Kui maailmas oleks miski, mis võib muuta elusid, mõtteid ja tundmusi, siis kuidas sa seda kasutaksid? Kui sinu sees on olemas miski, mille leidmisel saad tuua oma ellu kõike, mida soovid, siis mida sa oma ellu tooksid? Kui ma avaldan sulle viisi, kuidas sa selle imekoha endas üles leiad, siis oled sa valmis seda teadmist päriselt ka kasutama?

See on imeline, kuidas me omavahel seotud oleme.

Näiteks oled koos rõõmsa inimesega ja tunned, kuidas sinuski kasvab rõõm. Kogu olemist saadab rõõm. Alguse sai see võib-olla ühest naeratusest. Samas, oled kellegi kurvameelsega ning lihtne on näha elus kurbust.
Oled märganud?
Kõike, mis meis on, anname edasi, märkame seda või mitte. Sellega mõjutame alati oma lähiümbrust. Seda tuleb märgata, kogeda ja lasta olla. Kuid alati nautida. Nautimine on kunst.

Aprillis tulevad esile uskumused. Elus juhtub see, mida sa usud, et peab juhtuma. Kas sa usud armastusse, õnne ja rikkusesse? Kuidas sinu uskumine väljendub? Mida see usk paneb sind tegema? Mis tunne see on, kui sa usud? Kus kohas kehas sa seda tunned?
Usud sa, et uskumisest üksi piisab, et elus muutusi esile kutsuda?
Kujutad sa ette, et kõik taandub paljuski millelegi nii lihtsale nagu uskumine?

Jah, armas lugeja, küsimus, mis määrab meist igaühe elu, on lihtne – millesse sa usud?
Kõik, millesse sa usud, on su elus. Uskumused määravad elu suuna, vaatenurga ja kogemused. Uskumusi saab lähedalt uurida ja muuta, kui mõned neist on oma aja juba ära elanud.

Vaata oma uskumustele otsa ja sinus avaldub kõiksust peegeldav sädelev hing. Sinu kõrval on alati õpetaja, kes sind toetab. Selliseid toetajaid nimetatakse erinevalt nii kultuuriti kui vaatenurkade osas. Mina nimetan neid meistriteks, teejuhtideks. Aga neid võib näha ka kaitseinglitena, kõrgema minana, esivanemate vaimuna, õpetajana.
Sinu teejuht on alati su läheduses. Sa oled alati hoitud. Kui sul on küsimus, teadmatus, segadus, mine selle tunde sisse ning vajadusel küsi oma õpetajalt juhendust.

Kõik, mis juhtub, on parim, mis saab juhtuda.
Tutvustasin sulle just oma põhiuskumust!

Kõik, mis juhtub, on parim, mis saab juhtuda. Kõik, mis elus on, on alati meie jaoks, mitte meie kahjuks.
Seda võib küll mitu korda kirjutada ja lugeda! :)

Uskumuste märkamine toob välja ka mustrite märkamise. Kui on vaimselt paha, psühholoogiliselt raske, lihtsalt ebamugavus, või mingi kummaline tunne, et kõik nagu peaks sujuma, aga ei suju… Siis märgates uskumusi hakkad märkama ka seda, mis nendega seostub.
Lähed tunde sisse, vaatled ja küsid, kuni leiad vastuse, MIDA SA USUD.
Leiad, mida sa endast antud olukorras usud, kuidas sa ennast selles olukorras tunned ja näed. Leiad vastuse, millesse sa usud. Ja see parandab kõik.

Nii õpid ennast ise blokeeringutest välja aitama või neist mööda minema. Nii et alati saab blokeeringus, negatiivses või seisvas energias olemine sinu valikuks, mitte juhuslikuks kogemiseks, mida oskad mõtestada alles pärast tagantjärgi tarkusena.

Aprill võimaldab uskumiste õitsemist. Naudi oma märkamisi ja avasta julgelt, pööraselt ja uudishimulikult, millesse sa elus usud. Ma ei pea silmas üldist kraami, et usud armastusse ja vabadusse. See on ka muidugi tore! Mida ma silmas pean on suured ja väikesed põhiuskumused.

Näiteks usud, et teed sellist tööd, mis toob sulle rõõmu ja loob võimaluse ennast parimal moel teostada.

Usud, et oled määratud leidma partneri, kellega klapid 200% igal tasandil – emotsionaalselt, füüsiliselt, intelektuaalselt. Kellega toote teineteises esile oma parima olemuse ning kasvate koos aina sügavamasse armastusse.

