Kas võib olla, et elus taimne terviktoit aitab kehal kauem noorena püsida? Või on küpsetatud toit see, mis inimesi enneaegselt vananema paneb?

Tundub, et eriti paistab erinevus silma just pärast keskiga, kui keha hakkab kiiremini vananema ning kõiksugu haiguste ja riskide ilmnemist peetakse tavaliseks. Alltoodud inimesed on inspiratsiooniks ja eeskujuks, kinnitades, et elus taimne terviktoit on kehale heaks kütuseks.

Kliki piltidele, näed suuremalt, või siis pane lihtsalt google´i otsingusse. :)I

storm-talifero11. Storm Talifero, 64
Storm on tänase toortoiduliikumise veteran. Ta on üks neist, kes teadlikult 100% elus toidul. Storm on olnud toorvegan 42 aastat ja näeb välja nagu oleks varastes 40. aastates. Ta on sportlane, kirjanik, illustraator, arhitekt ja toorkokk. Just loomulik elu, metsikud taimed, loodusega koosolemine ja treening on minu silmis need teemad, millesse Storm kirglikult suhtub ja mille kohta ta on palju kirjutanud.
Oma e-raamatutes rõhutab Storm alatasa, et “värske on parim”, “ära pane oma toitu põlema” ja “kas sa tahad, et su toit oleks toitainetega või ilma?” Just hiljuti sai valmis tema uus e-raamat “Next Level Raw”, kus ta käsitleb muuhulgas ka vananemise teemat, vaata sisu lähemalt siit. Storm elab koos oma naise Jingee ja lastega ning tema pikk toortoidu lugu on tänaseks koondunud mitmesse raamatusse ja elustiili plaani, mille leiad tema pere lehelt TheGardenDiet.com

annette-larkins2. Annette Larkins, 72
Nägin Annette´i esimest korda eelmisel aastal USA uudistesaate klipist – ja ma olin sõnatu! Kas tõesti? Vau!
72-aastasena näeb ta välja justkui oleks vahepeal vananemise lõpetanud. Ta on suurepärases vormis, kauni figuuri ja särava kortsuvaba nahaga.
Miamis elav Annette on olnud toorvegan 27 aastat ning enne seda veel mitu aastat lihtsalt vegan. Annette´i sõnul on tema nooruslik väljanägemine toorveganismi tulemus, samuti kasvatab ta ise enamus söödavast toidust, kutsudes aeda “Nooruse allikaks”.
Selles kuulsas videos oli ABC telekanali reporter üllatunud tema nooruslikust väljanägemisest ja naha toonusest. Annette ütles intervjuus: “Ma söön puuvilju, pähkleid, juurvilju ja seemneid. Idandan palju ja nagu sa mu aiast näed, siis jah, see, mis siin kasvab ongi mu söök.”
Kusjuures Annette´i abikaasa on endiselt klassikalisel Lääne dieedil, olles töötanud koguni lihunikuna. Nende elustiilide vahe on välimusest ka väga silmapaistev. :)
www.annettelarkins.com

lou-corona3. Lou Corona, 60
Mina kuulsin Lou Coronast allest hiljuti, kuid kuuldavasti on ta kõva mahlastaja.
Lou joob iga päev rohelisi mahlu, armastab kookosjogurtit ja sidruni-ingveri jooki ning on tänaseks olnud toorvegan 39 aastat.
Kui enne vaevasid teda mitmed haigused nagu astma, allergiad, puhitus, pärmseene vohamine, tõsine akne, artriit ja kasvajad, siis nendest sai ta jagu kõigest toitumise ja elustiili muutustega. Lou õpetab ka teistele oma 4 põhimõtet, mis teda aitasid.
Vaata Lou kohta videot
Sa leiad tema kodulehe siit: loucorona.com
I
I
I

tonya zavasta4. Tonya Zavasta, 56
Tonya oli üks esimesi toortoitlasi, kes mulle silma jäi. Ma vist leidsin ta tänud Douglas Grahamile.
Slaavi juurtega Tonya on kirjanik, õpetaja ja ettevõtja. Toortoidust ja selle vananemisvastasest mõjust on ta kirjutanud viis raamatut.
Tonya on toortoitu söönud viimased 17 aastat ja et talle on väga lähedane just ilu teema, arendas ta välja  oma kreemide-maskide sarja, mis samuti koosnevad ainult puhastest elus koostisosadest.
Tonya maailma leiad siit: www.beautifulonraw.com
I
I

I

markus5. Markus Rothkranz, 52
Justnagu paljud teisedki, nii arvasin ka mina, et Markus on 30. aastates entusiastlik toortoidu propageerija. Ja tõenäoliselt on ta surfar Austraaliast. Mäletan hästi esimest videot, mis ma Markusest nägin, kus ta poolpaljalt arbuusi smuutit tegi ja pärast seda endale näkku lajatas – vaata siit, elunaljakas!
Markus on päris kimpus olnud oma vanuse selgitamisega ning postitas siis lõpuks tõestuseks video – jah, ta ongi 52.
Viimased 20 aastat elus toitu söönud Markus on tervem kui 20. aastates. Tema energiline olemus ja trimmis olemine on muidugi ka heaks inspiratsiooniks. Igal toortoitujal on oma teema, oma lähenemisviis ning Markusel on selleks küllus – igasugune küllus – küllus rahaasjades, suhetes, tervises, elus, olemises – kõik on võimalik. Markus on sündinud samal päeval kui mina ja samal aastal kui mu ema. Veel enne, kui ma seda ei teadnud, tundsin, et tema teemad väga klapivad minu omadega. Ja mul on tema videosid alati väga lõbus vaadata.
Markusel on Youtube´is kanal ja ta on välja andnud 5 raamatut.
Ta kasutab oma filmitööstuse tausta meelelahutamiseks ning inimeste inspireerimiseks.
Markuse tegemised leiad siit: www.markusrothkranz.com

mimi-kirk6. Mimi Kirk, 75
“Suurepärane on tunda ennast 20. aastasena kui sa oled tegelikult 75! Mina panen noorusliku välimuse ja erksa meele elus toidu arvele,” ütles Mimi Kirk.
PETA poolt seksikaimaks üle 50aastaseks taimetoitlaseks valitud Mimi oli tiitli saamise hetkel ise 70.
Kuigi Mimi on olnud toortoidul kõigest mõned aastad, oli ta enne seda 40 aastat vegan.
Kui tal tekkis liigestesse valu ja kõrge vererõhk, otsustas Mimi proovida ainult elus toidu söömist. Ja kõik hädad kadusid väga kiirelt. Mimi oli vaimustuses ja süüvis innuga uude maailma. Tema kirg on kokkamine ning 75aastasena lõpetas ta just toortoidu koka täiendõppe! Lisaks on Mimil ilmunud raamat Live Raw.
75aastasena on ta suurepärane näide sellest, et taimne toit aitab hoida meie tervist ka aastate möödudes. Mimi tegemised leiad siit: www.youngonrawfood.com

Allikas:
Conciousnourishment.org