Aprill ja mai algus toovad uute ühenduste loomise nii enda sees kui ka teistega. Siin on koos ise seismine ja endas seoste leidmine väljaspoole jääva maailmaga. Kaos tuli selleks, et näeksime, mis on seganud südamesoovide ja uskumuste väljendamist, endaks olemist ja inspiratsioonis elamist.

Segaduse eesmärk on alati näidata, mismoodi olla muutustes kindel ja rõõmus. Praegu on suurepärane võimalus tunnetada neid emotsionaalseid seisundeid, milles pidevalt elame. Kui sa neid märkad, neisse sisse elad, vaatled ning mõtestad, saab elu kogemise veel paremaks teha.

Aprillis saame vaadata enda sisse, et seal korda luua ja sisemist ka välismaailma tuua. See kehtib nii isiklikust energiast ühisenergiasse liikumise osas, rahvusest globaalseks muutudes, materiaalsest vaimseks kasvades kui ka lihtsalt sise- ja välismaailma vahele endas silla ehitamises. See toob kokku inimliku ja spirituaalse.
Kaos on ka suurepärane meister selles, et ta raputab korralikult läbi ja selgelt paistab välja, mis logiseb ja laguneb, et kõik mittetöötav saaks nähtavaks.

Tunneta ära püha koht enda sees. Iseendas oleva vaikse koha teadmine annab oskuse, selguse ja jõu, et muutustes kindlaks jääda. Mis tunne on selles kohas, mis on üleni minu? See koht on püha ja muule puutumatu. See, kust tuleb minu teadmine ja jõud. Tunneta see koht ära, see on väga kodune tunne, hästi maandav. See on koht, mis hoiab uskumusi ja põhiteadmisi, siit pärinevad tegutsemisinertsid ja inspiratsioon.
Ühtlasi toob see välja, mida mul on vaja endas hoida ning mida mul on vaja teistes toetada, mismoodi on mul vaja olla teistele alati olemas? Kus mul on vaja tuge ja kus teised mind toetavad?

Praegu on palju suurem kindlus kui varem. Osalt tekitab muutus hirmu, ent suunan sind mõistma seda niipidi – preaegu on palju suurem kindlus kui varem, et vana laguneb ja uus tõuseb. Kannab kõik see, mis on tehtud unistustest ja südamesoovidest. Igat sammu tasub kaaluda, sest kohe on näha, kas see on sind toetav või mitte – kui sa kaotad töö, siis sellepärast, et see polnud sinu. Klišee, ma tean! Suur võimalus, et sa isegi tead, mida sa tahaksid teha, ent pole uskunud, et see võiks toimida. Ka on võimalus, et sa liigud iseenesest selle poole, mis juba praegu su elus on, kuid ise seda veel ei näe.
Hea on küsida teistelt, mismoodi nad sind tajuvad. Tagasiside võib sind üllatada!

Kui sa aga tead, mismoodi sa tahaksid elada, siis vaata ringi, millised komponendid sellest unistusest su elus juba on. Ja hakka nende järgi tunnet looma, justkui sul juba olekski kõik nii nagu soovid.

Vaata oma rütmi ja usalda seda. Novembrist peale on olnud tugevalt toetatud endaga õrn olemine, enda märkamine, oma rütmi tajumine ning selle järgi toimetamine, et teha neid asju, mis sulle meeldivad. Erinevus on selles, et kui enne pidi tegema oma rütmile ja tahtmistele ruumi, siis nüüd lihtsalt vaata ennast ja oma rütmi. Vaata ja lase sel minna selliseks nagu sulle parim on – ehk mis toob sulle hea tunde, see on õige.

Milleks ma kulutan oma aega peale kriisi? Mida ma teen teisiti? Mida ma endast maha jätta tahan ja mida ma endaga kaasa võtta tahan? Mis on need tegevused, mida ma naudin, mis loovad avaruse ja ennastunustava süvenemise tunde? Mis on need tegevused, mis panevad energia kinni ja millest peab ennast läbi lükkama?
Kui sa märkad ebamugavaid tegevusi ja nendega kaasas käivaid mõtteid, siis on see suur samm. Pole kuigi kerge märgata, mida ma millegi kohta nüüd konkreetselt arvan, paljudel on raske määratleda isegi tundeid, mida nad hetkel kogevad. Kui sa aga suudad öelda välja tunde, märgata mõtet, siis annab seda ümber pöörata. Muudad mõtet, muudad vaatenurka. Siin on vahel vaja tahtejõudu, ent see tasub ennast ära, sest see muudab üleni ka su elukogemust ning seda, mida ja kuidas sa oma eluga lood.

Vana kujuneb ise ümber, see on loomulik. Kasvanud on mehelik ärategemise energia. See jätkub ka järgmistesse aastatesse. Hästi läheb kõigel, mis toob kokku, ühendab, toetab inimesi ja kogukondi. See tähendab ka lagunemist, millest saab üheskoos loomine – desktruktsiooni loomine, maha lammutamine, uue kasvatamine, pinnase tegemine, ehitamine.

See tähendab ühtlasi ka sõbra ja paarisuhete kasvamist iseseisvamaks. On neid, kes näevad oma panust ja vastutust elu kogemustes ning saavad selles ka teisi aidata. Ning on neid, kes seda ei tunne, süüdistades ebamugavates kogemustes teisi.

Siiski, üldises plaanis tekib aina enam kohustust olla südamlik, siiras, empaatiline, vahetu, rõõmus ja… sina. Lihtsalt ehe sina.

Mis siis, kui miski pole siin selleks, et mind tagasi hoida, vaid kõik on selleks, et mind edasi viia?
Mis siis, kui kõik on siin minu jaoks?
Mis see teadmine muudab?
Teeb see olemise kergemaks?

Sa ei saa oma teelt kuskile kõrvale astuda. Kõik on sinu tee. Ja kõik siin teel juhib sind. Eesmärk ei ole kuskile jõuda. Eesmärk on selles olla. Toimub pidev liikumine, kasv, muutus. Eesmärk on muutustes kindel ja rõõmus olemine.

Ära oota, kuni sa tead kõike, enne kui järgmisi samme astud. Ära oota, et kõik läheb paika enne, kui sa astud kuskile poole. Lihtsalt astu ja tee, selgus tuleb tee peal. Jälgi inspiratsiooni. Inspiratsioon paneb su keha tööle. Seega sa jälgid oma keha tunnetust.

Universumis on lõpmatult energiat. Sul ei saa olla kunagi millegi muu pärast midagi puudu kui oma mõtete pärast. Mõtted on nagu sõel. Kui sa tahad apelsine, aga niriseb ainult apelsini mahla, siis siin on filter vahel. Ja see filter on mõte. Näed oma mõtted ära, oma suhtumise, oma tunded ja saad selle filtri eemaldada.

Ära muretse, kuidas kõik välja mängib, järgmistel aastatel on kõige enam vaja kahte asja – oma tunnetuse uskumist ja selle järgi tegutsemist.

Eneseusalduse süvenemine. Meid suunatakse vaatama surma. Meediakanalid on fookuse seadnud surmale, käib elu ja surma üle diskuteerimine. Selle taustal suunab energia usaldust otsima aga sissepoole – mis on minu jaoks tõde? Mis ma tunnen, et on tõde? Siin kohas kasvab eneseusaldus.

Usu mitte seda, mis öeldakse, vaid mida sa tunned.

Ühiskonnana kasvab polaarsus. Ja ühiskonnana kasvab aprillis ka koosloomine, koostoimimine – see läheb uuele tasandile. Aprillist kuni kogu suvi läbi on suurepärane luua ja usaldada. Sest uuel poolaastal tulevad meile uued väljakutsed. Tuleb midagi suurt ja teadmatut ja midagi, millel on võime kõik peatada. See on nii ülejärgmise aasta alguseni ja siis muutub kergeks, selgeks ja valgeks. Mis see täpselt on, seda näeme ajas.

Kindel on see, et kogemustega hakkama saamiseks on oluline uskuda ja kuulata keha tunnetust, jälgida inspiratsiooni ning osata muundada oma mõtteid ja emotsioone endale soodsaks.

Üldiselt kasvab headus ja kasvab kurjus – ent kõik liigub lähemale ühtsusele. Seda on ääretult huvitav vaadata, kuidas valguse ja pimeduse, polaarsuste kasvamisega liiguvad nad mõlemad ometi ka lähemale teineteisele ning ühtsusele.
Kasvab armastus ja hirm, avarus ja kinnisus, empaatia ja antipaatia, mõistmine ja mittemõistmine… Ja mõlemad võimaldavad kogejale protsessi, mis viib lähemale ühtsusele, enese ja maailma mõistmisele.
Näiteks, peale kriisi kasvab tahtmine hoida oma rahvust, olla ettevaatlik võõra osas, olla sissepoole ja kinni, kasvab ühtsus sisemiselt.
Samas kogesime globaalselt just ühtset kogemust, mis meid inimkonnana lähendas, sellest kasvab mõistmine, empaatia ja seotus inimeste ja elusolenditega ükskõik kus maailmas, kasvab ühtsuse tunne globaalselt.

Mis aitab uuel poolaastal? Mida ma saan küsida, on mismoodi saan ma oma nägemist ja tunnetust kasutades minna läbi teadmatusest ja rasketest energiatest.
Ja tead kuidas?

Kuna sina oled universumi looja energia väljendus, mina olen univerumi energia väljendus, me kõik oleme, siis me saame millest iganes läbi ja üle ja muuta ja teha mis tahame olles teadlikult üks universumi energiaga. Meie keha ja teadvus võimaldab fokusseerimist. See on nagu jõud, mis fokusseerib valguskiired kokku laseriks. Teadlikult otsustada ja usaldada tähendab end fokuseerida ja olla avatud selle energia väljendamisele. Kuna kõik on üks, ja sina oled sellega üks, siis juhib see sind millest iganes läbi, sest miski pole sinust eraldi.

See on natuke nagu Nemo Matrixis. Saades aru endast süsteemis ja süsteemist endas tekib ühtsus, mis lubab süsteemi muuta.

Me kõik saame teha tööd, et oma elu nautida. Et mitte elimineerida kurjust ja negatiivust, vaid mõista selle olemust nii nagu saab ainult kasvavas energias – õppida seda nautima, seda imetlema ja sellest iseenesest head tegema. Alustades kasvõi sellest, et pole midagi halba negatiivsete emotsioonide kogemises.

Naudi keerukusi tänuga, kust mujalt saad sa uut mõistmist.
Naudi raskusi, kust mujalt saad sa tunda oma kergust.
Miks ei peaks universumi kogu jõud mind toetama, muidugi toetab!
Mul on alati kõik, mida vajan ja ma olen alati kõige parema kohas, mis võimalik.


Love y’all.

Lähedust ja koos-tunnet,

✨ Liisa-Indra ✨