Sa oskad tumeda poole tundeid juhtida. Kuidas olla oma emotsioonide võlur?

Vahel, kui sul on tunne, et sa kaotad pea. Käed värisevad. Pea käib ringi. Hingeldad. Ja pisarad voolavad. Sa nutad. Ja karjud patja. Sul on tunne, et sa minestad ja kaotad ennast.
Mida sa siis teed?

Avaned.
Millelegi suurele.
Iseendale.
Sa oled õnnistatud, et sul on elus midagi, mis sind äratas, lahti rebis. Selle situatsiooni aktiveeris. Et sa saaks avaneda. Ära tunda. Selles kohal olla.
Selles surra. Ja tagasi tulla. Lahti lasta. Ära olla. Ja siis tunda ennast. Ära tunda ennast.

Sest sa oled siin olukorras põhjusega. Sa oled ennast siia juhtinud, muide. Sina ise.
Ja sa oled endast väljas, sest sul on tegelikult see teadmine olemas. Vägi olemas. Sul on kõik vajalik olemas. Häguselt sa justkui tunned selle tegelt ära.

Sa naudid, et saad end välja elada ning seda kõike tunda. Sest sa tunned ennast elus. Ja sa tunned ennast ära, kuskil sügaval.
Mida sa tunned? Kus kohas kehas sa seda tunned?

Iga tunne tahab “ära” tundmist. Lihtsalt tundmist. Las see tunne olla. Sina pole su tunded nagu sa pole ka su mõtted. Sina oled midagi igavest ja säravat ning sa oled oma tunnetest eraldi.

See on tingimusteta armastuse õppetund. Armastada tingimusteta, põhjusteta, piiritult. Lihtsalt armastada. See on sulle vahel too much, sa mõtled, et sa ei oska, tahad/vajad midagi vastu. Aga ära mõtlegi, ole nii nagu sa oled ja lase kõigel lihtsalt olla nii nagu on. Su süda teeb ülejäänud. Usud seda? Hakka uskuma. Hakka ennast uskuma.

Sa võiks selle alla suruda. Tähelepanu kõrvale juhtida. Proovida mitte tunda. Sa oleksid ilmselt edukas. Aga milleks? Kui sul on vaja midagi “ära” tunda, miks kõrvale vaadata, sest see tuleb su juurde siis mingit teist teed pidi ikka tagasi. Tunne parem kohe ära, võta omaks, isegi kui sa ei mõista, soovi mõista.
Kui sa tunned, et vajad juhatust – lihtsalt palu juhatust.
Kui sa tunned, et sa vajad selgust, arusaamist – palu seda.

Sa ei taha siin olukorras enam olla? Soovi seda. Lihtsalt tunneta, kuidas sa tahad ennast tunda ning soovi seda.

Kuidas oma emotsioone juhtida?
Mida sa tunned? Too see tunne täiega esile. Nimeta häälekalt ja mõttega kõik, mis sulle pähe tuleb, mida hetkel tunned – näiteks: valu südames, pettumus, ootuste ja soovide purunemine, igatsus.
Ja nüüd tunne neid tundeid. Saa nendega üheks, nad on sinu tunded.
Mida sa tahad tunda?
Näiteks üleüldist blissi, õnnetunnet, rahulolu.
Nimeta need tunded valju häälega ja mõttega, taju hääle vibratsiooni oma kehas. Ja hakka tundma tunnet sõnade taga, saa sellega üheks. Ning täna ennast selle ime eest.
Su keha allub. See on väga lihtne. Sa tead seda, lihtsalt ei mäletanud.

Sa ei pea palvetama, ei pea olema religioosne usklik, kuid sellegipoolest saad sa soovida muutust, abi. Ja see tuleb su ellu, sest sa kutsusid avatud südamega.

Hoia ennast elu rütmis. Ära jää paigale, sest siis sa vajud sügavamale. Ole liikvel, jaluta, kohtu sõpradega, tee muusikat, kasuta oma tumedamat poolt loomiseks – mis iganes sinust välja tuleb, sa oled selle loonud ning see on vajalik ja imeline.

