Möödunud nädalavahetusel tähistas Mustamäe Keskus Taimetoidupäeva. Minu jaoks oli see esimene kord, kui sain rääkida avalikult taimetoidu ja ilu seostest. Panin siia kirja 12 soovitust, mis sinu ilu toetavad.

Rääkisin ka organite tööst ja mõjust nii füüsiliselt kui energeetiliselt ning kirjutan peatselt sellel teemal ka lähemalt.

Me tuleme maailma armastusega toidu vastu. See aitab meil ellu jääda, kuid toob ka naudingut – mõtle näiteks esimeste suviste maasikate peale. Toidu kaudu õpime, kust me pärineme, kes me oleme ja paljuski seda, kes me soovime olla.

Keha ja organite tervendamine tervendab ka nägu ja kogu välimust. Kortsud saavad taanduda, naha toonus saab paraneda, hallid juuksed saavad taanduda, tselluliit ja rasv saavad kaduda. Seda on juhtunud ja see juhtub kogu aeg taas.

Esimese asjana tuleb aru saada, et mõistus pole esimene asi, mida sa peaksid kuulama. Toidu ja ilu osas on palju ebausku, paranoiat ja hirmu, millest paljud on tõest kaugel. Midagi ei juhtu kogemata ja juhused on juhitud. Lahendus pole värvida rooste üle, vaid leida, mis põhjustas roostetamise.

Inimesel on võime end igal tasandil tervendada. Algab see arusaamisest.
Miks looduses elavatel metsikutel loomadel pole halle karvu, kortse, kiilasust ja ülekaalu? Miks looduses vananemist ei esine nii nagu meil?

Kreemid ei aita nahka kuigi põhjalikult. Nahk on palju sügavama asja pealmine kiht. Kui keegi puudutab meid füüsiliselt, emotsionaalselt, mentaalselt, tunneme end paremini. Stimuleerib ja ravib. Sama kehtib ka kehaosadele ja organitele.

Masseerid väikese sõrme otsa ja stimuleerid südamenärve, sest seotud. Masseerid pöialt, stimuleerid kopse. Istud päev otsa sabakondil, tunned survet ninal.

Geneetiliselt saame nagu sõiduki, millega elus sõita. Mida sellega teeme, endi asi otsustada. Tänaseks me teame, et õige toitumine ja liikumine noorendavad rakke ja mõjutavad noorenemist suisa geneetilisel tasandil!

Nägu nagu maakaart

Mis iganes su näos juhtub, see pole juhuslik, vaid hoiatus. Olgu selleks paistetus, korts, lohk, vistrik jne.

+ Nina seotud südamega.
+ Ninajuurest suuni jooned soolestik.
+ Silmade ümber neerud

See, kuidas end tunned, mõjutab, kuidas välja näed. Ja kuidas välja näed, mõjutab, kuidas end tunned. Suur osa toidust ei kõlba üldsegi toiduks. Suur osa kreeme ei tohiks meid puutudagi, need jõuavad otse maksani. Kas sa sööksid oma kreemi?

Organid ei töötle ainult toitu, vaid ka energiat, nt emotsioonid

Saad sa elult seda, mida vajad? Vastus läheb kokku sellega, kuidas su seedesüsteem saab kätte toitaineid toidust. Kui hästi oskad sa lahti saada sellest, mida enam ei vaja elus?

Seedesüsteem on  lihtsalt füüsiline manifestatsioon.
Neerud filtreerivad seejuures verd, nad otsustavad, mis on halb, mis hea, mis on kasulik, mis mitte. Kui neerude töös on takistusi, paistab see ka elus välja paranoia, hirmu, otsustamatuse ja ebakindlusena.

Tahad kiirelt noorem välja näha?

Mine varem magama, 21-22 vahel ja neli tundi enne magamaminekut ei söö! Kui sa läehb 22h magama, siis tähendab see, et õhtust sööd 18h. Keha peab magamise ajal uuenema, tervenema, mitte seedima. Magamine on nagu paastumine. Kui keha seedib, annab see ajule energiat ja sa ei saa magada. Pigem mine magama näljasena.

