On jäänud mulje justkui menopaus peaks olema üks ilmatuma ebamugav ajajärk, misjärel muutuvad naiseks paksuks, halliks ja kaotavad igasuguse huvi vastassugupoole vastu. Aga mis siis, kui see on elustiilist tulenev? Tutvuge pea 60aastase vegani Linda Zselenakiga.

Kanadalanna Linda kannab siiani samas suuruses riideid, mis keskkoolis. Tema juuksed, nahk ja eluvaade kuuluks justkui palju nooremale inimesele.  Tal on 28aastane tütar ja 38aastane poeg.
Linda on 58aastane, tal on ainult mõned hallid juuksekarvad, ta pole kunagi kasutanud rasestumisvastaseid vahendeid ega mikrolaineahju ning ta peab käima kohtamas nooremate meestega, sest temavanused lihtsalt ei jaksa sammu pidada.

LindaZsLinda ütleb videos, et ta sööb taimset toitu, eelistab terviktoitu, kasutab toidus ka metsikuid taimi, paastub regulaarselt, käib allikal vett toomas (et osa joodavast veest oleks looduslik) ega võta midagi isiklikult (et mõtted ja emotsioonid oleksid puhtad).

“Ma olen kuulnud, mida menopausi kohta räägitakse. Et seksihuvi ei kesta, sa hakkad kaalus juurde võtma, tulevad kuumahood… Ma tegin selle läbi ja mul polnud mingeid sümptomeid! Lihtsalt tuli, oli ja läks, kõik, tehtud. Mitte midagi muud. Ja elu läks samamoodi edasi, ma pole märganud, et midagi teistmoodi oleks,” jutustab Linda. “Mul on hormoonid, mis on väga aktiivsed,” lisab ta naljatades.

Linda on elu suhtes usaldav ning usub, et seni, kuni ta ei muretse, läheb kõik hästi: “Kui hakkan kartma või muretsema, siis ma just seda oma ellu kutsungi. Ma olen tänulik ja tean kindlalt, et kõik asjad laabuvad. Minu eest on alati hoolitsetud. Seejuures pole ma rikas ning mul pole rikast meest. Kui ma midagi soovin, siis see juhtubki.”

Vegan naiste kergel menopausil on muidugi ka väga selge teaduslik selgitus, millest võib mõni teine kord kirjutada – taandub naissuguhormoonide ja loomse söömise seosele.

Allikas:
MarkusNews.com