Sa tundsid selle olukorra/mustri tegelt ära. Sa oled siin juba varem olnud. Teistes tingimustes, teises kohas, teiste inimestega, aga oled. Ja sa märkad siin mustrit. Mis see on – too see muster välja.
Ja nüüd keera see muster ringi – anna endale ise see, mida sul justkui pole.
Mis tunnet sul on vaja tunda, millest sul puudus on? Ütle see välja ja siis kujuta ennast ette, et see on sul olemas. Füüsiliselt kujuta ja tunneta oma kehas seda tunnet. Ja siis anna see tunne endale päriseks – st otsusta, et see on sul olemas ja selle puudus oli illusioon. Sest no oli. :)

Näiteks mina olen elu jooksul kippunud armuma justkui “valedesse” meestesse. Mind tõmbavad emotsionaalselt kättesaamatud mehed. Ma tundsin selle ära ja selle mõju hakkas minus lahtuma. Tahan sellise mehe armastust, sest ta peegeldas mulle mind ennast – olen emotsionaalselt kättesaamatu, rahuolematu iseendale. Ja seda tuleb armastada, aktsepteerida, midagi ei pea tegema, lihtsalt kõik sõlmed tuleb lahti võtta ja lasta sel olla. Peagi hakkab see su juurest eemale ujuma. Sest sa hakkad tahtmatult andma endale seda, millest sul puudu oli – tingimuste vabastamine enda suhtes, põhjendusi pole enam vaja, sa lihtsalt armastad ennast ja seda, mis elu sul on.
Selline asi õpetab armastama ka teisi ilma igasuguste seosteta. St olgu ta mis ta on, kui ma tahan, siis ma võin teda armastada ja mul pole temalt midagi vastu vaja. Milline vabadus siit tuleb! :)

Kus on hingesugulane? Kellega jagada? Kas sa oled selles üksi? Tahad sa selles olla üksi?
Sa pole üksi. Sa tegelt ei vaja kedagi. Sa vajad ennast. Iga teine inimene tuletab sulle lihtsalt meelde su enda kohalolekut sulle endale. Iga teine inimene on peegeldus sulle endale.

Sa ei mata tundeid, et neid mitte tunda. Sa matad neid, sest sa arvad, et sa ei oska nendega hakkama saada, neid tõlgendada. Aga sa oskad. Sul on kõik olemas. Ja seda sa kardad. Kas sinust piisab.

Ma olen siin, et sulle öelda, sinust piisab.
Sina oled piisav.
Sinu hirm on ka piisav. Sa saad ise otsustada, kas sa tahad karta. Vahel on vaja, see loob sügavust. Aga sa saad valida ka armastada. Kui sa tahad hirmu lõpetada, lihtsalt armasta seda.
Sinu kogemus on piisav. Sa saad selle ise lõpetada ning arusaamiseks ja äratundmiseks pöörata.

Pole paremat kohta, kui on nüüd ja siin. (Hendrik Sal-Saller tegi sellest isegi loo. :) )

Sa oled tulest tulnud ja sündinud. Sa oskad uueneda, teada, armastada oma kogemusi ja katsumusi. Sa oled need endale ise valinud. Kõik need inimesed ka, kellega sa kohtunud oled – sul on neid vaja, et õppida ja saada äratundmisi, arusaamisi oma elu kohta. Tea, et mis iganes sul on, sa saad selle vabalt ümber pöörata, sellest loobuda. Universum töötab armastuse ja vaba tahte peal.

Sul on okei tunda valu. Justnagu sa tunned rõõmu, valu on samamoodi okei tunda. Lihtsalt ole enda jaoks olemas, kohal, aita endal tunda “ära” kõik tunded. Sa oled värviline spekter.
Naudi inimesi oma elus, me kõik vormime üksteist.

Armasta seda, mis sul on.
Lihtsalt otsusta, vali. Ja nii läheb.
Sa oled oma elu võlur.

