Taani avas esimese toidujääke müüva supermarketi

“On naeruväärne, et toit lihtsalt visatakse ära või lastakse rikneda,” ütles Taani toidu- ja keskkonnaminister. Heategevusorganisatsioon avas Kopenhagenis riigi esimese toidu ülejääke müüva poe Wefood, kus kaup on kuni poole odavam kui supermarketites.

Per Bjerre, projekti algatanud MTÜst Folkekirkens Nødhjælp ütles: “WeFood on Taanis esimene omalaadne supermarket, see pole suunatud vähese sissetulekuga ostlejatele, vaid igaühele, kes tunneb muret riigis toimuva toiduraiskamise pärast.”
Wefoodil on kokkulepe Taani suurima supermarketite keti Føtexiga, mis neile toitu annetab. Lisaks on neil kokkulepped värskete viljade maaletoojatega puuviljade ja pähklite annetamiseks. Kambas on isegi orgaaniliste puuviljade maaletooja.

Kaubal käivad järgi vabatahtlikud. Wefood loodab aidata vähendada Taanis söögikõlbuliku toidu ära viskamist 700 000 tonni võrra aastas.

Taani toidu ja keskkonnaminister Eva Kjer Hansen ütles: “On naeruväärne, et toit lihtsalt visatakse ära või lastakse rikneda. See on keskkonnale kahjustav ning me kulutame raha absoluutselt mitte millegi peale. Selline toidupood nagu Wefood on väga loogiline samm ning oluline toiduraiskamise ennetamises.”

Viie aastaga on Taani juba suutnud vähendada toidu raiskamist 25%.

Taanile sarnaselt on söögikõlbuliku toidu raiskamisega asunud aktiivselt tegelema ka Prantsusmaa ja Itaalia, kus supermarketitel on nüüd keelatud toidu ära viskamine.

Pildil Taani printsess Marie esimese Wefoodi poe avamisel.

wefood-food-waste-surplus-1.jpg

 

Allikas:
Independent

Lähemalt... Liisa-Indra

Liisa-Indra
Inimene on imeline ja kõikvõimas, loodus vägev ja loomad justkui teiste rahvuste esindajad, sõbrad. Kui mu keha sai vabaks mürgisest toidust, sain aru palju see oli mind tagasi hoidnud ja kurnanud. Oleme terve perega veendumusel, et elus taimetoit on inimese loomulik toit. Kedagi ei pea tapma või piinama, et meie saaks elada. Igaühel on õigus rahus elada. Igaühel. Elame armastuses, tervises, õnnes ja rahulolus ning soovime sama teistele, liigist olenemata.

Vaata seda ka

Itaalia kohustas supermarketid ülejäänud toitu näljastele annetama

“Teeme supermarketitele toidu annetamise mugavamaks kui selle rasikamise,” tutvustas uut seadust Itaalia põllumajandusminister. Itaalia vaatab esimest …

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga