Su jalg on suure osa päevast jalanõus, seepärast peaks saabas olema mürgivaba ja mugav. Samas toodetud nii, et sa ei pea saabast kandes südant vaevama mürkidega reostatud looduse, rakkus näppudega aasialaste ja tapetud loomade pärast.

Võiks ju arvata, et igasugune plastik ja tehisnahk on vegan. Aga tegelt pole, vegan tähendab vägivallatut maailmavaadet ja nii on ka õige vegan saabas sõbralik loomade, inimeste ja terve planeedi suhtes.

Just seepärast pole Hiinas sunnitööliste poolt mürgiste liimide ja värvidega valmistatud saapad vegan saapad isegi siis, kui need pole nahast. Õige vegan saabas on lisaks ka eetiliselt toohdetud. Heal juhul on haaratud ka taaskasutatud materjalid ja fair trade.

Kui sa otsid endale talvesaapaid, siis vb saad siit ideid vägavallatute saabaste leidmisel:

WILL´S VEGAN SHOES
Suurepärane valik jalanõusid meestele ja naistele, väike valik ka vöid ja rahakotte. Sõbralik loomade ja inimeste suhtes.
http://wills-vegan-shoes.com/en/

BOURGEOIS BOHEME
Eetilised jalanõud naistele ja meestele, hinnaklassilt veidi kallimad. Bourgeois Boheme´i saapaid kannad ka tuntud vegan Natalie Portman (need pruunid saapad pildil).
www.bboheme.com

MOO SHOES
Jalanõud ja kotid nii meestele kui naistele. Kõik pole vegan, aga suur osa on vegan ja eetiline vegan.
http://www.mooshoes.com/women-s-shoes/boots.html#/page/1

PANGEA
Vegan asjade veebipood, mõned saapad ka. Kaupa vitamiinidest ja kosmeetikast kodukeemia, riiete ja lemmikloomatarveteni.
http://www.veganstore.com/

VEGETARIAN SHOES
Saapad, kotid nii meestele kui naistele. Pakuvad ka kanepist jalanõusid.
http://www.vegetarian-shoes.co.uk/

ZAPPOS
Kõiksugu vegan kraami, sealhulgas saapad nii meestele, naistele kui lastele.
http://www.zappos.com/women-boots~c

VEGAN CHICK
Jalanõud meestele ja naistele, kotid ja vööd ka. Esindatud mitmed tuntud eetilised vegan brändid.
http://www.veganchic.com/

BEYOND SKIN
Hispaania eetiliste jalanõude sari, populaarsed vegan jalavarjud. Lai valik, palju kontsi, mustreid ja seksikaid kingi. :)
http://www.beyondskin.co.uk/default.asp

VEGAN WARES
20. aastase kogemusega vegan jalanõude tootja, väga läbipaistev tootmine (tutvustavad materjale ja tootmist kodulehel) ning eetiline konseptsioon.
http://www.veganwares.com/

ETHICAL WARES
Tänavu 21. aastaseks saanud ettevõte pakub eetilisi ja osalt ka fair trade tooteid, jalanõusid, riideid, aksessuaare nii naistele, meeste kui lastele.
http://www.ethicalwares.com/

NEUAURA
Eetiline vegan jalanõude pood naistele.
http://www.neuaurashoes.com/categories/Boots/

OPIFICIO V
Kui sa armastad kõrgeid kontsi, siis siin on lisaks muule ka eetilised Itaalia kõrged kontsad. Käsitsi tehtud, palju kiidetud, pigem kõrgmood. Meestele on ka oma valik.
http://www.opificiov.com/en/online-boutique/woman
I
I
Ja lõppu minu lemmikud vegan kotidisainerid:
MATT & NAT (tähendab: MAT(t)erial & NATure ehk materjal ja loodus)
Superlahedad eetilised kotimeistrid Kanadast! :) Kottide sisemus on tehtud ümbertöödeldud plastpudelistest. Aga kasutavad ka muid materjale, nt kork, looduslik kumm ja keskkonnale vähem kahjulikku plastikut. Töötajad suures osas vegetariaanid ja veganid.
http://mattandnat.com/