Kui su senine rahakott on juba aegu näinud, siis vaata neid vegan iludusi! Mul tekkis vajadus leida endale uus rahakott, sest viimane varastati Pariisis ära. Otsides avastasin uue suuna rahakottide maailmas ning hulga ägedaid loomsevabasid rahakotte.

Vegan rahakotte saab tänaseks osta juba igalt poolt – tehisnahk on ju täiesti vegan. Aga kust leida heades tingimustes valmistatud kotikest, mis pole lapstööjõu poolt kokku õmmeldud või mürgiste kemikaalidega töödeldud? Vot see on juba keerulisem ülesanne. Pealegi, korgist ja puulehtedest kotid on ju ka täiesti omal kohal, ent ma tahtsin väikest ja klassikalist, võib-olla õige pisut läikivat! :) Ja saingi!

Ta on mul siin veidi müntidest pungil, sest vahetasin lastele taskuraha, aga alumine vaade aitab aru saada, mis ta on. Näeb välja praegu nagu koolilapse rahakott, mu GAG uksekaart ja Elli Isic kaart piiluvad sealt vahelt. :D

L
RFID rahakotid – mis need on?

Internetis vegan rahakotte sirvides selgus, et levimas on uus trend – RFID kaitsega rahakotid.

RFID tähendab Radio Frequency Identification ehk raadiolainega isikustamine. Ega pätid juhmid pole, kui raha on internetis ja plastkaartidel, peab sellele järgi arenema. 

Tavalisest rahakotist on võimalik teatud seadmega su kaartide andmed kõik ümber kopeerida, ent RFID kaitsega rahakotist mitte. Kuuldavasti on selline vargus just suurlinnades levinud. Andmete ülekandmine käib lihtsalt – varas paneb seadme endale näiteks kotti ja siis tuleb selle kotiga sinu käekotile piisavalt lähedale ja voilá, kopeeritud. Räägitakse, et töötab nii identiteedi kui pangakaartide varguse puhul imeliselt.

RFID kaitsega rahakottidele on sisse õmmeldud elektromagnetkiirgusi takistav kiht, seega on kõik su kaardid moodsate sulide eest üleni kaitstud. Nii kaitstud, et ega ühiskaardiga enam läbi koti piiksu teha ei saa.

L
Kuidas rahakotti valida?

Minul oli eelmine rahakott vegan nahast ja roosa, ümbritsetud kuldse lukuga. Kui rahakott Pariisis plehku pani, siis mõtlesin, et nüüd tahan midagi veel käepärasemat ja sootuks väiksemat. Ja hakkasin kusjuures meeste rahakotte vaatama! 

Leidsin nii mõnegi imelise kunstiteose ka DKNY, Michael Kors, Ralph Laureni, Louis Vuittoni brändidelt – kõik nahast! Ja mitte ainult, vaid veisebeebi nahast! 

Selline asi pole absoluutselt okei, nii et kirjutasin oma lemmikbrändidele ilusa kirja, et on aeg vegan tooted sisse võtta, midagi pole teha, muidu ainult kaotad nii klientides kui maines. Pealegi, neil on ju kõigil nii kihvtid lood, mis juba toetavad seda maailmavaadet nagunii.

Seega, kui sul on lemmikbrändid, ei tasu neid unarusse jätta, vaid anna neile teada, mis sa asjast arvad. Ja siis mõtle läbi, millised vajadused sul on, kuhu see rahakott peab mahtuma, palju sul plastkaarte on, kannad sa kaasas sularaha jne.
Igal juhul tahad sa ju rahakotti, mis on sulle meeldivast materjalist (sest sa katsud seda mitu korda päevas), püsib ilus pikemat aega, mahutab kõik kaardid, kust saad münte mugavalt välja ja see on vegan (ehk nii vägivallatu kui saab).
l

Siin on 16 vegan rahakotti.
Järjestus täiesti juhuslik.

1. Maagiline sinine

See Artemis Irise rahakott jääb silma maagilise detaili ja kergelt keskaegse väljanägemise poolest. Valmistatud pehmest vegan nubuk nahast.
Hind 20,86 € (15,43 € + postikulu 5,43 €).

