Ed Bauer on täistaimetoitlane, kulturismi tšempion, treener ja toitumisnõustaja, ta peab ka PlantFit treenimisstuudiot. Ed räägib lähemalt trennist, tervisest ja toitumisest.

Ed Bauer:
Uskuge või mitte, aga ma ei sündinud 6-pakiga. Tegelikult sain ma oma kõhulihased trimmi alles 29-aastaselt. Kuid ma olen alati tahtnud ideaalseid kõhulihaseid, selleks ajaks olin raskuste tõstmisega tegelenud juba 14 aastat.
Mida ma siis teistmoodi tegin, et sain soovitud tulemuse? Asi on väga lihtne: söö rohkem juurvilju.

ed bauerKehakultuuris on oluline hoida nii palju lihasmassi kui võimalik, samal ajal kulutades nii palju rasva kui saad. See protsess lubab lihasel tulla rohkem nähtavale, sest kui kehas on vähe rasva, siis muutub nahk õhemaks lastes lihasel hästi välja paista.

Et seda teha, pead sa tihedalt tõstma raskusi, sa pead põletama kaloreid (rasva) ja sellega suurendama südameveresoonkonna aktiivsust ja sa pead kulutama rohkem kaloreid kui sa tarbid.
Nii et toidu osas peame me siis välja mõtlema, kuidas vähendada kaloreid, aga nii, et kõht oleks söödud toidu hulgast täis ja keha rahuldatud.

Lihtsad juurviljad, eriti rohelised lehed on väga olulised. Näiteks lehtkapsas (kale), spinat, brokoli, lillkapsad, kapsad, rooskapsas ja sparglid on täis toitaineid ja kiudainet, kuid neid on vähe kaloreid.

Kuigi paljudele taimepõhise toitumisega sportlastele on põhitoitudeks valgurohked toidud nagu tempeh, tofu, mandlid, pähklikreemid, seitan ja seemned, siis liiga palju neid toite mõjub kaalule ja mitte heas mõttes.
Aga kui sa sööd neid toite suure hulga brokoli või roheliste lehtede salatiga, jääb sulle kõhtu väga rahuldatud tunne liigsete kaloriteta.
Sellerit, reidiseid, kurke, paprikaid võib läbi päeva näksida nii palju kui isu on.

Mõistsin 29aastaselt, kui oluline on süüa rohkem juurvilju ja kui tähtis on vähendada rafineeritud teraviljade, soolase praetud toidu ja töödeldud suhkru söömist. Just nende halbade toitude ärajätmine aitas juurvilju rohkem nautida.
Ja siis sulas aeglaselt aga järjekindlalt kogu üleliigne rasv. Lõpuks oli mu keha rasvaprotsent 4.

See kogemus oli mulle oluline, sest see näitas mulle ja kogu maailmale, et täistaimse toiduga saab luua suurepärase lihasmassi.
Tänaseks on veganism palju tavalisem ja on mitmeid vegan atleete, kellel on fenomenaalne füüsiline vorm.

Siin on lihtne päevamenüü:
Hommikusöök: juurviljaribad, 1/4 tassi kreeka pähkleid, suur peotäis spinatit.
Snäkk: smuuti riisi, hernevalgu, peotäie lehtkapsa ja külmutatud mustikatega.

Lõuna: tofu kollase karri ja juurviljadega riivitud kapsal (riisi asemel).
Snäkk: õun, kurgiviilud baklažaani hummusega.

Jook pärast trenn: riis, herne valk, banaanid ja külmutatud maasikad.
Snäkk: läätsed, pruun riis ja aurutatud brokoli.

Õhtusöök: taimne vorst, suvikõrvitsa nuudlite ja tomatikastmega.

Enne magama minekut: riisist ja hernevalgust tehtud valgupuding, magustamata mandlipiim, maapähklivõi, linaseemne pulber ja jää.

Vaata ED BAUERI kodulehte


Allikas:

VeganBodyBuilding