See on ka hea võimalus alla võtta, sest kasutamata toidust saab rasv. Kui sa ei lähe magama varem ja sööd enne magamaminekut, vananed kiiremini.

Kõige suurem söök peaks olema lõuna ajal, aga 19ks lõpeta söömine.

12 kiiret soovitust, mis toetavad tervist ja ilusat nahka

 1. Puhasta soolestik klistiiriga.
 2. Paastu iga nädal 24h, näiteks ühest lõunast teise lõunani. See on parim asi, mis sa teha saad peale rohelisi smuutisid. :)
 3. Söö terviktoitu ja elus toitu nii palju kui su menüüsse sobib. Päris kartul, päris koorimata riis, puuviljad jne.
 4. Liigu aktiivselt, st trenni asemel on okei ka lihtsalt jala liikuda. Liikumine ja ka massaazh toetavad lümfe, mis tegelevad rakuainevahetusjääkide puhastamisega. Nagu lapsed hüppa päevas mõned minutid, ergutab rakke raputusega avarduma ja kokku tõmbuma, hea ainevahetuseks.
 5. Higista! Keha temperatuuri tõus tõstab kollageeni tootmist, viib välja jääke ja toob vereringega kõike kasulikku. (Vaata, et oleks kasulikku eriliselt – rohelised smuutid). Keha hoiustab mürke rasvas. Rasvarakkude sulamiseks läheb vähemalt 30 minutit, esimene osa higist on lihtsalt vesi.
 6. Naudi päikest ilma mürgiste päikesekreemideta, vaid eelista kookosrasva ja mahekreeme.
 7. Venita ja treeni ka näolihaseid. Rõõmustamine on näole ideaalne, muide. Aga sobib ka see, kui liigutad teadlikult kõiki näos olevaid lihasgruppe, et vältida lihaste vajumist.
 8. Hinga nabaga! Hapnik osaleb kehas paljudes fermenteerumisprotseduurides, tervele rakule on see hädavajalik.
 9. Nahale määri vaid seda, milles pole mürkaineid. Tavaliselt tähendab see, et üldlevinud kosmeetika tuleb ära visata.
 10. Mine magama enne südaööd ja enne magaminekut ei söö. Kehas toimuvad suured uuenemisprotsessid 22-02 vahel. Säti oma uni sellele ajale, et maksimaalset kasu saada.
 11. Joo toormahlu ja rohelisi smuutisid! Rohelise smuuti nipp on kasutada neutraalse maitsega rohelisi lehti nagu spinat või Rooma salat ning lisada neile juurde magusaid puuvilju.
 12. Jahvata linaseemned ja pane toidule iga hommik 2spl linaseemnejahu.

Toidu kombineerimine
Vaata tabelit ja loe selle kohta lähemalt siit.

Rosmariin
Hea kättesaadav, üks võimsamaid antioksüdante, ergutab kehas kõike.

Idud
Üleöö leotatud seemned, vabastab ebavajaliku ja hakkab kasvama kõik vajalik.

Tervise alused on ka ilu alused:
Magamine, vesi, päike, värske õhk, armastamine, naermine, enese nautimine oma elus

Maohape!
Kui maohape nõrk, ei saa toit korralikult seedida ja ka osad vitamiinid saamata. Maohape vajalik, et parasiidid, viirused, hallitused, seened ei saa paljuneda. Vajalik B12 vitamiini tekkeks, raua imendumiseks, mis vajalik punastele verelibledele hapniku kandmiseks.

Maohapet saab parandada mõrudaga. 2spl õunaäädikat veega või salatiga mitu korda päevas. Õietolm ja rohelised smuutid.

Selleks, et teada, mis olukord sul maohappega on, joo kolm päeva järjest keskmine tass peedimahla. Kolmandalpäeval vaata, mis värvi uriin on. Kui on tumedam või suisa roosakas, siis on mahappega jama. Kui uriin värvi ei muuda, on maohappega kõik tipptopp.