusloomavabrikuid!
Allkirjasta petitsioon.

ERRi uudis:
ETV saates “Pealtnägija” näidatud kaadrid Karjaküla karusloomakasvatusest on filmitud ilmselt eelmisel sügisel, tunnistas ettevõtte omanik Soome firma Norcar-BSB OY.

Varem oli omanik väitnud, et kaadrid on palju vanemad. Norcar-BSB OY juhi Börje Lindeni sõnul on filmitud haigete sektsioonis olevaid loomi ning nende karva värv viitab sellele, et seda on tehtud sügisel, vahendas Yle uudisteportaal.

Lindeni arvates on loomakaitsjad käitunud ebaausalt ja enda huvisid silmas pidades. “Juhul kui kasvanduses on nende arvates haigeid loomi või esineb eeskirjade rikkumist, siis miks nad kohe ei teatanud sellest ametiasutustele? Alles pool aastat hiljem näidatakse televisioonis. See pole loomakaitsmine,” on Linden nördinud.
Loomaõiguslased on kinnitanud, et nad käisid farmis filmimas möödunud sügisel. Videod edastas “Pealtnägijale” liikumine Loomade Nimel. Filmitud kaadritest võis
näha haigeid ja vigaseid loomi.

Allikad:
ERR
Eesti Loomakaitse Selt