 

2. RFID kaitsega piklikud kaunitarid

Noh, naised, täitsa kreisi, mis värvivalik, 45 tooni! Travelambo rahakotid on laialt levinud ja see originaalselt kokkukäiv rahakott on üks Amazoni müügihitt.
Hind 21 € (18 € + postikulu 13 €)

 

3. Korgist rahakotid

Kork on käes pehme, sile ja… kuiv hoida. :D Ma ei tea, mulle tundub kork alati veidi veider materjal, ent need siin panevad ümber mõtlema. Sügavad punased toonid ja ilusad vormid tõmbavad tähelepanu. Igalt ostult paneb firma raha kõrvale, et toetada loomi. Nende kork on saadud Vahemere äärest keskkonnasõbralikul viisil ning töödeldud mürgivabade värvidega – nii et täistabamus igale veganile.
Indias meisterdatud rahakottide hind on vahemikus 40-77 €, postikulu ei lisandu.

 

4. Puu lehtedest rahakotid

Vabandust, ma pean seda kordama – puulehtedest rahakotid!!! :D Õnneks tunduvad püsivamad kui puulehed. Veganid on ikka lõpmata nutikad, kas pole!
Vesh on Eestis peetav vegan jalanõude e-pood, kogu valik ja hinnad on siin pildil näha.

 

5. Will’s Vegan Store’i Mock Crockid

Oh, see on üks mu personaalne lemmik vegan jalanõude pood! Londonis paikneva disaineri tellimusel Portugalis tehtud keskkonnasõbralikud ja megamugavad, ilusad, püsivad jalanõud. Mock Crock rahakotid on eriti lahedad.
Hind 69 € (65 € + postikulu 4€)

 

6. Lilleline Marvel SuperWoman

Võib-olla siin on mõni Marveli fänn?
Hind 50 € (29 € + 21 € postikulu)

 

7. Pikad ilusad ja värvilised

37 värvitoonis piklikud ridikülid igale värvieelistusele.
Hind 28,50 € (13,50 € + 15 € postikulu)

 

8. Piklik kohvi

Lihtne disain ja klassikaline välimus on alati ilus. Keskelt käib sellel rahakotil veel üks osa välja. Pildilt tundub küll meganunnu. ;)
Hind 25,6 € (11 € + potikulu 14,6 €)

 

9. RFID kaitsega lihtsad väikesed rahakotid

Minu nunnu! Pisike, lihtne, ilus, eriliselt käepärane, vegan nahast. Värvivalik missugune. Valides pane tähele, et osad värvid on päris nahast ja osad vegan nahast.
Hind 8,50 € (Pragu näitab Amazon, et postikulu pole, võib olla, et väike summa lisandub)

 

10. Nunnudele tütarlastele

Hind 10,50 € (Pragu näitab Amazon, et postikulu pole, võib olla, et väike summa lisandub)

 

11. Inglise sarm

Rahakotid nagu otse armastatud Inglise ajakirjast Country Living (mis on ühtlasi praegu mu lemmikajakiri).
Hind 25 € (10,80 € + 14,2 € postikulu)

 

12. Roosakuldne leht

24 värvitoonis lihtne väike kolmeks murtud rahakott.
Hind 12 € (postikulu ei näita hetkel, aga ilmselt on ikka)

 

13. Mehelikud sõnumiga rahakotid

Mu poeg Joonas just teatas, et soovib ka rahakotti nagu suurtel meestel ja talle leidsin sellise. Nii tore, et saan tellida tema nimega rahakoti, millel inspireeriv sõnum. Armas jõulukink ju!
Hind 18,86 € ja ka Etsys lisandub postikulu, mida näeb sisselogimisel.

 

14. Lihtne sinine ümbrik

Hind 8 € (ja lisandub postikulu, mida näed Amazonis ostu sooritades.) See imeline sinine rahakott on tegelikult pigem reisiorganiseerija, seal on eraldi koht passile, lennupiletitele, pastakale… Kui sa vahel sumad käekotis ringi, otsides dokumenti ja pardakaarte, siis see reisiorganiseerija on just sulle!

 

15. Harrods – väike must rahakott

Oeh, kellele siis Harrods ei meeldi! Pealegi on väike must rahakott sama klassikaline nagu väike must kleit, mille Chanel kunagi tuntuks kandis.
Hind 41,60 € (18,20 € + postikulu 23,40 €)

 

16. Vegan disainer Stella McCartney


Stella McCartney uues kollektsioonis on koht ka rokkivatele rahakottidele. Kõik Stella disainid on toodetud vägivallatult, veganilt ja sõbralikult nii maailmale kui inimestele.

Vegan rahakotid ja veganism on maailmas tõusujoones ja väga okei on eeldada, et ilusaid ning vajalikke asju saab ka vägivallavabalt. Mina olen oma vegan rahakotiga ülirahul!