Me juba teame, et juurviljad ja puuviljad on hea tervise jaoks hädavajalikud. Kuid hiljutine uuring leidis, et need mõjutavad ka meie tuju!

Tunnustatud teadusajakiri British Journal of Healthy Psychology avaldas Uus-Meremaa teadlaste uuringu, mis seostas juurviljade ja puuviljade söömise elus hakkama saamisega.

Uuringus jälgiti 13 päeva 405 inimest. Kes sõid hulganisti värskeid puuvilju ja juurvilju olid õnnelikumad, uudishimulikumad ja loomingulisemad.
Ka need, kes igapäevaselt värskeid vilju ei söönud, said eelmainitud kategooriates kõrgemaid punkte päevadel, mil sõid kõige rohkem puuvilju ja juurvilju.

Üks selgitus on viljade kõrge toitainete sisaldus, samuti leidub neis rohkelt C-vitamiini, mis on dopaniini tootmisel oluline kofaktor. Dopamiin on neurotransmitter, mis mõjutab näiteks motivatsiooni. Ka rõhutavad uurijad, et viljades leiduvad antioksüdandid vähendavad põletikku ning seegi kaitseb depressiooni eest.

Loomulikult pole seose leidmine põhjuse leidmine. Võimalik, et osalejad sõid rohkem värsket just neil päevadel, mil nad tundsidki end paremini. Nii et kui kehv tuju tuleb, tasub šokolaadi asemel hoopis värske järele haarata.

Allikas:
FoodRevolution