Novembri alguses toimus Tallinna Kultuurikatlas juba kuuendat aastat järjest Baltimaade vanim veganfestival. Seekordne mess kujunes läbi aegade suurimaks: messi külastas 4000 inimest Eestist ja välismaalt, oma tegemisi tutvustas üle 100 osaleja.
Banaanisaare poolt pakkusime seekordsel Taimetoidumessil kaasa klassikalist (ja isetehtud majoneesiga!) kartulisalatit, minu vanavanaema retsepti järgi tehtud gluteenivabasid küpsiseid ja õunakooki ning banaanipulki. Meie jäime rahule! Rahvast oli murdu, näha sai uusi ja vanu tuttavaid ning päeva lõpuks leidis kogu kraam endale uue omaniku.
Taimetoidumessil osalenud ettevõtted ja organisatsioonid pakkusid laias valikus taimetoitu, eetilisi kaupu, riideid ja kosmeetikat, jagasid külastajatele infot ja retsepte. Kohapeal toimusid mitmed loengud ja filmiesitlused ning tooršokolaadi töötuba.
Taimetoidumessi populaarseimateks loenguteks osutusid vestlusring “Aktiivne eluviis ja taimetoit” ning Montana Ülikooli filosoofia ja religioonide professori, filosoofi ja loomaõiguste aktivisti dr Lisa Kemmereri loeng veganlusest.
Messil esitleti kolme murrangulist dokumentaalfilmi: „Cowspiracy”, “Kasvavad linnad” ja “Karusnahas”.
Taimetoidumessi korraldavad vabatahtlikud organisatsioonidest Eesti Vegan Selts, MTÜ loomade eestkoste organisatsioon Loomus ja Loomade Nimel ning Kultuurikatel.
Ürituse õnnestumisele panid õla alla rahvusvaheline fond VegFund, kodumaine ökoloogiliste puhastustoodete tootja Mulieres ja interjöörikujundaja Space Productions.