Salavideod paljastavad karusloomafarmide reaalsuse

Salavideo Poola karusloomafarmis avalikustab järjekordse jõhkra tõe – loomade kohtlemine sellistes kohtades on alati julm, sest selliseks inimene muutub, et ennast emotsionaalselt kaitsta, kui peab teisele olendile haiget tegema.

Poolas asuva karusloomafarmi töötaja jälgis ja filmis kahe kuu jooksul asutuse igapäevatööd. Salvestised paljastavad arvukaid episoode loomade jõhkrast kohtlemisest: töötajate poolt tekitatud peksmisjäljed, loomade vastu seinu loopimine, põgenemiskatsete ajal nende otsas trampimine ning sabadest kinni hoides nende puuridesse viskamine.

“Järjekordsed šokeerivad videod karusloomafarmidest on veelkord tõestuseks, et karusloomakasvatustes ei saa tagada ei loomade heaolu ega pidamise nõudeid,” kommenteeris MTÜ loomade eestkoste organisatsiooni Loomus juht Kadri Taperson. “Selliste kaadrite valguses on kahetsusväärne lugeda Eesti maaeluministeeriumi seisukohta, mille kohaselt juhul, kui on täidetud loomade pidamise ning loomade surmamise nõudeid, võivad karusloomakasvatused edasi tegutseda.”
Poola farmitöötaja poolt filmitud salvestised dokumenteerivad suure hulga loomi, kes on haiged, kuid kelle eest ei hoolitseta. Mingid on osaliselt halvatud ja nende kehadel on näha veriseid haavu, millest paistavad väljaulatuvad luud ja putukavastsed. Iga päev viivad töötajad puuridest ära kümneid surnud minke. Osade kehadel on näha sügavaid ja valusaid haavu ning tõsiseid vigastusi.
“Salvestised lükkavad ümber ühe suurima müüdi karusnahatööstusest – et aretajad hoolitsevad minkide eest korralikult, sest muidu ei oleks neil nende kasukatest mingit kasu. Nähtavasti ei ole see tõsi,” ütles Paweł Rawicki videod avalikustanud organisatsioonist Open Cages. Loomad, kes ei ela sügiseste tapatalguteni, nülitakse ikkagi, nagu võib näha ka endise töötaja poolt filmitud videost.
VAATA VIDEOT. Video sisaldab häirivaid kaadreid: https://www.youtube.com/watch?v=PS-JEzYpWCc&t=1s

Lähemalt... Liisa-Indra

Liisa-Indra
Inimene on imeline ja kõikvõimas, loodus vägev ja loomad justkui teiste rahvuste esindajad, sõbrad. Kui mu keha sai vabaks mürgisest toidust, sain aru palju see oli mind tagasi hoidnud ja kurnanud. Oleme terve perega veendumusel, et elus taimetoit on inimese loomulik toit. Kedagi ei pea tapma või piinama, et meie saaks elada. Igaühel on õigus rahus elada. Igaühel. Elame armastuses, tervises, õnnes ja rahulolus ning soovime sama teistele, liigist olenemata.

Vaata seda ka

Soomet survestatakse lõpetama ülearetatud rebaste kasvatamine karusnaha tootmiseks

Rahvusvahelises meedias on suurt kära tekitanud Soome karusloomafarmides hiljuti paljastatud ülisuurte rebaste selektiivne aretamine. Šokeerivad …

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga