14. novembril saab kuulata Ghanast pärit Aafrika Kakaoliidu esindajat Afia Asamoa Owusut, kes räägib, kust kakao tuleb ja millised on sellega seonduvad probleemid.

Eesti on maailma suuruselt neljas kakao importija! Uskumatu, ma tean. Ja meie suurim šokolaadivalmistaja Kalev ei taha siiani avalikustada oma tooraine tarneahelat. Kui ei või kindel, on võimalus, et see pärineb piirkondadest, kus kakaoube korjavad orjad või lapstööjõud. Nii et parem Kalevi tooteid vältida.

Mu abikaasa Taavi hea sõber Marko veab Vastutustundliku Ettevõtte Foorumit ja koostöös MTÜ Mondoga kutsuvad nad ettevõtete esindajaid osalema 14. novembril Tallinnas toimuval vastutustundliku ettevõtluse mõttekoja seminaril “Läbipaistev tarneahel: kellele ja milleks?”

Räägitakse rahvusvahelisest tarneahelast – selle olemusest ja omapärast, kitsaskohtadest ja probleemidest. Jutuks tulevad nii küsimused, mida meie siit Eestist igapäevaselt oma silmaga ei näe, kui ka need, mis otse meie ettevõtete ja tarbijate igapäevaelu osaks on. Arutame, millist rolli saavad erinevad Eesti ettevõtted tarneahela läbipaistvuse tagamisel mängida – nii otse tarneahelas olevad firmad kui ka kõik teised. Kohal on ka Eesti maheda ja õiglase kaubanduse esindajad.

Seminari peaesineja on Pr. Afia Asamoa Owusu, Aafrika Kakaoliidu esindaja Ghanast, kes kõneleb kakao tarneahelast ning sellele omastest probleemidest.

Seminar toimub Õpetajate Majas 14. novembril 14-17h, registreerida saab 8. novembrini.
Lisainfo siin

VAATA PEALTNÄGIJA LÕIKU KAKAOKAUBANDUSE JA EESTI SEOTUSEST


Seminari kava:

13.45 Kogunemine
14.00 “Cocoa Value Chain and its Challenges” (inglise keeles),  Afia Asamoa Owusu (Aafrika Kakaoliit)
15.00 Eesti ettevõtete kogemused ja arvamus: Priit Mikelsaar (Biomarket) ja Kadri Aguraiuja (Tallinna Kaubamaja Toidumaailm)
15.45 „Kas tarbijat huvitab?“, Jaanus Välja (Fairtrade Eesti)
16.00 Arutelu kõigi osalejatega: Tänased takistused tarneahela läbipaistvuse tagamiseks ja võimalused nende ületamiseks
17.00 Seminari lõpp