Kui nii edasi läheb, on maailma mered 2048. aastal tühjad nagu surnuaiad. Päris karm hinnang, kas see võib tõesti nii olla? Millise maailma me endast maha jätame?

Sea the Truth on Hollandi loomakaitsepartei Party for the Animals poolt valmistatud film. See partei on esindatud ka kohalikus parlamendis ja kodumaal on tänu neile tehtud palju algatusi parema maailma loomiseks.

Juttu tuleb maailmamerede tänasest olukorrast, kalastamisviisidest, merepõhjadest ja saaste ulatusest nii vees kui kalades.

Filmis antakse teiste seas sõna ka teadlastele Hollandi ülikoolidest, keskkonnateadlastele ja kalameestele. Kuid kõige emotsionaalsemalt mõjub sukelduja ja veealuse maailma fotograaf.

Lüüakse ümber kalamaksaõli müüt, ka Euroopa Liit on teavitanud, et kalamaksaõli pakenditel reklaamitud kasud ei vasta tõele. 1L kalamaksaõli = 20 kala. Kalad saavad kõik kasuliku ise planktonilt, aga planktoni suhe plastikuga on kuuekordselt plastiku kasuks ja kalad söövad plastikut.

Kõige mürgisemad on suured kalad ja ranniku ääres püütud kalad.
Testitakse Amsterdami turu kalaliha ja räägitakse selle mürgisusest üldiselt.

Lahendus?
Kalasöömisest loobumine. Kalad on samuti sotsiaalsed elukad, tunnevad valu ja neil on mälu vähemalt 3 kuud. Need on hiljutised avastused, alati arvati, et kalad on suht ükskõiksed nii suhtluse kui valu osas.

Kas need teadmised muudavad su jaoks midagi?

Samast sarjast on ka film Meat the Truth, leiad selle banaanisaare filminurgast.


Allikas:

www.seathetruth.nl/en/