Novembrist on poelettidel uued vegan valmistoidud – oodatud ja tänuväärne panus neile, kes vahel tahaks kiire ampsu võtta, aga puuviljaletis on hunnik tooreid vilju ja salat üksi jääb lahjaks…

Iga vegan on vist üks hetk poodi tormanud lootuses sealt midagi kiiret hamba alla saada. Ja siis järgmisel hetkel kukalt kratsinud, sest midagi pole! Eriti jama, kui poes on ainult rohelised ja kõvad puuviljad, siis ei mängi banaanihunnik või avokaado näkileivaga ka välja. Rasvased kartulimaitseainega oranžiks raputatud kartulid või kapsasalat pole ka kõige isuäratavam valik. Nii et võimalus vajadusel haarata karp salsat, hummust või falafeleid meeldib mulle väga.

Otsustasime lastega Vegamama toite testida!
Linnapeal asju ajades on meil osa toitu alati kaasa võetud (tavaliselt puuviljad, seemnesnäkid, pähklid), mõnikord istume ka kohvikusse ning harva võtame midagi kuskilt toiduosakonnast (no Stockmanni ürdikartulid värskete salatite ja tomatikastmega on erand, hahaa!).

Elavalt kujutan ette olukorda, kus olen hommikul tööd teinud, siis sõidan Elliga Gaia Kooli Joonasele järgi, sealt edasi koos kuskile koosolekule või üritusele ja õhtul koju tagasi, et perega ühiselt õhtusöögi lauda istuda. Muidugi ei viitsi ma siis terve päev kodust võetud toitu kaasas tassida ning teen lastega vahepeal tankimispeatuse.

Me tõesti gluteeni või ubadega tooteid eriliselt ei söö. Ent saame nendega vabalt samas ruumis olla, harvad korrad meid ei kõiguta. Nii et vräp või pita polnud ka seekord probleem.

vegamama1-copy

Paar päeva tagasi just oligi üks tegus päev. Hommikul ärkasime vara, et Joonase klassiga Lastekirjanduse Keskusesse minna. Seal lugesime tunde raamatuid ning pärast oli kõht ju tühi! Tegimegi siis pargis pikniku Vegamama kiire toiduga – lapsed olid küll sillas, mina ka.

20161209_134147-copy

Joonas ja Elli tundsid kõige rohkem huvi Chili Wrapi vastu. Elli, kusjuures, väga armastab kerget vürtsi toidus, Joonas jällegi on sellega ettevaatlik. See vräpp on vahepealne. Õrnalt tunned tšillit, aga kuumama suus ei hakka, hästi meeldivalt annab endast märku. Vräp polnud vettinud ning mul on hea meel, et tänu oasegule sai sealt ka arvestatavalt kaloreid.

Hummus on hästi mahe ja mahedad lihtsad toidud lastele just meeldivadki. Suurte inimeste seas on neid, kes vajavad elamuse saamiseks tugevaid maitseid väiksed lapsed eelistavad alati lihtsaid kooslusi. Vegamama hummus on selline, et kui sa tahad, siis segad sinna ise ürte või tšillit juurde. Aga kui sa sööd peamiselt puuvilju ja muud kerget vähesoolast toidu, siis maitseb see hummus kreemine ja kerge.

wp_20161213_14_25_29_pro-copy

Järgmine hommik möksisin hummust oma tatraleivale ja tegin salatilehe ampse – näpuotsast pudistasin külma ilma puhul peale tšillit, tilli ja rohelist sibulat.

Falafelid on neil samuti piisavalt maitsekad, aga mitte tugevalt maitsestatud. Ja mulle meeldib, et see on läbiv toon kõikide Vegamama toodetega – nad ei maistesta üle. Seetõttu on Vegamama toidud ilmselt turul ka üsna ainulaadsed.
Falafelid jäid meile veits kuivaks, Joonas sõi neid koos hummusega (sest ta eelistab eriti lihtsaid maitseid) ja Elli koos salsaga (et asjale vunki lisada).

Salsa on mul vist lemmik. Muidugi, ega pärast väga kuskile musitama ei lähe, hahaa, aga me Taaviga sõime seda koos, siis ei pane keegi pahaks! :)

Salsas pole rõhk tšillil, soolal või pipral – vaid superstaarid on seal sibul ja tomat. See on harukordne, et lastakse reaalselt terviktoidul endal särada, maitset toetades, mitte muundades. Ma hindan seda väga!

wp_20161213_14_29_07_pro-copy

Sama päeva õhtul mekkisime ka Falafel Pitat ja karbistatud soojendatavat toitu Chilli con Batatas.
Et tihtipeale kipub kuskilt letist või pakist ostetud riis olema kas liiga kõva või sootuks üle keedetud, olin ettevaatlikult meelestatud. Aga väga okei riis oli! Vähemalt meie karbis oli täiesti ideaalne riis. Ja kuigi tomatine ubadesegu maguskartuli ja marineeritud tšillikaunaga teeb kokku super lõunasöögi (kui ma peaks poest haarama kiire lõuna), siis me nautisime lastega hoopis seda imelist riisi!

20161211_145942-copy

Falafel Pita vahelt leidsin hummuse, marineeritud tšilli, rohelised lehed ja falafelid. See jäi pisut kuivaks ja lastel jäi see järgi. Pistsin pita siis ahju sooja, lisasin hummust, tomatipastat ja rohelist kraami ning mees sõi kahe suupoolega ära.

Väga lahe oli Vegamama valmistoitu proovida, kontseptsioonile elan kaasa nii veganluse kui puhta ja kerge maitse poolest. Samuti annab hea tunde, et Liina, Vegamama asutaja on hästi armas inimene ning ise samuti vegan!

vegamama-logo-main-menuKõik Vegamama tooted jäävad 3-5 € vahele ja on müügil Solarise toidupoes, Tallinna Kaubamajas, Tatari 13 Toiduäris ja Viimsi Delice’is. Peatselt on need saadaval ka Pärnu Delice’is, Tartu Kaubamajas ja Prismades!

Vegamama tegemised Facebook’is.

Vaata, mis Marko Reikop asjast arvab: Marko Reikop maitseb Ringvaates Vegamama tooteid

Jaga & Meelita postitust Facebookis, et võita endale suur kotitäis kõiki häid Vegamama asju! :D