Dr David Jenkins, mees, kes kinkis maailmale Glükeemilise Indeksi, teatas hiljuti, et ta on vegan ja soovitab sellist toitumist ka teistele!

1981. aastal avaldas Kanada teadlane dr David Jenkins Glükeemilise Indeksi tabeli – nimekirja toitudest, mis on järjestatud nende mõju järgi veresuhkrule. Glükeemiline Indeks sai inspiratsiooniks tuntud dieetidele nagu Atkins, Zone, South Beach, Sugar Busters jt.
l
Dr Jenkins´it autasustati tervise edendamise eest äsja ka prestiižika auhinnaga Bloomberg Manulife Prize. Lisaks sai ta Kanadas orderi kui toitumisteadlane, kes on aidanud kanadalastel teha teadlikke toitumisvalikuid.
l
Jenkins on tagasihoidlik teadlane, kes osalenud maailma oluliseimate toitumissoovituste koostamise juures (Maaima Tervishoiorganisatsioon, Riiklik Teadusakadeemia USAs, diabeedi-assotsiatsioonid). Nimekiri, kus Jenkins on asju korraldanud ja siiamaani korraldab on nii pikk, et võtaks terve artikli ruumi!

Täna 72-aastane Jenkins ütleb veganismi kohta: “Inimese tervis peab olema seotud planeedi tervisega. See, kuidas me ennast toidame, mõjutab meie planeeti väga palju. [highlight]Korralik veganism, hästi planeeritud, kus inimene ei söö mitte midagi loomset, on tervisele tohutult kasulik!” ütleb ta kindlameelselt.[/highlight]
l
Kuigi Jenkins selgitab pikalt veganismi eeliseid tervisele alustas tema keskkonna pärast: “Kanadas tapetakse igal aastal 700 miljonit looma – see on 20 korda rohkem kui meil on inimesi!” Eriliselt on ta vastu loomavabrikutele, kus loomad on kokku surutud ja piinatud. [highlight]”Loomade heaolu on oluline. See mõjutab meeletult meie keskkonna ja planeedi tervist üldisena. Meie lapsed ja tulevased põlvkonnad vaatavad õudusega tagasi, et me ei pööranud sellele mingit tähelepanu!”[/highlight]

Jenkins ütleb veendunult: “Lihtne on järgida tervislikku toitumist, kui sul on selleks rohkelt põhjuseid.”

Allikas:
The Globe and Mail