“Ära osta liha intensiivpõllumajanduse farmidest” on sõnum, mis Prantsuse seavabrikute pidajatele kõlab illegaalselt. Ja otse loomulikult asuti kohtusse kaebama neid, kes sellist õudust levitavad.

Compassion In World Farming (CIWF) on üks maailma eesrindlikumaid loomakaitseorganisatsioone, mis kutsub inimesi üles teadlikult tarbima. Nende viimane üleskutse mitte süüa intensiivpõllumajandusest pärit loomade liha on Prantsuse seafarmerite meelest eelarvamuslik ja illegaalselt boikoteeriv.

CIWFi sõnul saadavad Prantsuse seafarmerid oma käitumisega selge sõnumi, et ei taha sealiha tõelist pärinemist näidata. Selliselt aga õhutavad nad ise avalikkust üles teadmatusele, varjates julmust, mida Prantsuse köök sisaldab, andmata inimestele võimalust tegelikkust näha.

CIWFi sõnul lokkab Prantsusmaal intensiivpõllumajandus. “Meie hinnangul pärinevad 95% sigadest, 99% jänestest ning 99% vuttidest intensiivpõllumajanuduse vabrikutest. Me ei saa siin enam vaikselt olla. Ent me saame oma toetajate abiga rääkida loomade eest,” ütlevad loomakaitseorganisatsiooni esindajad.

CIWF tunnistab, et võtlus saab olema ilmselt üsna keeruline, kuid rõõmustab, et nende tegevus on nii oluline, et seafarmerid peavd seda tõsiseks ohuks.

“Kõigil on õigus teada tõde, kust nende toit tuleb! Koos saame avalikustada Prantsuse köögi valelikkuse ning lõpetada loomade julma käitumise,” kirjutavad CIWF esindajad.

Allikas:
CIWF