Aga see võib olla ka midagi lihtsamat, näiteks usun, et mu kõht pole kunagi tühi. Isegi, kui unustan koduseid toiduvarusid täita, ei koge ma nälga, kõik laheneb imelisel moel.

See on ülioluline uskumus – kõik laheneb imelisel moel!

Kõik laheneb imelisel moel. Isegi, kui ma ei tea, kuidas. Ma usun, et laheneb.

Või midagi samuti lihtsat – usud sa, et oled ilus? Sellisena nagu oled, naised – ka ilma meigita? Kas sa usud, et oled ilus? Usud sa, et sa meeldid inimestele sellisena nagu oled? Et seda uskuda on vaja lahti lasta kujutlusest, tingimustest ilu ja enese suhtes.

Negatiivsete uskumuste ümberpööramine eeldab nende ära-tundmist
Satud keerulisse olukorda ja mõtlemata on alateadvuses töös uskumus “minuga juhtub alati nii”. Näiteks olen tabanud inimesi uskumast, et nad tõmbavad alati ligi pahandusi, nende äri läheb alati lõpuks viltu, nende armsam jalutab lõpuks nende juurest ära…
No okei. Vaatame neid uske siis lähedalt. Täiesti usumegi, et nii on. Ja nüüd kujutame ette vastandit!

“Ma tõmban alati pahandusi ligi” – kujuta hoopis ette, mis tunne on tõmmata ligi soodsaid võimalusi! Täitsa reaalselt, mis tunne kehas on, kui sa avastad, et oled pidevalt sattunud heade võimaluste peale. Kui see tunne on kehas tuntav, on lihtsam seda uskuda.

“Inimene, keda ma armastan, jätab mu nagunii maha, leiab minust parema” – mis tunne on sellist asja uskuda? Kirjelda endale. Ei pea olema hiromant mõistmaks kui ängistav ja kägistav tunne see võib olla. Istu selle tundega sundimatult, lase tal ennast üleni avaldada. Ainult siis, kui sa seda tunnet üleni tunned, oled valmis mõistma ka selle vastandit – inimene, keda sa armastad, on sinuga alati koos, sest sinust paremat talle pole. Elu juhib sind kokku alati parima partneriga. Mis tunde selline uskumus toob? Kõrvust tõstetud tunne, paneb naeratama?
Aga hakka uskuma, kujuta peas ette, et kehas tunnet esile tuua. Ja nüüd selle tunde tundmise najal otsusta seda uskuda!

Alguses peab neid uske harjutama. Mitu korda mõtlema muudetud usu tunde peale, et päriselt uskuda. Siis aga ükshetk töötab see juba iseenesest ja oledki oma programmi, põhiuskumuse, endale soodsaks pööranud.

Uskumine, mida siin kirjeldan… Ma räägin nii tugevast uskumisest, et see on kooskõlas sinu olemusega kõikvõimalikel tasanditel, kaasab su mõistuse ja südame. Ma räägin uskumisest, mis tuleb sisekindlusest ja kasvab iseenesest siseteadmiseks.

Vaata üle, millega sa oled leppinud. Näiteks teed tööd, mis on peaaegu okei, aga mitte päris. Sa oled alati arvanud, et ükskord sa teed midagi sellist, mis võimaldab sul üleni realiseeruda, teha midagi, mis tundub üleni õige. Aga praegu… praegu on “peaaegu” variant.

Ma ei ütle, et loobu “peaaegu” variandist ja hüppa pea-ees vette. Seda võib muidugi ka teha. Aga ma ütlen hoopis, et otsusta end avada uskumisele, et sinu ellu tuleb võimalus viia oma unistused teoks, sa märkad seda ja haarad võimalusest!

See tähendab ka, et sa oled valmis loobuma “peaaegu” variandist ja oled valmis loobuma ka sellest, mida ette oled kujutanud. Sest sa ei tea tegelikult, kuidas elu sinuni su parima võimaluse toob – aga sa oled selleks avatud, sest… Kõik laheneb imelisel moel. :)

Oled sa vahel leidnud end olukorrast, kus taipad, et elu on muutunud sulle teadmatus suunas ning sa oled sellega leppinud? Või vahel ei lepi, aga ei tea midagi paremat ka teha?

Toon näite enda elust. Mul on olnud piisav jagu keerulisi ja väljakutsuvaid suhteid. Kord kahe suhte vahepeal oli mul tõeline segadus. Ma ei saanud enam aru, kellega ja kas ma peaks koos olema. Kas ma üldse peaks kellegagi koos olema või peaks ise olema? Ükskõik kuskanti ma lahendusi mõtlesin, ikka jooksin kogu aeg ummikusse.
Ühel ilusal pärastlõunal istusin meditatsiooni, et seda segaduse tunnet uurida, sinna sisse minna. Aga ootamatult leidsin ennast hoopis uskumustega tõtt vaatamast. Jõudsin teadmiseni, et ma ei uskunud, et saan üksi hakkama. Samuti nagu ma ei uskunud, et on olemas mees, kellega ma päriselt klapin ja kes tahab mind üleni, päriselt ning kellele mina saan samaga vastata. Ma ei uskunud, et mees jääb minu kõrvale ka keerulistes oludes.
Avastasin, et ma ei tea, mis asi võiks olla puhas armastus, mul tuli hakata seda välja puhastama. Sain aru, et ma ei tea, mis selline armastus on, mis selline suhe on, aga ma usun, et see on olemas. Ja ma usun, et see on ka mulle mõeldud, olen selleks valmis ja avatud. Ja ennäe, mis ellu tuli!

See nõuab teatud hulgal ükskõiksust, sest peab olema valmis lahti laskma sellest, mis on praegu, uskudes, et kõik laheneb kõigile parimal moel. Pea meeles, et “saad kõik, millest loobud” (see on ühe hea raamatu pealkiri, muide.)

Kõige hullem on läbi minna segadusest. Segaduses ei näe mittemidagi, ei erista mittemidagi ega mõista midagi. Segaduses on palju asju korraga ja neid tuleb hakata ükshaaval välja puhastama. Kui sa juba saad oma teemadest aru, siis saad hakata nendega ükshaaval tõtt vaatama, et endalt küsida – millesse sa usud?

See on nii lihtne, et paneb küsima – kas ma usun, et mu uskumised võivad mu elu kardinaalselt muuta?
See on tegelikult väga loogiline.
Jah, usun küll!

Hakkad märkama uskumusi endas, märkad neid ka teistes. Kui sul on midagi, mida tunned, et oled kaotanud, on möödas, siis sul on alati võimalus selle juurde tagasi pöörduda. Kas seda on sul vaja, sõltub sellest, mida sa usud. :)
Tabad juba biiti, onju. :D

Astu minevikku, et sellest välja tulla. Oma uskumustele otsa vaatamine tähendab ka minevikku astumist. Paljud meie usud pole üldsegi meie loodud, vaid oleme need endaga lihtsalt kaasa võtnud.
Astu minevikku, et siis minevikust välja astuda, see loob edasiliikumise tunde. Otsusta avada enda uskumiste märkamisele. Vaata neile otsa ning muuda usud enda omaks, pöördu iseenda usku.

Aprillist algab kogu aastat juhtiv liikumine. Just vanadele asjadele otsa vaatamine on see, mis loob terve aasta jooksul puhastumist, vabastamist… Suhted kas lõpetatakse või viiakse uuele tasemele, tööd kas vahetatakse või leitakse sobivam väljund, väljaütlemised kas lastakse vajuda minevikku või öeldakse välja… See on üks harmoniseerimise virrvarr.

Aprillis näeme, mida teised usuvad ja kuidas see otseselt mõjutab ümbritsevat maailma. Esile tuleb ka see, mida teised sind uskuma panevad ja kuidas need usud sind mõjutavad. Sellisega, kes usub, et oled kobakäpp koperdadki oma varvaste otsa, pillad tassi maha… Sellisega, kes arvab, et oled ilus ja andekas, tunnedki end ilusana ning sinu andekus avaldub igas sõnas ja teos.
Enda uskumuste märkamisel hakkad sa märkama ka teiste uskumusi. Nii neid, mis käivad otseselt sinu pihta, aga ka neid, mida teine inimene endast ja maailmast usub.
Oluline on tähele panna, et on ka neid, kes tahtlikult oma uskumustega teisi mõjutavad. Seepärast pean ma äärmiselt oluliseks näiteks alati uskuda parimat, uskuda imesid.

See teadmine tuli mul jutustades ühe tugeva tervendajaga. Tema energia on ilus ja võimas. Kuid tema uskumused on panevad selle võimele piirid. Ta jutustas mulle naisest, kellel oli vähk ja keda ta aitas. Mulle ütles ta, et ei usu, et see naine terveneb, kuid ta tegi kõik, mis suutis. Olles just näinud, kuidas selle tervendaja usk pani inimestes väljenduma kõik selle, mida ta neist uskus, tundus mulle suisa kriitiliselt oluline tajuda oma piire ning uskuda neist üle. Uskuda, et kuigi ma andsin endast parima, ma usun, et imed on võimalikud igaühe jaoks. Selline usk on äärmiselt oluline just tervendajatele, energiatöötajatele, kellesse paljud usuvad ja kellel on võimas energia.

Sellist üle oma piiride uskumise puudust olen mitmel märganud ja alati viitan. Soovitan sul uskuda üle oma võimete piiride, uskuda alati imesid ja alati öelda, kui märkad kedagi, kes ei usu. Sest kui tervendaja ei taju oma piire, ei usu neist üle, võib sellest saada kellegi jaoks elu ja surma küsimus.

Siit veel olulisem on – mida sa ise teisi uskuma paned! Ole valmis uskuma, et kõik inimesed on ilusad ja head, kõigel on maailmas süsteemsus ja kõik on vajalik. Ja mida sa vastu saad? Saad kõik selle, mida välja annad – inimesed peavad sind ilusaks ja heaks ning usuvad sinusse ükskõik mida sa teed. Sellepärast peetakse armastuse ja headuse uskumist näiteks kaitseks. See pole tegelikult kaitse. Kui see on sinu põhiuskumus, siis see on osa sinu olemusest ja see toob ka teistes avalduma armastust ja usku headusesse. Armastusse, headusesse ja ühtsusesse uskumine on võimalus harmoniseerida ennast maailmaga ja toetada maailma joondumist iga pisimagi fraktsiooniga.
Kui sa usud, et ilu on kõiges, siis sa näed ilu kõiges, kuid vähe sellest – sa tood ise ka ilu kõiges esile. Kujuta ette päevalille, mis keerab ennast päikese suunas. Samamoodi teeb sinu uskumus – ilu teistes keerab ennast sinu uskumuse poole, et avalduda.
Ja see on ju ilus!

Aprill on suurepärane aeg enda jaoks usku mõtestada. Mõtle uskumise vajalikkusest ja sellest, millist usku on sul vajalik endas hoida? Uskumine loob teekonna. Milline saab teekond, see sõltub sinu usust.

Aprillis on meil energeetilised võimalused oma usku pöördumiseks, Ise-Seismiseks.
“Ära küsi enam esiisade Jumala järele, vaid küsi iseenda Jumala järele, kes elab sinus. Ära küsi enam elu väärtuse järele, vaid küsi, millise väärtuse saaksid ise oma elule anda. Ära küsi enam elu mõtet, vaid küsi, kuidas saaksid ise oma elu mõtestada. Ära küsi enam mis on tõde, vaid küsi, kas sina ise oled tõeline ega taha taluda iseendas midagi, mis võiks ähmastada sinu tõde.”
/ Bo Yin Ra

Selline usk on kingitus, seda sa hoiad puhtana ja lased särada kogu maailmale. See, millesse usud, tuleb. Kujuta oma soovi ette, tunne seda ja hoia seda energiat. Nii lood oma soovi ellu.

Uudishimu ja usu koostöö – uudishimu kui edasiviiv jõud – ilma selle ja usuta poleks olnud maadeavastamisi ning inimeste ränne oleks olnud sootuks teistsugune. Usk paneb meid astuma sammu tundmatusse, et avastada uut ja luua midagi ennenägematut.

Läbi aegade on usk pannud inimesed liikuma, hoidnud koos armastajaid, ravinud haigeid… Usk millessegi põhineb tihti “kõhutundel”. Kõige parem usk on enda sees ja iseendasse. Kust mujalt peaks Looja ennast avaldama, kui mitte meis endis ja kõiges loodus.

Mida iganes soovid, leia sellega seostuv uskumus. Näiteks oled sügavalt töös ja keegi katkestab sind. See tõmbab alguses tähelepanu ja esimene mõte võib olla – ta segab mind! Ja iga kord, kui keegi sind katkestab, sa juba tead, et katkestamine segab tööd ja häiritud on nii su töötamine, meeleolu kui ka tulemus.

Seda saab aga muuta… uskumisega!

Kohe, kui märkad, et sul on selline uskumus töö ajal segamise kohta ning sa eelistaksid teist tulemust, muuda oma uskumust! Leia endas koht, kus sa usud, et suudad tõepoolest tööga ladusalt jätkata isegi siis, kui su tähelepanu sellelt korraks eemale läheb. Mõtle sellele uskumusele, ütle seda endale mõttes või kõva häälega ja tõesti usu seda ning nii lähebki. Ajapikku märkad, et segamised pole enam häirivad ning sa töötad olukordadest hoolimata täiesti ladusalt.

Teine näide. Kui su elus on takerdav uskumus mistõttu sa usud, et ei saa olla päris sina ise teiste seltskonnas, oma partneriga või kellega iganes, siis see tõesti nii avaldubki. Üks võimalus on hakata jälgima ja uurima neid kohti, kus sa ei saa olla. Kuid esimesena on vajalik avada end võimalustele. Seda me teeme uskumisega. Leiad endas viisi, kuidas uskuda, et jah, ma saan alati olla mina ise ja see on turvaline ning hästi vastu võetud – ma ei varja oma soove, tundmusi, arvamusi, oma olemust, vaid saan igal pool, kõigiga ja alati olla nii nagu olen. Ma usun seda.
Ja usud.
Usud, et su partner võtab su omaks sellisena nagu oled. Sellega sa mitte ainult ei ava ennast ise-olemiseks, vaid hakkad ka teisi sellisena vastu võtma, toetades inimestes nende loomulikku ja loodud olemust. See on kingitus.

Kolmas näide, raha. Kui sa usud, et raha tuleb raske tööga, siis tulebki. Siis ta ei saa muudmoodi su juurde tullagi. Sinu ja raha vahel on tingimuseks raske töö.

Kui sa aga usud, et raha tuleb sinuni kergelt ja ta on alati vajadusel olemas, lood uue positiivse tingimuse. Kui sa usud, et raha külluslik võimalusi loov energia vajab avaldumiseks sind sama palju kui sina teda, et küllus voolab takistusteta, vabalt ning alati kui tunned ennast külluslikult iseendana, siis nii ongi, sa lood selleks võimaluse! Järgmine samm on võimalusi märgata ja kasutada.

Sa lood siin tegelikult kaks võimalust – “tunda end külluslikult iseendana”, ja “raha tuleb sinu juurde kergelt”.

Tunnetes on loogika ja loogikas on tunded. Need pole kunagi eraldi olnud. Mis siis teha, kui sa ei suuda leida endas kohta, kus sa tõesti tunned, et sa seda usud, mida oled välja mõelnud?
Fake it till you make it!
Täitsa tõsiselt.

Kui sa ei suuda soovile häälestuda, siis tuleb suurepärane loogika appi. Siis sa mõtled ennast loogiliselt mööda kõikidest takistustest. Kontseptuaalselt. Sa ei lähe detailidesse, kuidas su soovid täituvad. Sest sa veel ei tea. Sa mõtled loogiliselt, miks see lihtsalt täiesti võimalik on.

Minu sõnum on: Sinu uskumustest saab su saatus.
Usud alati parimat ja leiadki alati parimat. Sa tead ka halvimat, aga sa valid parima. Kui on aeg uskuda halvimat, siis selliseid teid me käime ka vahel läbi, need on avardumiseks ja seda on samuti vaja – sest see on parim, mis meiega saab juhtuda. :) Kui halvim on oma töö ära teinud, tuleb tänulikkus, siis sa näed toimunut vajalikuna ja siit juba saadki integreerida selle tervikusse. Ainult nii näed, miski pole kunagi olnud halb, see oli su oma illusioon. Hea üksi on poolik, samuti on halb. Sa paned nad kokku olles tundnud mõlemat. Sa mäletad halvimat, aga sa valid kogeda tervikut. Selline “parim” omandab sootuks uue mõõtme.

Aprilli värske loov energia on suurepärane võimalus mõelda uskumuste peale, neid märgata ning kinkida endale aegunud uskumuste asemele uusi ja edasiviivaid.

Usk, uudishimu ja julgus – need on kingitused, hoia neid endas elus ja näita lahkelt ka teistele. Selliselt hoiad elus usku, imesid ja armastust.

Lahkust & koos-tunnet,

Liisa-Indra

Kui sa nüüd oled otsa vaadanud sellele, mida usud ja soovid uskuda, siis see võib sulle ka meeldida:
Kuidas luua küllust ja kaotada takistused

// Mul tuli ka tunne teha energeetilisi harmoniseerimisi, sünkroniseerimisi, esialgu üle veebi, live’is. Võtame ette teemasid vastavalt kuu energeetikale, aga ka selliselt, mis ühiselt esile tuleb. Anna märku, kui tunned, et selline asi sind huvitab. Sest ma veel ei tea millal ja kuidas see manifesteerub! 🐬 //