Vahetult peale detsembri algust tegi üks mu tuttav Facebooki Lihavabadele Jõuludele vastuseks Veganlusvabad Jõulud. Kuna vastasseis kogus kiirelt palju tähelepanu ilmus mu ukse taha TV3, et asjale kommentaari küsida.

Uudisloos küsitakse inimestelt, kas nad kujutaksid ette jõule ilma lihata. Ja inimesed muidugi vastavad, et üldse ei kujuta.
Aga tasub mõelda, milline on ühe tavalise inimese toidutaldrik? Taimne toit on seal enamasti garneeringuks või lisandiks. Ja kui seesama inimene siis TV3 kaamera ees mõtleb oma taldrikule, kaotab sealt ära lihakäntsaka, peekoni, verivorstid, searasvas praetud hapukapsa – mis tal siis sinna järgi jääb? Kõrvitsakuubikud, hapukurk, ahjukartul, võib-olla peterselli garneering ja mingi peedisalat? No ilmselgelt võib selle peale kõht tühjaks jääda! Samuti, enamus inimesi pole maitsvaid taimseid toite proovinudki.

Samuti, jah, me kutsume üles osalema Lihavabades Jõuludes terve perega, st ka lapsed. Ja see on luubi all nüüd? Tegelt ka? Uskumatu.
See on ikka hämmastav, et isegi paariks päevaks ainult lihast (isegi mitte ju piimast-munast jm loomsest) loobuma kutsumine sai üleriigiliseks uudiseks!

VAATA TV3 UUDISKLIPPI

.
Huh, meil on ikka pikk maa veel minna. :D

Ent hea on see, et teema tuli fookusesse ja inimesed kuulevad veganlusest ning taimsest toidust aina rohkem, mis kokkuvõttes aitab kaasa selle tavalisemaks muutumisele.

Lihavabasid jõule!
Liisa-Indra