Prantsusmaa tsiviilõiguses tehtud täiendusega muudeti senist loomade klassifikatsiooni. Kui enne olid loomad lihtsalt asjad, mida omada, siis nüüd on nad tunnetega elusolendid.

Mike Baker, World Animal Prtection juht ütles: “Õnnitleme südamest Prantsusmaad suure sammu puhul, mis teeb ametlikuks selle, mida me juba ammu teame – loomad on elusad ja tundlikud olendid, kes väärivad meie kaitset. Tunnistades, et loomad kogevad inimestega sarnaselt valu ja muret on oluline samm nende kannatuste ennetamisel. Prantsusmaa rahvusassamblee hääletus kindlustab, et loomadel on parem elu.”

Kuna tänaseks on seadus juba kaks aasta käigus olnud, saan kohalike loomakaitseorganisatsioonide tööd jälgides öelda, et see on tohutult ergutanud inimeste taipamist loomade kannatuste osas. Enam ei taheta kodu lähedale tapamajasid, ei tolereerita karmi kohtlemist loomavabrikutes ja taimetoidu populaarus on meeletult kasvanud! Prantsusmaa, suur gurmee-lihade maa, on hakanud muutuma taimetoidusõbralikumaks! Lettidele on ilmunud taimetoidu kokaraamatud, tänavatelt leiab taimetoidukohvikuid ja poest vegan toite. Samuti on kasvanud viimastel aastatel kohalike mahepoekettide levik.

 

Allikas:
World Animal Protection