Soome loomaõiguslaste organisatsioon Oikeutta Eläimille avaldas äsja ennenägematu videomaterjali Soome tapamajadest. Videod on filmitud neljas tapamajas varjatud kaameratega.

Videomaterjal sisaldab väga raskeid kaadreid. Loomi lüüakse plasttorudega, raudkangidega ja plastikkastidega. Elektripiitsa kasutatakse rutiinselt ja palju – loomi lüüakse ka näkku. Elektrilööke antakse ka siis, kui loomal on võimatu edasi liikuda või ta juba liigub. Lambaid veetakse jalgadest või karvupidi.

Löömine ja elektripiitsa korduv kasutamine on loomakaitseseaduse vastane. Tapamajas tapmist kontrolliv loomaarst ei sekku sellest hoolimata.

“Põhiprobleem on selles, et loomad ei taha surra. Tapjad vajavad elektripiitsa, sest vastuhakkav ja hirmunud loom ei taha vabatahtlikult surma minna,” ütles Kristo Muurimaa organisatsioonist Oikeutta Eläimille.

Suur osa uimastamisest ebaõnnestub või õnnestub osaliselt. Materjalist on näha, kuidas siga põgeneb keset elektrilist uimastamist ja lehm tõstab peale narkoosipüstolist lasu saamist pead. Verelaskmise alguses reageerivad loomad tihti noalõikele ja näitavad muid märke puudulikust uimastamisest. Uimastamise õnnestumist enne verelaskmist ei kontrollita.

Kristo Muurimaa sõnul on võikad pildid ja vägivald konkreetne tagajärg sellele, et ühiskonnas nähakse loomi ainult tootena. “Nii kaua, kui sööme aastas kümneid miljoneid loomi, jätkub ka vägivald loomade vastu.”

Tapamaja videod avaldati eile Soome telekanalis YLE kell 20.00 saates MOT.

Videod ja pildid: www.elaintehtaat.fi
Video otselink: https://vimeo.com/143167492

Allikas:
Loomus