Neid asju on vaja välja öelda, korrata, tunda. Et need sinu sees tagasi heliseks. See pole midagi uut. Sa tegelt tead seda kõike, oled alati teadnud.

Sa oled ilus ja nii värviline. Need tumedad toonid on vahel just need, mille nimel elada. Sest need teevad heledama veel heledamaks. Ja hele teeb jälle tumedama veel tumedamaks. Kogu spekter on okei. Sa pole üks või teine. Sa oled mõlemat. Ning selles peitub sinu jõud.

Lahkust & Koos-tunnet

Liisa-Indra

Lähemalt... Liisa-Indra

Liisa-Indra
Inimene on imeline ja kõikvõimas, loodus vägev ja loomad justkui teiste rahvuste esindajad, sõbrad. Kui mu keha sai vabaks mürgisest toidust, sain aru palju see oli mind tagasi hoidnud ja kurnanud. Oleme terve perega veendumusel, et elus taimetoit on inimese loomulik toit. Kedagi ei pea tapma või piinama, et meie saaks elada. Igaühel on õigus rahus elada. Igaühel. Elame armastuses, tervises, õnnes ja rahulolus ning soovime sama teistele, liigist olenemata.

Vaata seda ka

Menstruaaltopside tagasitulek – unusta igaveseks tampoonid ja sidemed!

Huvitaval kombel on meie vaaremade ajal levinud menstruaaltops asunud populaarsuse edetabelis vahetama kohti tampoonide ja …

2 kommentaari

 1. Huvitav,ma tundsingi seda kõike 11.märtsi öösel.Hirm oli ka ikka päris tugev.Tegin rahustavat teed ja lugesin palveid.Kui öötaevasse hakkkas ilmuma vapustav päikesetõus,tundsin tugevat õnnetunnet.Sain ka magada veel mõne tunni.Kahjuks see õnnetunne ei jäänud püsima.

  • Liisa-Indra

   See on huvitav, jah. Sest sa pole ainus. Märkasin kolmap-neljapäev, et midagi toimub. Ja pärast seda lugu sain kirju, et N, R, L kogesidki inimesed suurt hirmu, mis nüüd lainetab. Praegu tundub, et on juba tagasi lainetanud suht. :)
   See, et sa lõpus blissi kogesid näitab mu meelest, et sa said midagi sügavat enda sees lahendatud. Isegi, kui sa ise aru ei saanud. Ja sellest tekkinud vabanemine, sõlmedest vabanenud energia, tõstis su avatus armastuse energiale.
   Tundub, et toimus vanadest ja kinnihoidvatest mõttevormidest vabanemine. Minul ka. Väga palju selliseid asju on saanud inimestel esile kerkida läbi partneri, naistel tihti seotud mõne mehega.
   Aga, sel ajal oli ka päikesevarjutus neitsi ja kalade teljel. See vanade asjade esile tõusmine andis võimaluse need ära tunda ja sellega vabastada.
   Nüüd, 23. märts on tulemas muide kuuvarjutus ja pööripäev, see toob ka esile vanu asju, seekord on teemaks hingelepingud, partnerlus, areng isiklikus ja emotsionaalses pooles. Võib tulla esile väsimust nii füüsiliselt, kui vaimselt. Nii et super aeg niisama lebotamiseks. :)
   See, et sa neid asju tunned näitab, et sul on selleks valmidus, et sa oled tundlik – sul on sellest suur kasu ja see teeb su tugevamaks.
   Pikemas plaanis kerkib esile, tegelt juba on ju, et mis on tasakaal minu jaoks, mis ja kus olen mina. Kuidas hoida endas vaimset ja emotsionaalselt tasakaalu. Sest lainetab kogu aeg, aga sina saad selles õppida olema neutraalne ja tsentris. Ja su tsenter on su süda. Hoia see tugev, avatud ja armastuses, sest seal peitub kõige tugevam jõud üldse. :)

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga