Wall Street Journal´is ilmus hiljuti artikkel sellest, et USA põllumehed loobuvad aina enam geneetiliselt muundatud viljade kasvatamisest.
Huvitaval kombel polegi asi niivõrd ideoloogias. Asi on majanduses ja kasumis. Põllumeeste sõnul on GMO-vaba vili palju produktiivsem ja kasumlikum kasvatada! ;)

2014. aastal kukkus läbi mitu eelnõud, mille eesmärgiks oli muuta GMOsid sisaldava toidu märgistamine kohustuslikuks. Kuigi valitsuses see läbi ei läinud, tundub, et tarbijad hääletavad oma valikutega väga häälekalt – GMO-vaba toidu kasumlikkus on tõusvas joones.

Esimest korda üle aastakümnete julgevad USA põllumehed istutada oma esimese GMO-vaba seemne ega pea muretsema selle pärast, et Monsanto neil kuklas hingab. Suurepärane uudis, sest Lääne trendid kipuvad jõudsalt meile üle tulema.

Monsantot on kõvasti boikoteeritud, suured suhtekorraldusagentuurid aitavad GMO-vaba toidu pooldajaid ning inimesed hääletavad selle tulemusel rahakoti ja kahvliga. Lisaks sai Wall Street tugeva sõnumi möödunud aastal, kui suured investorid võtsid üheaegselt oma raha välja fondidest, mis toetasid Monsanto-taolisi ettevõtteid.

Küsimus jäi, kuivõrd toetavad Eesti pensioni- ja investeerimisfondid taolisi ettevõtteid (ja kui meie raha on neis fondides, toetame sellist ettevõtmist kaudselt ka meie).

Aga Wall Street Journal´i artiklit loe siit (lugemiseks vajalik ennast lugejaks registreerida):
Fields of Gold: GMO-free Crops Prove Lucrative to Farmers