Raadio2 saatejuht Marko Lepik kirjutas oma Facebook’is mahlaka arvamuse karusloomakasvatustest ja poliitikute/ametnike loidusest see jama sulgeda. Amen, Marko! Aeg-ajalt on vaja seda veits värvikamalt välja öelda. :)

Sõber.
Tahan Eestit, kus saaksime hoopis öelda, et “Estland ist Pelztier frei!”. Kas saan rohkem kui kolm laiki ja ühe sheeri, kui kassipilti ei postita?

Palun ära pööra pead ära. Ja on sul mune neid videosid ise edasi jagada, kartmata, mida teised sinust arvavad? On karta, et Riigikogu kipub 10 000 allkirjaga rahvaalgatusteemat surnuks libistama.

Kas mäletad või üldse tead Pealtnägija teematutvustust, et Keila lähedal ligi 200 000 metslooma rõlge koonduslaager? See kestab edasi ainult seepärast, et osad meie poliitikud on küll südames vastu, aga liiga arad, et avalikult röökida ja suvi, noh, tuleb ju ka juba; äri taga on Soome raha, kelle huvides on, et Eestis keelustamist mingil juhul ei toimuks (see mõjutaks Soomes toimuvat) ja Eesti hakkajate teenimisvõimalust näinud ettevõtjate majandushuvid; jõuline lobby; sellest on avalikult rääkida liiga ebamugav – ikkagi veri, ja meie kõigi kätel;

ja paljud meist lihtsalt ei suudagi uskuda ega vastu võtta infot, et olukorras, kus sõbra koera jalaga löömine on loomapiinamine, laseme me täpselt samaväärsetel rebastel aastal 2016 kõrvadeta, rippuvate silmadega, mädanevate kehadega, võrest üleskaardunud jalgadega oodata päraku kaudu saabuvat õnnistavat elektrishokki, mida sa oma koerale või kassile isegi antiuniversumis ei sooviks.

Ja siis saab mõni tädi endale raipenahad keha peale panna, et ta pm onudele pandavam emane oleks. Vahel paneb mõni onu ka – pole kindel, keda ta ennast panema meelitada püüab. Ja ärimees ostab Toyota asemel Hummeri. Edevus ja atraktiivsus on ju lõpuks ainult pano funktsioonid. Et inimloom poegiks. Aga poegime niigi.

Hiina tööstuses nülitakse ka elusalt, meil õnneks vist mitte – tulevat parema kvaliteediga toore…

RK maaelukomisjon on ilmselt teel kodanike 10 000 allkirja vaikselt ära prügikasti koputama ja huvigruppide survele alluma. 3. mai protokoll on hambutu, anonüümne, teemat edasilükkav (mis hajutab kodanikuühiskonna püssirohtu) ja ekspertideks on kaasatud ainult elusolendeid toormena käsitlevad nõukogude mentaliteediga inimesed ja otseselt huvitatud.

Eetika poogiti teemale külge vastumeelselt ja seda mõistmata. Nende strateegia on ilmselt paisutada üle üksikute isikute ärihuvi makromajanduslik kaal, luua meedias foon kriitilisest tööstusharust ja siduda absoluutselt välditav karusloomakasvatus praegustes oludes mitte nii lihtsalt välditava lihaloomakasvatusega (kaitstes end nii toidu irrelevantse kilbiga), ignoreerida eetikaküsimusi ja käsitleda loomade olusid suhtelisel, mitte absoluutskaalal (nt “orjade olusid on parandatud”, palun vabandust, aga “sitt” on tegelikult “sitt”, suur või väike, eksole). Kohmakas demagoogia.

Ärme lase sellel juhtuda. Aitame MTÜd Loomus. Osade poliitikute hulgas on justkui vaikiv toetus olemas (on tehtud reaalseid küsitlusi), aga keegi ei julge ilmselt tuld enda peale võtta ja häält teha. Jagage kasvõi neid kümmet Loomuse videot, oksendamiseni.

Veel parem, suhelge oma rahvasaadikuga. Praegu on viimane aeg. Need on nagunii softcore. Kuni reaalsus kõigile sõpradele kohale jõuab.

Ja siis paneme selle pasa Eestis sarnaselt progressivsete Euroopa riikidega kinni. Forever. Seda loomapiinamist ei ole enam vaja.

Sellel puudub tänapäeval õigustus. Aeg areneda. See on mitte ainult jälk ja amoraalne, vaid selle osakaal SKPst on marginaalne ja koos sisse toodud Poola võõrtööjõuga annab kogu tööstusharu, summa summarum kokku üle eesti tööd ainult ligi 90 inimesele. Selleks vajame 200 000 piinatud looma. Faktid on karmid ja õõvavad. Meie tuimus veel karmim.

Ja postimees.ee kirjutab Eurovisioonist… Ja MTÜ Loomus peab seisukohtade eest seisma nagu ta kaitseks ennast ja oleks natuke peast soe, et inimkõnevõimetutele nõrgemale kuritarvatutud elusolendile keele annab. Tahaks uskuda, et inimlikkus ja inimsus on meie loomus…

Allikas:
Marko Lepik Facebook